Чт. Апр 25th, 2024

У кожного будівельного об’єкта свої терміни. Нерідко вони надто короткі. Йдеться про те, що при зведенні конструкцій не вдається дотримуватися обов’язкових умов, за яких бетон твердне і встає в остаточну форму. Щоб уникнути наслідків та зберегти надійність споруд, застосовується так званий прискорювач.

Прискорювачі бетону – це спеціальні добавки. Передбачається застосування присадок, які завдяки дії на початкову суміш значно скорочують термін затвердіння. Тому звести будинок сьогодні можна не лише за кілька тижнів, а й навіть за кілька днів.

Як працюють спеціальні добавки?

Присадки – це хімічні елементи. Фішка в тому, що застосовуватися вони можуть навіть у зимову пору року. Тому сьогодні будівельна робота не зупиняється через якісь кліматичні явища. Будувати будинки можна як у виснажливу спеку, так і в екстремальний холод.

Ці добавки впливають не тільки на затвердіння, але і головним чином на зовнішні фактори. Взимку присадки допомагають значно скоротити час прогріву, влітку навпаки дають необхідний обсяг вологості, щоб забезпечити потрібну консистенцію бетонної суміші.

Якщо говорити про функціонування прискорювачів, то тут необхідно поглянути на властивості цементу. Цей склад при зіткненні з водою починає утворювати так звані кристалогідрати. Прискорювачі у свою чергу формують гелієву основу. Вона таки вбирає зайву вологу і таким чином скорочує час затвердіння.

Цікаво і те, що прискорювач значно збільшує розмір штучного каменю. Тому вони формують набагато менше пір. Усі рівні бетонного блоку стають надійнішими та міцнішими.

Сьогодні добавки застосовують в основному наступних випадках:

  • Коли зводиться рання опалубка. На цих етапах важливо дотримуватись найкоротших термінів, а тому застосування прискорювачів стає обов’язковим.
  • Коли спостерігаються негативні сухі температури. У цьому випадку без хімічної дії на бетонну суміш не обійтися. Цементний розчин просто не стане.
  • Коли виробляються залізобетонні вироби. Практично у кожному блоці з арматурною основою є присадки у вигляді прискорювачів.
  • Коли будуються нестандартні вироби. Якщо потрібно значно збільшити міцність бетону, додавання допоміжної консистенції, це найкраще рішення. Такі блоки зазвичай монтуються у фундаментах виробничих та промислових будівель.

Бетон не твердне: що робити

Якщо добавки не спрацювали або вони були втрачені в технології виробництва, можна впливати на бетонну суміш двома способами:

  • Автоклавна обробка. І тут робоча зона обробляється парою. Це допомагає видалити повітря, підвищити тиск і забезпечити потрібне схоплювання.
  • Штучне введення добавок. За допомогою спеціального обладнання до бетонного складу додаються ті ж прискорювачі.

Прискорювачі сьогодні виробляють як закордонні, так і національні компанії. Вибір добавок залежить від параметрів і параметрів. Деякі склади орієнтовані певні марки і класи бетону. У тому числі випускаються спеціальні моделі, призначені для створення бетонних блоків за нестандартними проектами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *