Вс. Июл 14th, 2024

Один з найбільш популярних матеріалів на сучасному будівельному ринку – це полістиролбетон. У чому його перевага? Він має багато позитивних якостей. Це легкий, міцний, слабогорючий, матеріал з дуже низькою водопоглинальністю, високим рівнем тепло — і звукоізоляції. Як же вдалося домогтися всіх цих якостей? Секрет у складі.

З чого роблять полістиролбетон?

Цей композитний матеріал складається з декількох складових, точне і правильне співвідношення яких призвело до створення такої надійної речовини, як полістиролбетон. Так, для створення даного матеріалу знадобилося наявність цементу, кварцової або кремнеземистої піщаної суміші, гранульно-спінених полістирольних наповнювачів і всіляких добавок в якості пластифікаторів, що прискорюють процес застигання розчину.

Важливою умовою для якісного приготування полістиролбетону є рівномірне і ретельне змішування всіх компонентів, що входять до складу суміші. Це такі речовини як:

  • вода;
  • цемент;
  • пісок;
  • спінені полістирольні елементи гранульного типу.

Після перемішування отриманий склад прямо на будівельному майданчику заливають в спеціальні форми або в незнімну опалубку. Для отримання якісного складу важливо точне дотримання всіх нормативів, точна рецептура і наявність всіх необхідних матеріалів. Виробництво полістиролбетону засноване на чіткому дотриманні технологічного процесу. Нестача, заміна або відсутність одного з компонентів в складі суміші просто неприпустимо.

Коли виробляють полістиролбетон, склад і пропорції підбираються відповідно до вимог ГОСТу. Найважливішою складовою є політерм. Спінений гранульований полістирол застосовують як заповнювач. Цемент, який використовується при виробництві даного продукту, не повинен бути нижче марки М-400. Особливі вимоги пред’являють до піщаної суміші. Вона обов’язково повинна бути великої фракції і промитої, без домішок.

Від якості кожного матеріалу залежить і кінцевий результат. Отриманий склад повинен володіти певними якостями властивими тільки йому. Полістиролбетон повинен бути легким, але дуже міцним. Він обов’язково повинен відповідати всім вимогам пожежної безпеки, володіти високим рівнем звукоізоляційних і теплоізоляційних властивостей. Його теплопровідність повинна бути набагато нижче, ніж у цегли або пінобетону.

Від якості сировини та режиму спінювання пеностирольного заповнювача залежить і його марка по насипної щільності. Вологість складу не може перевищувати 15% по масі. Спеціальне обладнання, яке використовується при виробництві полістиролбетону, розроблено з урахуванням всіх тонкощів процесу приготування суміші. Технологія не може бути порушена, інакше готовий склад не буде володіти всьому очікуваними властивостями, і буде далекий від класичних характеристик.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *