Чт. Апр 25th, 2024
фіброволокно для бетону

Використання фіброволокна

Вже давно люди почали використовувати різні армуючі елементи (металеві прути, сталеві стрижні тощо) для покращення якості будівельних розчинів. Завдяки ідеям та нововведенням у будівельних технологіях з’явилася можливість збільшити міцність та інші якісні характеристики бетону та розчинів за допомогою поліпропіленового фіброволокна. Воно має безліч переваг перед металевою арматурою.

Властивості фіброволокон та застосування в будівництві

Головною функцією фібри є її здатність не руйнуватися в кислотному та лужному середовищі. Це дає можливість застосовувати фіброволокно в різних сумішах, наприклад: гіпсових, цементно-піщаних, газо- та пінобетоні і т.д. Незамінним буде його використання як арматурні компоненти, коли потрібно підвищити міцність і еластичність конструкції, захист від ударів, а також запобігти деформації будівлі у разі просідання. Крім цього, фібра забезпечує додаткову вогнестійкість бетону та покращує його здатність витримувати високі температури.

Само собою, фіброволокно є матеріал, що складається з безлічі волокон, з’єднаних разом. До його складу входить скло, сталь та інші полімерні сполуки.

Фіброволокно підвищує зв’язувальні характеристики будь-якого розчину та дозволяє рівномірно виконувати армування майбутньої конструкції. Відбувається це шляхом рівномірного перемішування та розподілу волокон фібри по всьому складу виробу, що виготовляється. Після висихання вироби зберігають потрібну форму, не деформуючись. Досягається це завдяки тому, що мікроволокна беруть на себе всю силу розтягування та усадки.

бетонний карніз з фіброю

Серед плюсів фіброволокон можна виділити такі:

• Економічно вигідний
Сьогодні багато хто вважає фіброволокно чудовою заміною металевій сітці. Крім економічної вигоди, волокна перешкоджають утворенню мікротріщин, тоді як сталева арматура стримує стяжку вже після утворення тріщини.

• Запобігає проникненню в будівельний розчин води та інших хімічних елементів
Мікроволокна блокують капіляри бетону, через що кількість отворів від води, що виступила, зменшується. Хімічні речовини, якими часто зловживають під час будівництва, не зможуть нашкодити розчинам із фіброволокном. Частим є використання поліпропіленового фіброволокна в будівництві доріг, де потрібний додатковий захист від солід, що обмерзають.

• Додає міцності бетонним конструкціям на розтягуванні при згинанні

Бетон стає стійким до вигину після впливу високих температур, якщо до його складу входить поліпропіленове фіброволокно.

  • Фібра підвищує стійкість до стирання
    Було встановлено, що міцність бетону при стисканні — один з найважливіших факторів для визначення опору поверхні бетону стирання. Використання фібри дозволяє підвищити стійкість на понад 20%.
  • Покращує опір бетонних виробів

В результаті експериментів було встановлено перевагу бетону з фіброволокном від звичайного бетону. Ударостійкість і міцність першого збільшується в 5 разів. Також забезпечує повний захист країв у сталевих конструкціях.

  • Збільшує морозостійкість та знижує вплив температур

Завдяки фіброволокну в бетонних сумішах присутня деяка кількість повітря, яка дає можливість рідині стискатися або розширяться в процесі перепаду температури.
Ефективний контроль гідратації дозволяє зменшити водовідділення бетону, що сприяє зниженню внутрішнього навантаження.

Після закладки бетону, фіброволокно починає діяти, і в критичний годинник (6 годин після укладання) запобігає появі мікротріщин та деформації конструкції. Тому міцність такого виробу гарантована.

Коли бетон затвердів, починається процес усадки. Волокна стягують навіть маленькі тріщини, не даючи з’являтись новим.

Останнім етапом є дегідратація. Тиск бетону зсередини знижується.

  • Характеризується адгезією

Здатна з’єднуватися з різними матеріалами, фібра утворює однорідну суміш.

Велику роль поліпропіленове фіброволокно відіграє при додаванні до суміші для виготовлення дрібних деталей. Збільшуючи їхню міцність та еластичність, можна зменшити кількість шлюбу майже на 96%. Це дуже суттєвий показник для підприємств.

Фіброволокно здатне позбавити трудомістких процесів армування, тому скрізь, де потрібно запобігти утворенню тріщин і деформації, а також забезпечити ідеальне усадку матеріалу, рекомендується застосовувати поліпропіленові волокна.

фіброволокно  поліпропіленове

Види фіброволокна

Існує кілька видів фіброволокна:

1. Поліпропіленове— добавка, що модифікує структуру на мікрорівні. Використовується для мікроармування сумішей на гіпсовій та цементній основі. Це можуть бути штукатурки, стяжки підлоги, шпаклівки, плиткові клеї тощо. Запобігає появі мікротріщин.

2. Базальтове– використовується для будівництва конструкцій з гіпсу, легких та важких бетонів, додається до різних наповнювачів при виготовленні пластику, а також прес-матеріалів.

3. Скловолокно — незамінно при виготовленні малих архітектурних виробів, ліпнини, скульптур. При будівництві додається як армування піноблоків, сухих сумішей, гіпсу.

4. Фібра сталева – На відміну від залізної арматури, фібра найбільш економічний варіант. Прекрасно поводиться при будівництві доріг, паркінгів, мостів, майданчиків, фундаментів, наливних підлог, стяжок, тротуарної плитки, пам’ятників, парканів та інших бетонних конструкцій. Відмінно поєднується з поліпропіленовою фіброю.

Якщо під особливо великим навантаженням відбувається відкол бетону, то поліпропіленові волокна здатні утримувати загальну структуру бетону. Але такі випадки рідкість. Бетон з фіброволокном дуже надійний та міцний.

Сфера застосування поліпропіленового волокна є великою. Його можна використовувати не лише у масштабних будівельних роботах, а й у реконструкції якихось дрібних деталей. Часто ним користуються у таких випадках:

• для виготовлення паль;
• при виробництві тротуарних плиток та бордюр;
• у стяжці підлог;
• у бетоні для тротуарних доріжок;
• проводячи штукатурні роботи;
• у виробництві бетонних виробів, наприклад: блоків, труб, бетонних перекриттів;
• у штампованому та декоративному бетоні;
• у різних будівельних розчинах.

Спосіб застосування фіброволокна

Спосіб застосування фіброволокна дуже простий, тому набагато ефективніше використовувати його як армуючий засіб, ніж укладати дорогі металеві грати. Якщо готується бетонна суміш, то фіброволокно додається в бетономішалку в останню чергу. Для кращого результату та ефективності фібри в самому розчині рекомендується продовжувати розмішування протягом 5 хвилин.

Погляньте відео на тему: Застосування фіброволокна в будівництві

При використанні армуючої сітки, частим недоліком стає розшарування бетону. Якщо ж до складу розчину входило фіброволокно, це розшарування практично неможливе. Тому вибір фібри ніколи не призведе до неповноцінного стану майбутніх виробів або конструкцій.

Один комментарий к “Фіброволокно”
  1. Нещодавно почав використовувати у бетоні фібру. Дуже зручно, не потрібно додаткових дій із різання чи згинання арматури, а бетон так само міцний.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *