Вс. Апр 21st, 2024

Знепилення бетону – це процес видалення або зменшення об’єму пилу, який постійно з’являється на поверхні необробленого моноліту. Видалення пилу може виконуватися різними засобами – з використанням спеціальних просочень, топінгу, методом шліфування, полірування. Вибір здійснюють відповідно до умов роботи, стану бетону, потрібним результатом, наявністю засобів і т.д.

Вирівняна бетонна підлога — ідеальна основа для ламінату, лінолеуму, паркету. Будь-які покриття для підлоги добре лягають на рівний бетон, служать дуже довго без втрати теплоізоляційних властивостей і зовнішнього вигляду. Крім того, часто в промислових приміщеннях бетонна підлога виступає в ролі самостійно експлуатованої поверхні, яку просто обробляють з метою видалення пилу та зміцнюють.

Від чого порошить бетонну підлогу і чому потрібно її знепилювати

Щоб зрозуміти, для чого проводиться знепилювання бетонної підлоги, необхідно вивчити особливості матеріалу. Структура бетону така, що він складається з маси дрібних та великих пор, заповнених водою, повітрям, цементною субстанцією. Також як складові виступають гравій, пісок, хімічні добавки.

Хімікати поступово викликають ерозію на поверхні стяжки, часто вгору з моноліту виходить цементне молочко. Та й сам шар, застиглий зверху, під впливом зовнішніх факторів і механічних навантажень схильний до руйнувань. Так, при розпаді шару поступово з’являються дрібні частинки пилу і як би їх не видаляли, матеріал буде руйнуватися далі, провокуючи все новий і новий пил.

Таким чином, для запобігання постійному пилоутворенню потрібно видалити верхній слабкий шар бетону, або зміцнити його. Також можна пов’язати додатковими кристалічними утвореннями полімерною структурою. Всі ці три варіанти відповідають основним методам знепилювання – топінгом здійснюється поверхневе зміцнення, обробка спеціальними просоченнями пов’язує матеріал, шліфування – видаляє верхній неміцний шар.

Знепилювання бетонної підлоги (бетону) своїми руками
Чому так важливо виконати знепилювання бетонної підлоги:

 • Усунути пил, який постійно піднімається в повітря, осідає на поверхнях і легких людей, вимагає регулярного вимивання бетону, яке все одно не рятує.
 • Зміцнити поверхню – пил, що з’являється, сприяє поширенню ерозії по бетону, потім з’являться тріщини, сколи, в процес будуть залучені всі нові ділянки стяжки.
 • У промислових приміщеннях пил стає причиною непридатності деталей побутової техніки, різних пристроїв, завдаючи серйозних збитків та матеріальних збитків.
 • Уникнення створення неакуратного та неестетичного вигляду поверхні з пилом, неможливість добре прибрати у приміщенні.
 • Захистити покриття для підлоги, які планується стелити на підлогу – коли бетон покривається ламінатом, паркетом та іншими типами обробки, пил нікуди не йде, він просто залишається під покриттям, вбираючись у нього. Покриття незабаром може стати непридатним, якість експлуатації набагато погіршиться.

Зміцнення бетонної підлоги топінгом

Топінг є спеціальним зміцнювачем, створеним цілеспрямовано для зміцнення бетонної поверхні. У складі топінг включає цемент, спеціальні сполучні добавки, різні наповнювачі дрібної фракції, пігменти для створення декоративного ефекту. Найчастіше це суха суміш, яка за умови високої якості матеріалу включає близько 6 добавок (кераміка, мікрофібра тощо).

Види топінгу за формою складу:

 1. Рідкий – це розчинені у воді неорганічні сполуки. Суміш наливна, бетон входить на 5 міліметрів, провокуючи проходження хімічної реакції, під час якої з’єднуються вапно і карбонат кальцію з появою нерозчинних сполук. Вони ущільнюють верхній шар бетону, зміцнюють його, роблять бетон здатним протистояти підвищеній вологості, але не хімікатам.
 2. Сухий топінг – виконаний у вигляді крихти або порошку, який розсипають по бетону рівними порціями, потім акуратно втирають у поверхню з наступним шліфуванням. Такий топінг є найпопулярнішим, буває з металізованим, корундовим, кварцовим наповнювачем. Значно продовжує термін служби бетонного моноліту.

Знепилювання бетонної підлоги (бетону) своїми руками
Які бувають сухі топінги для бетону:

 1. З наповнювачем із кварцового піску – зміцнює бетон, робить його здатним витримувати невеликі, середні навантаження.
 2. Корундовий наповнювач є актуальним у приміщеннях з високою прохідністю. Такий топінг зміцнює бетон у 1.8 разів, підвищує стійкість до абразивного стирання у 2 рази.
 3. Металізований топінг – найміцніший, використовується тільки для обробки промислових приміщень, де підлоги зазнають екстремальних вібраційних/механічних навантажень.

Основні переваги, які гарантує топінг:

 • Якісне знепилення бетонної підлоги своїми руками.
 • Суттєве підвищення рівня міцності поверхні стяжки.
 • Поліпшення стійкості до стирання, абразивних навантажень.
 • Підвищення удароміцності до механічних пошкоджень – після обробки на поверхні не з’являються ні вибоїни, ні відколи.
 • Продовження терміну експлуатації підлоги з бетону
 • Запобігання займанню та займанню.
 • Легке та просте прибирання, догляд за підлогою завдяки гладкості поверхні та відсутності пилу.
 • Підвищення вологостійкості підлог – вони стають практично водонепроникними.

Знепилювання бетонної підлоги /></p>
<p>До складу топінгів часто вводять різні пігменти, які дозволяють досягти декоративного ефекту і надати підлозі певного кольору. Також можливе створення різноманітної фактури поверхні – вона може бути дзеркальною, зернистою, гладкою.</p>
<p>З недоліків топінгу варто згадати такі, як можливість появи невеликої кількості пилу після обробки (що в деяких випадках неприпустимо – у виробничих, складських приміщеннях особливого призначення), властивість вбирати бруд, олії та розчинники, а також знижений рівень стійкості до хімічних речовин.</p>
<p>З огляду на ці особливості топінг не використовують у приміщеннях хімічної, фармацевтичної промисловості та інших сферах, де зазначені недоліки можуть стати причиною серйозних проблем.<br />
Методи нанесення топінгу на поверхню:</p>
<ul>
<li>DTW – суха суміш наноситься на мокрий бетон, порошок твердне у реакції з бетоном, зміцнює структуру, роблячи поверхню надійною та твердою. Суху суміш просто розсипають по вологій підлозі із застосуванням спеціальної машини, вичікують просочення порошку, потім затирають грубо. Через деякий час виконують фінішну обробку дискової лопатевої затиральної машини, роблячи покриття монолітним.</li>
</ul>
<p>освіта.</li>
<li>Набуття статями естетичного вигляду.</li>
</ul>
<p>Зазвичай шліфування проводиться до будь-яких дій – улаштування декоративних покриттів, заливання полімерних підлог, фарбування тощо. Може виступати шліфування і фінішним етапом, оскільки поверхня після цього цілком готова до експлуатації.<br />
<img class=
Знепилюючі методи шліфування бетону:

 1. Вологий спосіб – застосовують при облаштуванні мозаїчної підлоги з гранітним/мармуровим наповненням. Поверхня виходить цілком ідеальною, практично полірованою. Але процес дуже трудомісткий, відрізняється низькою продуктивністю (абразивні елементи швидко забиваються мокрим шламом, який важко видаляється).
 2. Сухий спосіб – найчастіше застосовується. Процес можна контролювати візуально, він не вимагає висихання підлоги після закінчення обробки. Але під час виконання робіт з’являється багато пилу, тому буде потрібно підключення потужного пилососа до шліфувальної машини.

Для шліфування великих приміщень використовують спеціальні мозаїчно-шліфувальні машини з електричним приводом, кількома дисками, що обертаються, з корундовими або алмазними сегментами (чашками, фрезами, франкфуртами і т.д.). Сегменти бувають різними за зернистістю, їх обирають відповідно до етапів шліфування (грубий, фінішний).

Машини коштують дуже дорого, тож для одноразового проведення робіт краще брати в оренду. Якщо ж немає такої можливості, можна використовувати ручний інструмент — спеціальні шліфувальні машинки.

Збезпилювання бетонної підлоги (бетона

Невеликі площі шліфують навіть болгаркою зі спеціальною насадкою, що підвищує тимчасові та трудомісткі витрати, але теж цілком реально. Шліфування можна виконувати за свіжою і старою основою.

Як здійснюється шліфування бетонної підлоги різного типу:

 1. Свіжезалитої стяжки – через 5-7 днів після заливання під час першого проходу видаляється цементне молочко, відкриваються міцніші шари для дозрівання. Фінішний прохід здійснюють після повного циклу набору міцності бетону через 28 діб після заливання.
 2. Старої основи – видаляються чи ремонтуються епоксидними складами слабкі ділянки (фарбування, відшарування, пухкі місця), поверхня перевіряється щодо наявності арматури. Потім виконується шліфування потрібної глибини.

Знепилювання бетонної підлоги (бетону) своїми руками
Процес виконання шліфування для знепилювання бетонної підлоги:

 • Перший етап – видалення поверхневого шару, відслонення наповнювача, вирівнювання поверхні. Якщо стяжка стара, то видаляються ділянки з ерозією, залишки старих бітумних, лакофарбових покриттів. Сегменти використовуються із зернистістю 30-40 одиниць.
 • Другий етап (не обов’язковий, але рекомендований) – поверхневий шар просочується спеціальними складами.
 • Третій етап — коли просочувальний склад повністю застиг, підлогу обробляють послідовно сегментами зернистістю 100-400 одиниць. Покриття стає міцним, рівним, гладким, знепиленим.
 • Четвертий етап (в особливих випадках) – бетонну основу полірують сегментами зернистістю 1500-3000 одиниць, що дозволяє зробити поверхню дзеркальною, без води та пилу, що не боїться хімікатів та будь-яких інших впливів.

Знепилювання бетонної підлоги (бетону) своїми руками

Знепилення підлоги просочуючими складами

В обробці бетону можуть використовуватися спеціальні знепилювачі, які наносяться на пористу структуру бетону та впливають на неї. Результат непоганий, процес простий та швидкий.

Просочення бувають мінеральними та органічними (полімерними). Флюати (мінеральні склади) провокують у верхньому шарі бетонного моноліту проходження хімічних реакцій з нейтралізації вільних компонентів шляхом створення додаткових склоподібних нерозчинних кристалічних зв’язків. Вони переплітаються з кристалічною цементною решіткою і створюють непилячу високоміцну поверхню.

Ще зовсім недавно використовували в основному силікат натрію, який мав такі недоліки, як тривалість проходження хімічних процесів (до 6 місяців), складність ретельного втирання складу в моноліт, необхідність промивання підлоги після всмоктування речовини. За наявності залишків складу на підлозі можуть з’явитися висоли.

Сучасні просочення мінерального типу роблять на основі полісилікату літію, який потрапляє в усі пори, передбачає тривалість хімічного процесу максимум у 15 днів, гарантує тривалий ефект та простоту нанесення.

Просочення органічного типу заповнюють пори бетону молекулярними полімерними ланцюжками, таким чином створюючи додаткові зв’язки в моноліті з підвищенням зносостійкості та міцності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *