Вс. Апр 21st, 2024

Зміст

В основі сучасних технологій будівельних робіт і процесів лежить бетон. З нього формуються фундаменти, колони, зовнішні і внутрішні стіни, його укладають в доріжки, шосе та ін матеріал в наші дні отримує креативне застосування в будівництві і при створенні декору. Поширення останнім часом отримує технологія створення митого бетону. Вона раніше застосовувалася, але не знайшла поширення.

Ще 30 років тому ЗБК на її основі створювався екстер’єр фасадних плит в панельному житловому будівництві. В результаті поверхня стін будівель виглядала нарочито нерівною за рахунок рівномірно виступають над нею на фіксовану висоту елементів наповнювача з натурального каменю певної фракції.

Що за технологія?

Створюється митий бетон за рахунок різної швидкості визрівання суміші в глибині і на поверхні виробу. Дана відмінність формується сповільнювачем схоплювання розчину, який наноситься з потрібної сторони на поверхню застигаючого вироби. Хімічна формула деактиватора задає товщину матеріалу, яку потім видаляють миючі струмені.

Мытый бетон: технология, оборудование и процесс изготовленияЗа допомогою води знімаємо верхній шар незміцнілого цементного тіста.

Основний обсяг матеріалу має стандартне для обраної рецептури компонентів час затвердіння, а по всій площі декоруємої поверхні на певну глибину — уповільнене. Форма майбутнього виробу заповнюється сумішшю, в обсязі якої рівномірно розподілені досить дрібні фракції натурального каменю (граніт, мармур, галька і т.д.). Тому наступні операції не призводять до відшарування верхнього декоративного шару.

Бетону, який звільнений від опалубки, кінцевий вигляд надається шляхом видалення верхнього не застиглого шару на певну глибину по всій поверхні виробу. Миючий дію води прибирає верхній «слабкий» шар бетону, який не набрав достатню міцність. Це призводить до поверхневого оголення 30-40% від розміру кожного з натуральних камінчиків, які використовувалися при формуванні цементної суміші. В результаті виріб набуває зовнішній вигляд фактури натурального каменю.

Способи отримання

Технологія виробництва матеріалу «митий бетон» в своїй основі така ж традиційна, як і для формування звичайного бетону. Для створення розчину змішуються в потрібних пропорціях пісок, цемент і натуральний заповнювач, які зв’язуються водою. Основа екстер’єру майбутнього виробу визначається: висотою виходу наповнювача над поверхнею в митому бетоні, а також розміром фракцій натурального заповнювача і кольоровою гамою камінчиків.

«Родзинка» виробництва-сповільнювач визрівання бетону. Залежно від завдань хімічний реагент може бути нанесений на виріб з різних сторін. Майбутній тротуар або найпростіша плитка в опалубці покривається деактиватором із зовнішнього боку.

Вироби з більш складним малюнком поверхні створюються інакше. Сповільнювачем затвердіння обробляються внутрішні стінки форми, потім в неї поміщають готову до застосування масу бетону. В обох випадках змив реагенту створює заданий рельєф виробу. Таким чином створюється продукція з різними дизайном, кольором і фактурою.

Обладнання та матеріали

Мытый бетон: технология, оборудование и процесс изготовленияЗмивання не застиглого шару проводиться промисловим насосом.

Підприємства, які в промислових масштабах виробляють митий бетон, використовують спеціалізоване обладнання та потокові лінії. Однак, для самостійного виготовлення подібних виробів будуть потрібні доступні інструменти та обладнання. Готувати своїми руками суміш для виробництва бетону немає необхідності. Для цього варто використовувати засоби малої механізації — бетономішалку.

Змивання не застиглого шару бетону проводиться промисловим водяним насосом або пістолетом-розпилювачем з компресором (щіткою). Так, для створення бетонного лиття додатково будуть потрібні міцні форми (дерев’яні, пластикові) потрібних розмірів і точності виготовлення або опалубка. Крім того, потрібні лопата, кельми, лопатки для вирівнювання верхнього шару складу у формі, широкі кисті (пульверизатор) для нанесення гелю-сповільнювача.

Ідеальним варіантом стане використання вібростола для ущільнення маси в формі, однак, можливо також ручне ущільнення матеріалу. Технологія виробництва, безумовно, передбачає використання деактиваторів. Це можуть бути промислові гелі або більш доступні і дешеві засоби. Хімічними складами, що уповільнюють затвердіння, також просочується спеціальний папір, яку укладають у форми для виробництва виробів.

Процес виробництва

Замішується Цементний розчин в концентрації густої сметани. Використовувати слід цемент марки М400 і вище, суміш фракцій натурального каменю величиною 5-10 мм, до 20 мм різних кольорів. Заливка готової до використання суміші здійснюється в форми або в заздалегідь встановлену на місцевості опалубку. Коли фасад виробу формується дном форми, вона сама попередньо всередині покривається деактиватором.

Мытый бетон: технология, оборудование и процесс изготовленияФорми заповнюють бетоном і ретельно вирівнюють.

Форми (опалубка) заповнюються готовим бетоном, поверхня ущільнюється і ретельно вирівнюється. В інших випадках, коли лицьова поверхня зовні — тротуар або плитка зверху покривається гелем. Умови затвердіння матеріалу задаються концентрацією сповільнювача визрівання (наприклад, гель G-05). Вона визначає час готовності виробу до змивання верхнього шару матеріалу (становить від 20 год.до доби) і глибину проникнення деактиватора (2-10 мм). Технологія процесу задається інструкцією із застосування гелів і остаточно підбирається дослідним шляхом. У промислових умовах ущільнює бетон у формах вібропрес.

Нюанси виготовлення

При виготовленні своїми руками і в промислових масштабах критично важливим моментом для збереження якості готових виробів є дотримання оптимального часу дії деактиватора. Рання розпалубка вироби спричинить за собою більше, ніж потрібно оголення заповнювача, що призведе до його крошению з тіла бетону. Запізніла-створить перешкоди для формування заданої глибини фактури поверхні при вимиванні.

Всі маніпуляції слід проводити оперативно, щоб плитка вийшла високої якості. Панелі і елементи для вентильованих фасадів виготовляються аналогічно. Тільки зі зворотного боку в них заздалегідь встановлюють закладний. Технологія створення дизайнерських вазонів і квіткарок для рослин передбачає заливку суміші в складні форми.

Гладку поверхню виробу створює папір (наприклад, Р-07), яка має просочення гелем-сповільнювачем схоплювання. Вона нарізається і укладається в форму відповідно до картою-розкладкою. На вертикальні поверхні папір кріпиться на рідке скло.

Розформування і змив шару

По завершенні часу визрівання бетону готову продукцію своїми руками дістають з форм і стороною, на якій знаходиться сповільнювач схоплювання, укладають догори. Потужними струменями води змивається не схопився шар матеріалу з тротуару. На виробничих лініях, як правило, гідроустановка — завершальне обладнання.

Готові вироби розташовуються під нею з фіксованим нахилом, і за пару циклів здійснюється вимивання не затверділої маси. Після цього митий бетон готовий до тривалої надійної експлуатації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *