Чт. Апр 25th, 2024
бассейн з бетону во дворі

Бетон для басейну: на першому плані — якість.

Провідні фірми світу, що займаються будівництвом басейнів, протягом півстоліття шукали матеріали, здатні замінити бетонну суміш. З перемінним успіхом чашу басейну виготовляли з цегли, кам’яних блоків і навіть із сучасних видів пластику. Але альтернативу бетонної суміші досі знайти не вдалося. Багато власників ділянок або котеджів вважають за краще спорудити бетонний басейн своїми руками. Фізичні характеристики будматеріалу і сучасні види інструментів дозволяють це зробити якісно і надійно.

Марки цементу і бетону

Споруджуючи бетонний басейн, потрібно враховувати щільність грунту і безліч інших факторів. Оскільки стінки і дно конструкції будуть перебувати в зоні впливу води і постійно відчувати її тиск, то для зведення потрібно спеціальна бетонна суміш. Вона повинна відповідати характеристикам міцності і водонепроникності. Крім того, в наших погодних умовах з суворими зимами бетон для басейну повинен бути досить морозостійким.

Підстава споруди виготовляється з худого бетону. Для цього найкраще підійде недорога марка цементу – М100. Стіни і дно робляться з використанням більш якісного в’яжучого речовини, наприклад, М400. На завершальному етапі фахівці рекомендують застосовувати цемент із середніми характеристиками. У той же час його марки повинні володіти максимальним рівнем гідроізоляції. Оптимальний варіант-цемент М400 з різноманітними присадками.

Марка бетону для басейну за вологонепроникності повинна відповідати значенням W6-W10. Щоб конструкція витримала не менше ста циклів заморозки-відтавання, по морозостійкості вибирають марку F100. Якщо подібних етапів передбачається мати 150, беруть бетон F150. Для басейнів поза приміщенням підходить марка F200. У будівельний матеріал всіх марок потрібно додавати спеціальні присадки для поліпшення пластичності суміші. Добавки істотно впливають на усадку і гідроізоляційні якості споруди. Бетон повинен мати клас міцності В15 або вище.

Будівництво басейну

басейн з бетонуСамостійно побудувати басейн не складе труднощів тому, хто знає основні правила його зведення. Особливої уваги потребує заливка басейну бетоном. Від її якості буде залежати гігроскопічність, міцність, водонепроникність і довговічність споруди. Товщину підлоги і стін потрібно робити не менше 30 і 20 сантиметрів відповідно. Бетон чаші басейну може подаватися безперервно. Тоді бетонування відбувається в один прийом. Якщо ж безперервна подача суміші неможлива, то процедуру здійснюють за два рази.

Зовні на бетонну чашу споруди, що стикається з грунтом, наноситься гідроізоляційне покриття. При підвищеному підйомі підземних вод проводиться дренаж. В результаті рівень грунтових вод не повинен підніматися вище підстави чаші. При монтажі закладних деталей ніші і отвори ж/б чаші закривають безусадочной цементною сумішшю. Тріщини і шви усувають за допомогою герметика. Борти конструкції чаші виконуються горизонтально по позначках заповнення басейну водою. Можливі невеликі відхилення від площини – не більше 1 мм на метр.

У будівництво басейну з бетону включається стадія облицювання плиткою. Розміри жолоба, сходинок і інших деталей споруди встановлюються в залежності від цілого числа плитки або мозаїки.

Якщо ви не знаєте, який бетон для басейну вибрати, напишіть у коментарях. Ми підберемо вам потрібну марку бетону для будівництва добротного басейну.

Бассейн на даче из бетона - строительство и цены Бассейн на даче из бетона - строительство и цены Бассейн на даче из бетона - строительство и цены Бассейн на даче из бетона - строительство и цены

Басейн з бетону-будівництво-відео

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *