Вс. Апр 21st, 2024
Зміст:
  • Що враховують при виборі бетону?
  • Вибір бетонної суміші по міцності
  • Підбір бетону за типом грунту
  • Марки бетону для різних типів фундаменту

Марка бетону визначається пропорціями даних і Умовами схоплювання. Бетон набуває високу міцність при температурі понад 20 градусів. В даних умовах найбільш активно процес протікає в перший тиждень: суміш набирає до половини всієї міцності. Що стосується розрахункової міцності, яка при проектуванні будівлі приймається за 100 відсотків, набирається досить швидко — за місяць.

Розглянемо склад бетону:

● в’яжучий, роль якого зазвичай грає портландцемент. Існує також не цементний бетон, однак він не використовується для фундаменту;

●  пісок;

●  вода;

● гравій або щебінь.

Що враховують при виборі бетону?

Вище ми назвали компоненти бетону. Щоб визначити, в якому співвідношенні потрібно вибрати інгредієнти, слід використовувати систему визначення міцності.

Бетон M100-представник найнижчого класу. Нагадаємо, що від числа залежить якість бетону. Наприклад, матеріали M200 і M250 вибирають для заливки підлог. Крім того, вони можуть використовуватися для фундаментів приватних будинків маленького розміру.

Марка бетону для фундаменту M300-це найбільш якісний матеріал, застосовуваний в будівництві міцних конструкцій з цегли.

Що враховують при виборі бетону? Морозостійкість залежить від технології виробництва і його складу. Бетон марки M100 витримує більше 40 циклів заморозки-розморожування.

Водонепроникність важлива в будівництві гідроелектростанцій, бетонних гребель або конструкцій, зведених у воді або на березі. Зазвичай у найвищих класів бетону максимальна опірність.

Ще одним параметром суміші є рухливість. Виробник позначає його буквою»П».

Вибір бетонної суміші по міцності

Вибір бетонної суміші по міцності має на увазі розрахунок навантаження, якій буде піддаватися фундамент. Вона буде залежати від маси перекриття, наповненості приміщення, даху з кроквами, кількості проживаючих в приміщенні людей.

Для каркасної, деревної або щитової конструкції добре підійде суміш М150 або М200. Інші марки-М250, М300-зазвичай використовують для будинків з колод, газо — і піноблоку, бруса профільованого.

Підбір бетону за типом грунту

Здійснюючи підбір бетону за типом грунту, потрібно враховувати тип підстави. Для стрічкового фундаменту найкраще підійдуть марки М250 і М300. Поширене використання даних марок для зведення монолітних споруд з бетонних плит.

Марка бетона для фундамента: выбор по типу грунта и фундамента | Блог бетонного завода Прайд

Марки бетону для різних типів фундаменту

Вибір марки бетону для фундаменту залежить від різних параметрів — стійкості до навантажень, терміну експлуатації, навколишнього середовища і безпеки. Правильний підбір матеріалу є гарантією довговічності будівлі. Оскільки фундамент приймає частину основного навантаження від маси будівель, то він вимагає значної щільності бетону — до 2500 кг/м3.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *