Вс. Апр 21st, 2024

Бетон — один з найпопулярніших будматеріалів. За рахунок своєї міцності та інших якостей він використовується у величезному спектрі робіт — і будівельних, і оздоблювальних, і інших. Однак є процеси, на які варто звернути особливу увагу, і один з них — набухання бетону.

Сам по собі процес набухання має безпосереднє відношення до усадки, а також набору вологи ззовні. Зрозуміло, що всі зміни відбуваються в товщі бетону — кристали набухають, обсяг конструкції збільшується. У підсумку, під набуханням розуміють зростання обсягів залитого бетону, і грамотний фахівець завжди зможе прорахувати його заздалегідь з урахуванням усіх обставин.

Особливо гостро питання набухання стоїть у різних гідротехнічних спорудах, таких як тунелі, дамби, резервуари для води. Вони схильні до поперемінного зволоження і висушування. З плином часу це неминуче веде до утворення тріщин. Першим заходом, що дає змогу це унеможливити, є застосування бетонних складів з високим показником водонепроникності.

Порівняно з усадкою, набухання протікає значно повільніше і несе за собою набагато менші деформації У кількісному вираженні він може доходити до 10%.

Від чого залежить весь процес? Від кількості мікропор у самому бетоні та від вологості. Таким чином, щоб мінімізувати набухання, потрібно своєчасно починати осушення. Цього можна домогтися різними шляхами — змінивши мікроклімат у приміщенні (якщо справа стосується внутрішніх робіт), висушуючи безпосередньо бетонну поверхню. Для того, щоб бетон правильно і вчасно затвердів, необхідно створити йому відповідні умови — і тоді набухання вдасться уникнути.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *