Чт. Апр 25th, 2024
карбонізація бетону

Карбонізація бетону-процес, що має на увазі реакцію бетону і середовища, насиченого вуглекислим газом. Така взаємодія призводить до зниження показників лужності розчину, коли він знаходиться в рідкій консистенції. З огляду на пористість будівельного матеріалу, його здатність до вбирання різних речовин досить висока. Таке явище не впливає на характеристики застиглої БСГ, але може стати причиною корозії підсилює залізної арматури, приводячи до її руйнування.

Что такое карбонизация бетона?

Для чого потрібно визначати карбонізацію?

Товщина карбонізуючого шару-важливий фактор, що дозволяє розрахувати довговічність конструкції, що зводиться. Арматурні стрижні, закріплені в товщі бетону, не схильні до руйнування за умови збереження лужного балансу в застиглій суміші.

Щоб визначити товщину карбонізуючого шару, використовуються хімічні реагенти, зокрема-фенолфталеїн. Дана речовина при попаданні на бетонну поверхню забарвлюється в малиновий (рожевий) відтінок. Якщо колірний індикатор відсутній, це свідчить про втрату лужного балансу в застиглому розчині. Як наслідок, підвищується ризик відшаровування бетону від арматури, а значить і ймовірність руйнування всієї конструкції.

Для підвищення міцності залізобетонних споруд і зниження ризику карбонізації бетону використовуються спеціальні добавки, що підвищують зносостійкість і непроникність бетонних конструкцій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *