Вс. Апр 21st, 2024
поліпропіленова фібра для бетону

Підсилити міцність монолітної конструкції на вигин дозволяє добавка в бетонну суміш різного роду волокон званих фіброю. Вона дозволяє будувати фундаменти, несучі конструкції без використання арматури — армування. Дана нова технологія значно дешевша за звичні методи будівництва і за міцністю не поступається залізобетонним будовам.

Знайомство з фібробетоном

Під час відрядження в Кіровоградської області я бачив як при будівництві фундаменту приватного будинку будівельники використовували вживану базальтову вату, видерту зі стін старого будинку. Вони її різали на дрібні фракції та замішували з цементом у бетонозмішувачі. У такий спосіб вони намагалися створити фібробетон на базальтовому наповнювачі. Не знаю, що у них там вийшло, але я вже потім дізнався, що з мінеральної вати фібра виходить погана, а справжню фібру виробляють з ровінгу (ниток довжиною не менше 10 мм).

панель з базальтовою ватою

Порівняння властивостей фібробетонів залежно від матеріалу фібри

Загалом мова тут не про фібробетон з мінеральної вати а про фібробетон в цілому і можливості його застосування при будівництві приватних будинків. Переважна більшість сучасних заміських забудовників, якщо про фібробетон чули, то застосовувати його не збираються обгрунтовуючи це тим, що матеріал у малоповерховому будівництві новий і зовсім не перевірений. При цьому вони забувають про те, що такі дуже широко відомі будматеріали як шифер і арболіт теж по суті є фібробетоном. У першому випадку в якості фібри виступають азбестові волокна, а в другому –  дерев’яні.

Але їх все одно нічого не переконує, і причини незрозумілі. Тому давайте визначимося – що ж таке товарний фібробетон з чого виробляється де застосовується і чи вигідно його використовувати сучасним заміським забудовникам, наприклад, при будівництві заміського будинку?

Фібробетон – це з’єднання бетону з дрібними частинками будь-якого армуючого матеріалу, що випускається в якості коротких (від 3 до 10-40 мм) ниток (так званого ровінга). Фібра може бути з різних матеріалів але найпопулярніші в будівництві:

  • сталь;
  • базальт;
  • скло;
  • пластик (в основному поліпропілен);
  • деякі інші.

Найміцніший фібробетон виходить зі сталі, а ось фібробетон з використанням полімерних волокон має помітно нижчу міцність. Те ж саме можна сказати і про скловолокно, тому практично єдиним вибором залишаються базальтові волокна.

Недоліком сталевої фібри є дуже висока ціна продукту. У зв’язку з цим сталеві волокна застосовуються лише тоді, коли велика вартість будівництва виправдовується високою міцністю.

Набагато дешевше коштує скловолокно, проте скляна фібра дуже нестійка до лугів, які зустрічаються в бетоні, коли будівельники хочуть підвищити пластичність і морозостійкість суміші.

фундамент з полімерною фіброю

Полімерна фібра не збільшує міцність цільної конструкції з бетону, оскільки має низький модуль пружності, її завдання зменшити появу тріщін за рахунок заповнення усього обсягу бетонного тіла. Для несучих конструкцій таке волокно використовують разом зі сталевою фіброю, для та для ремонту конструкцій армованих іншими волокнами.

Базальт – ідеальний матеріал для створення фібробетону. Це найбільш конкурентний варіант за ціною, а якщо і має міцність нижче фібри металевої, то це не заважає використовувати базальт при зведенні несучих елементів конструкцій малоповерхових будинків. До того ж базальтова фібра значно дешевша за фібру сталеву і цілком доступна звичайному заміському забудовнику.

Використання фібробетону

Отже, де ж можна використовувати фібробетон при будівництві будівель? Та скрізь. Насамперед із фібробетону на базальтовому заповнювачі можна зводити фундаменти будь-якого типу. Для таких фундаментів зовсім не потрібна сталева арматура на доставку якої монтаж і в’язку витрачається чимало грошей і сил і часу. Базальтова фібра перевозиться в мішках і важить значно менше, ніж сталевий прут.

фундамент будинку зі сталевою фіброю

Також базальтову фібру можна замішувати в суміш кладки і при цьому не потрібно обов’язкове армування рядів – фібра сама по собі арматура.

Крім того вона часто додається в штукатурку при зовнішній та внутрішній обробці стін.

Чим ще базальтова фібра краще, ніж звичайна арматура?

Ну по-перше фібра в рази знижує ймовірність розтріскування бетону, що виключає появу в його товщі мікроканалів, в які потрапляє волога зовні. Звичайна сталева арматура капілярному тріщиноутворенню не може перешкоджати.

По-друге базальтова фібра за обсягом в 4 рази легше ніж звичайна сталева арматура що істотно знижує вагу бетонних конструкцій при одночасному збільшенні міцності. При цьому площа контакту поверхні з бетоном разів у 30 більша ніж у сталевої арматури.

армування фундаменту фіброю

По-третє базальт не піддається корозії при взаємодії з будь-якими агресивними речовинами, які можуть опинитися в бетоні.

По-четверте, адгезія з бетоном у базальтової фібри в рази вища ніж у будь-якої іншої. Для хорошого зчеплення тієї ж металевої фібри її доводиться згинати в різних конфігураціях а це вже пряма витрата коштів при виробництві.

По-п’яте коефіцієнт теплового розширення базальту і бетону однаковий тому навіть при сильній і різкій зміні температур зчеплюваність базальтових волокон з бетоном залишається на тому самому рівні.

Загалом базальтовий фібробетон багато в чому перевершує класичний залізобетон також підвищуються якості та у всіх сумішей, які готуються із застосуванням базальтових волокон. Залишається одне питання – де брати базальтову фібру та бетонні суміші на її основі? Чи не з базальтової ж вати її добувати?

Сьогодні бетонні заводи в Україні виготовляють готові бетонні суміші, продають у достатній кількості поліпропіленову та базальтову фібру. Однак купувати матеріали слід тільки на великих підприємствах, які дотримуються всіх правил виробництва. Справа в тому, що фібра для армування бетонних конструкцій сьогодні отримує все більшу і більшу популярність і її виробництвом починають займатися всі кому не ліньки. Так що краще переплатити зате отримати ідеальний армуючий продукт у будь-якому випадку він буде дешевшим за фібробетон з класичною сталевою арматурою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *