Вс. Апр 21st, 2024

Великі або маленькі населені пункти здаються незатишними через непривабливий вигляд, відсутність тротуарних доріжок, дитячих майданчиків, прибудинкових територій. Жодна будівництво не може бути закінченою, поки не наведено порядок на прибудинковій території. Спорудження нехитрих об’єктів-доріжок — не вимагає спеціального підходу, високого професіоналізму.

Необхідні матеріали

Тротуарна доріжка може складатися з різного матеріалу. Бетон, камінь, гравій, плити, цегла, пісок – далеко не повний перелік можливих покриттів. Кожен матеріал має свої позитивні та негативні характеристики. Сьогодні ознайомимося з технологією бетонування. Використання бетону-дешевий, швидкий спосіб для тротуарного покриття.

Поширений певний склад матеріалів для підготовки розчину:

  • Цемент-головна складова, що зв’язує всі компоненти. Портландцемент має високу скріплюючу властивість, найкраще підходить для розчину. По міцності більше придатна марка 500, можна використовувати марку 400, але різниця може позначитися на терміні служби. Обов’язково зверніть увагу на сухість і сипучість, цемент не повинен виглядати відвологлим, зім’ятим.
  • Пісок. Розмір фракцій відповідає значенням від 1,5 до 5 мм. у загальній масі потрібно дотримуватися рівномірність, розбіжність – максимум 2 мм. пісок беруть обов’язково чистий, без сторонніх домішок. Ідеальний варіант-річковий, за ціною він дорожче, але в ньому немає глини та інших домішок. Якщо сумніваєтеся в чистоті-просійте його.
  • Пропорция для бетона на дорожки: материалыЩебінь. Міцність розчину дає заповнювач-щебінь, гравій. Використовувати морський камінь не варто, він відполірований водою і не володіє достатнім зчепленням. Розмір щебеню варіюється від 8 до 35 мм. як і в піску, в заповнювачі не повинно бути пилу, бруду і глинистих домішок. При підготовці бетону самостійно підбирайте заповнювач, що складається з фракцій різних розмірів, або з’єднайте великий і середній щебінь. При змішуванні компонентів такі розміри забезпечать щільну зв’язку між собою, і не з’являться причиною утворення порожнечі.
  • Необхідну плинність, в’язкість бетону забезпечать добавки, пластифікатори. Уважно вивчайте інструкції по використанню добавок, що входять до складу розчину.

Додатково до традиційних матеріалів, застосовуються і новітні рішення, такі як будівельна фібра. Ця компонента покращує міцність бетону, знижуючи ймовірність появи тріщин. Полімерне волокно ефективно розподіляється по всьому об’єму розчину, забезпечуючи однорідність і збільшуючи довговічність покриття.

Витримуємо пропорції

Дотримання правильних пропорцій компонентів впливає на якість розчину, міцність продукту. Пісок і цемент змішують разом, потім туди додають воду і останнім – щебінь. Важливо дотримуватися послідовність для позитивного результату. Склад перемішують до однорідності.

Пішохідні доріжки

Пішохідній доріжці не потрібно витримувати великого навантаження. Пропорція, що витримується для суміші, наступна: 1 частина цементу, 2,5 – піску, 4 – щебеню.

Автомобільний

Доріжку під автомобільний заїзд навантажують підвищеною вагою, так що співвідношення компонентів зміниться: 1 частина цементу, 1,5 – піску, 2,5 – щебеню.

Садовий

Подібним доріжках потрібно заливка підстави бетоном. В такому випадку можна використовувати гравій і застосувати наступне співвідношення компонентів: 1 частина цементу, 9 – піску, 1 – гравію.

Фундамент

Розчин для основи повинен володіти міцністю. Марка 400 витримується співвідношенням 1 частини цементу, 3 частин піску, 5 – щебеню і половини частини води. Розчин повинен добре розмішуватися (з невеликим зусиллям), але не стікати. Пам’ятайте: фундамент краще заливати в теплу пору, в іншому випадку варто підігрівати воду, запобігаючи швидке схоплювання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *