Чт. Апр 25th, 2024

Ефективність теплоізоляційних фарб

Можливість ефективної теплозахисту за рахунок нанесення покриття особливої теплоізоляційної фарбою. Це «будівельний міф» чи реальність? 

Эффективность теплоизоляционных красок
Дійсно, і за кордоном, і в країнах СНД на торгових майданчиках можна побачити цілу гаму теплоізоляційних фарб. Інформацію про них, їх характеристики, без праці можна знайти в Інтернеті і на сторінках рекламних проспектів, але дуже мало виробників вказують один з найважливіших показників — коефіцієнт теплопровідності. А він, навіть у кращих зразків, становить 0,001-0,003 Вт/(м*°з). Твердження продавців, що шар фарби товщиною близько 1 мм радикально змінює теплоізоляцію, замінюючи собою стіну з 6 цегли — рекламний хід, як і їх пояснення унікальності властивостей покриттів тим, що вони спеціально розроблені для космічних програм за інноваційними технологіями. До переваг теплоізолюючих фарб відносять також їх здатність до відображення інфрачервоного випромінювання. Деяка частка істини і оптимізму в цьому «рекламно-інформаційному» потоці, все ж, присутня. 

В Українському інституті технічної теплофізики (ІТТФ) Національної академії Наук, досліджено десяток теплоізолюючих покриттів як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва. Отримані дані «диво-фарб» з коефіцієнтом теплопровідності, варійованим в діапазоні 0.05-0,14 Вт(м*°З) дозволяють говорити про те, що досліджувані фарби дійсно можна вважати теплоізоляторами. До унікальності звичайно їм далеко, але середня ступінь ефективності цим покриттям властива і свою функцію вони дійсно виконують.

Перевіряючи відображають здатності фарб з теплоізоляційними властивостями, з’ясувалося, що в діапазоні короткохвильового інфрачервоного випромінювання поглинання теплоти склало 3-7 %, і цей показник поліпшується при подальшому підвищенні температури. На жаль, існуючі теплоізолюючі фарби не так добре реагують на кімнатну температуру, як на високі позитивні температури, але тим не менш тепло, так само як і прохолоду, вони тримають в приміщенні. 

Эффективность теплоизоляционных красок

На сьогоднішній день, рідкі теплоізоляційні покриття найбільш активно застосовують в теплоенергетиці, покриваючи і фарбуючи теплообмінники, водонагрівачі, трубопроводи та інше обладнання, зберігаючи тим самим температуру теплоносія. 
Безумовно, з розвитком нових технологій, властивості і характеристики лакофарбових покриттів будуть все більш вдосконалюватися. Теплозбереження або функція охолодження — це перспективні сфери застосування теплоізоляційного захисту за допомогою тонкого шару фарби, що виконує функцію енергозбереження.

Пропонуємо вам кілька схожих за властивостями теплоізоляційних фарб: це матеріали серії Магнитерм, Теплометт і Альтерм.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *