Вс. Июл 14th, 2024

Часто в домашньому господарстві, та й не тільки, людям потрібно прикріплювати різні елементи, наприклад, монтажні конструкції на бетон. Це важко зробити. Щоб полегшити завдання майстра застосовується анкерний болт для бетону. Це універсальний кріпильний елемент при установці в щільний і твердий матеріал. Під анкерну опору ставиться безліч конструкцій.

Принцип дії

За їх допомогою прикріплюються навіть важкі конструкції. Навіть при підземній розробці родовищ корисних копалин анкерного кріплення буде достатньо для прикріплення різних конструкцій. Принцип кріплення не складний. Анкерний болт складається з внутрішнього болта, гайки на кінці та корпусу. Там є підкладка для попередження надходження вологи всередину.

Різновид

Існує багато різних болтів. Кожен з них спрямований на певного роду закріплення.

Клиновий

Анкерные болты по бетону: виды, размеры и как закрепить?

Клиновий анкер використовується для кріплення важких споруд до бетону.

Перед установкою цього виду болта просвердлюють отвір, куди він і буде вставлятися. Головна відмінність цього шурупа в тому, що його кріплення проводиться без сорочки. В середині втулки присутній невеликий клин, він має властивість розширюватися при вкручуванні. Після того як був забитий анкер, обов’язково потрібно затягнути гайку, яка фіксує болт після збільшення пробки. Клиновидний анкерний болт застосовується при кріпленні споруд величезної ваги в бетон. Він є міцним і надійним.

Розпірний

На сьогоднішній день він є найбільш популярним. Цей болт має різні розміри, що є безумовним плюсом, від двох до дванадцяти сантиметрів в довжину, а в діаметрі від чотирьох десятих до двох сантиметрів. У них також є втулка, яка проходить по довжині стрижня. Всередині розташована різьба і головка, яка розпирає втулку. За допомогою цього елементарного механізму і фіксується кріплення. Вимагає попереднього просвердлювання отвору в бетоні, так само, як і клиновий болт.

Розтискний

Анкерные болты по бетону: виды, размеры и как закрепить?

Установка розтискного анкера.

Усередині кріплення присутній гільза з пелюстками і гайка. Ці анкерні болти практичні в застосуванні. Також плюсом є те, що не складає ніякої складності їх демонтувати. Потреба в цьому виникає при необхідності різати Залізобетон алмазними колами. Перед використанням для поверхонь з металевими частинками потрібно їх неодмінно витягнути, тому що можлива поломка інструменту.

Хімічний

Зазвичай призначення цих анкерних болтів-приклеювання до бетону матеріалу. Упаковка з клеєм поміщається в спеціально підготовлений отвір. При натисканні склад, що є в болті, видавлюється назовні. Цим забезпечується надійне кріплення. Але саме цей вид не є популярним серед робітників, адже ціна хімічного анкерного болта висока.

Забивний

Анкерные болты по бетону: виды, размеры и как закрепить?

Кріплення забивними анкерами найбільш надійно.

У нього теж є втулка, клин і вирізи. Саме вони забезпечують збільшення болта при ударах по ньому. Б’ють по самому анкеру, щоб клин упирався в дно отвору. Забивні Болти бувають як металевими, так і полімерними. Також є ще один різновид – нейлонові, головною їх відмінністю від попередніх є те, що у них різьблення у вигляді акулячого зуба. Якщо вирішите використовувати саме його, ви не прогадаєте, такий вид кріплення найбільш надійний. Але не варто використовувати його при роботі зі старою, розсипається поверхнею.

Як закріпити

Анкерные болты по бетону: виды, размеры и как закрепить?

Перший раз встановлюючи анкерний болт вам може здатися це справа складною, але з часом все вже робиться, як то кажуть в народі, на автоматі.

Для початку просвердлюють отвір в бетоном споруді, до якого буде кріпитися конструкція. На цьому етапі роботи головне – правильно підібрати бур, його діаметр і довжину. Зачату діаметр підбирається відповідно до розміру анкера. А ось довжина не повинна бути коротше болта. Потрібно враховувати, що при неповному входженні анкера в стіну його потрібно буде діставати, а отвір досверливать. А це складно-витягнути болт з бетону, навіть якщо він не затягнутий.

Потім потрібно очистити отвір від пилу. Якщо анкерний болт входить в нього легко і просто, значить щось не так, не виключається можливість того що ви користувалися трохи зігнутим буром. Адже цей вид кріплення вбивається молотком в стіну.

Далі затягуємо гайку, при цьому збільшується її корпус всередині отвору. Вона тягнеться до упору. Потім її потрібно відкрутити, далі чіпляється те, що заплановано, і гайка нагвинчується в початкове положення.

При установці забивних конструкцій замість того, щоб нагвинчувати, ви забиваєте шуруп.

За яким принципом тримається?

Сам принцип дії розпірний. Шуруп закручують за годинниковою стрілкою, гайка, яка встановлена на кінці, втягується всередину. Через це він збільшується в своїх розмірах. В результаті щільно стоїть в стіні, і вся конструкція тримається на болтах.

Розмір

Анкерные болты по бетону: виды, размеры и как закрепить?При виборі анкерних болтів слід враховувати розмір і вага встановлюваної конструкції.

Стандартні розміри: вісім на шість на шістдесят, дванадцять на десять на сто, шістнадцять на дванадцять на сто десять. Перша цифра позначає зовнішній діаметр маркера, друга – діаметр внутрішнього болта і третя – загальна довжина анкера.

Розміри застосовуються різні, потрібно підбирати для себе оптимальний варіант, що буде залежати від ваги, виду того ж діаметра конструкції, яку потрібно кріпити. Наприклад, щоб встановити телевізор, може вистачити на вісім міліметрів.

Часто при кріпленні громіздких речей користуються дюбелями з саморізами, що не є надійним. Пам’ятайте, що в підборі анкерного болта головне – вибрати правильні розміри.

Варіанти поломки

Болтами кріпляться безліч різних речей. Тому перед установкою потрібно передбачати поломку, щоб уникнути її в майбутньому.

Найчастіше поломка трапляється через неправильне кріплення і перевищення допустимих навантажень. Є певна класифікація:

  • вирив-повне або часткове виривання болта з поверхні;
  • вирив підстави-повна поломка з’єднань при великому навантаженні підстави;
  • злам-трапляється при монтажі конструкції;
  • зріз-повне порушення кордону підстави при перевищенні навантаження;
  • плавлення-при впливі високих температур.

Поради щодо вибору

Щоб підібрати дійсно якісний шуруп, враховується ряд якостей, які він повинен мати. По-перше, це величина навантаження. По-друге, тип, міцність і структура підстави, не варто забувати і про методику кріплення. По-третє, обсяг і громіздкість конструкції яку вішають. Ну і, звичайно ж, відстань між отворами.

Висновок

Будь-який вид анкерного кріплення буде надійним і прослужить довгі роки. Розмір необхідного шурупа підбирається в залежності від типу роботи. Завжди можна підібрати для себе саме те, що краще підійде і за ціною, і за якістю, адже на ринку зараз є безліч варіантів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *