Вс. Апр 21st, 2024

Газобетон стає все більш популярним матеріалом для будівництва. Це обумовлено тим, що на ринку представлені газоблоки різної товщини, з яких швидко зводяться стіни. Для облицювання стін найчастіше використовують цеглу. Довговічне і надійне зчеплення шарів один з іншим здійснюють гнучкі зв’язки.

Виконувані функції

Зведення сучасних будівель з несучою газобетонної або пінобетонної стіною не обходиться без такого компонента, як гнучкі зв’язки. Це металеві або базальтопластикові стрижні. Вони є сполучною ланкою між пористим бетоном і цегляним шаром. Між ними додатково може розташовуватися мінеральна вата або повітряний прошарок для збільшення теплоізоляції. Застосовують гнучкі зв’язки для газобетону в декількох варіантах кріплення будівельних елементів:

 • газоблоки та облицювання;
 • газоблоки, утеплювач і облицювальний камінь;
 • з повітряним зазором між шарами.

Конструкція

Гибкие связи для газобетона: конструкция, маркировка, типы и монтажУ зв’язків, призначених для пористих бетонів, є певна конструкція. Їх гнучкий круглий стрижень з одного боку покритий спеціальним піщаним напиленням, а з іншого боку на арматурі є гвинтова різьба. Така конструкція забезпечує надійне кріплення шарів один з одним.

Перевага

Головною перевагою анкерів є їх знижена теплопровідність. Завдяки цьому вирішується проблема так званих «містків холоду». Застосування такої арматури зменшує вартість будівництва і забезпечує надійне зчеплення між елементами. Вона проста в установці, що значно економить час зведення конструкції. Термостійкість арматур вбереже від руйнування стіни, які постраждали під час пожежі.

Маркування

При виборі та купівлі анкерів маркування грає не останню роль. У маркуванні виробу записані довжина зв’язку, діаметр, її тип, а також матеріал виготовлення. Прийняті наступні позначення:

 • БПА-це базальтопластикова арматура;
 • ГС-стрижень з вуглецевої сталі з антикорозійним покриттям;
 • ГСЕ-стрижень, виготовлений з нержавіючої сталі.

Тип

Гибкие связи для газобетона: конструкция, маркировка, типы и монтаж

Гнучкі зв’язки з базальтопластика.

Сьогоднішній будівельний ринок пропонує такі гнучкі зв’язки для газобетону:

 • гнучка арматура з антикорозійної сталі;
 • анкера з базальтопластика.

Ці два види мають деякі відмінності. Гнучким зв’язкам з нержавіючих металів властива складна форма для кращого зчеплення з газобетоном і вигнута хвилеподібна форма – для цегляної кладки. В оснащенні гнучкого зв’язку можуть бути додаткові фіксатори, якщо використовується теплоізоляційна прошарок.

Базальтопластикові стрижні-круглі в поперечному перерізі. На одному кінці стрижня може розташовуватися дюбель, виконаний з пластика. Інший кінець, як правило, потовщений, на ньому є напилення піску для поліпшення адгезії. Якщо є дюбель, то його монтують в газоблок. Якщо дюбеля немає, то монтаж проводиться в шов між блоками. Кінець з напиленням поміщають в кладку цегли. Кожна частина призначена для певного шару будівельного матеріалу.

Зв’язки для газобетону з композитних речовин за вагою виразно легше металевих аналогів. Вони довговічніші і не схильні до корозії, а також не руйнуються від тривалого впливу високих температур.

Монтаж

Кількість арматур береться з розрахунком 5 штук на один квадратний метр несучої стіни. Анкера закладаються в Будівельні шари на глибину 90 мм. Монтаж включає наступні кроки:

 • У газобетонної стіні намічають точки для свердління так, щоб після угвинчування анкера інший кінець розташувався в шві з розчину, на який садять цегла.
 • Застосовують свердло діаметром 10 мм, роблять отвори з глибиною 100 мм.
 • Всі отвори необхідно продути від пилу.
 • Гнучкий зв’язок поміщають в отвір тією стороною, де розташований анкер.
 • Анкер вкручують в отвір до упору, він повинен повністю зануритися в Газобетонний блок.
 • Далі слід зведення стіни з облицювального каменю і кріплення ізоляції.

Використання гнучких зв’язків значно спрощує і полегшує процес будівництва, передбачає надійне кріплення будівельних шарів один до іншого. Сучасні композитні матеріали, які використовуються при виготовленні, не проводять холод і стійкі до високих температур.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *