Вс. Апр 21st, 2024
бетон своїми руками

Зміст статті:

Самостійне виготовлення бетону — вельми простий процес, головне вибрати якісні матеріали, дотримати пропорції та використовувати якісне обладнання. Звичайно з точністю потрапити в марку вельми нелегко, проте можна забезпечити максимальну міцність, необхідну для приватного будівництва.

Компоненти бетонного розчину

В першу чергу потрібно підібрати правильні компоненти. Для виробництва бетонної суміші основними складовими вважаються:

  • цемент;
  • вода;
  • пісок.

Втім, для замішування особливо міцних розчинів можуть бути використані портландцементи. Також існують спеціальні суміші без піску або з невеликою його кількістю. Для виробництва бетонних блоків до складу БСГ додаються великі або дрібні заповнювачі (щебінь, відсів, гравій, гранітна або мармурова крихта і т.д.).

Також для оптимізації характеристик міцності, зносостійкості та довговічності застиглого розчину в його склад можуть бути додані спеціальні пластифікуючі або протиморозні добавки. Однак варто звернути увагу, що поліпшена таким чином бетонна суміш обійдеться набагато дорожче у виробництві.

Пропорції замішування

Для отримання бетону високої якості в домашніх умовах слід ретельно дотримуватися пропорції. Для різних марок бетонного розчину співвідношення компонентів відрізняється:

  • М250 — 1 частина цементу, 2 частини піску і 4,5 частини щебеню;
  • М350 – 1: 1,5: 4;
  • М450-1: 1: 3.

Кількість води визначається візуально. Розчин повинен бути пластичним, але, при цьому, не розтікатися. Це легко перевірити за допомогою звичайної лопати – якщо готова суміш утримується на її поверхні і не «тече», то пропорції дотримані правильно.

Процес виготовлення

Існує кілька способів замішування бетону самостійно:

  • в бетономішалці;
  • вручну в окоренку.

Обидва методи прості і зрозумілі. Компоненти змішуються поетапно: спочатку заливається вода, потім щебінь, цемент і пісок. При необхідності додається ще води, щоб суміш вийшла потрібної консистенції. Єдина відмінність ручного методу від механічного – для приготування розчину потрібно більшу кількість цементу і рідини.

Також існує спосіб виготовлення бетонного розчину»на суху». Для цього цемент висипається гіркою, в нього додається пісок, розмішується, а потім в вершину поступово додається вода. Необхідно домогтися максимальної однорідності суміші, замішуючи її від країв до центру за допомогою лопати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *