Чт. Апр 25th, 2024

Як і будь-яке інше будівельна споруда напівсуха стяжка підлоги вимагає професійного підходу — під час укладання і згодом. Це дозволяє домогтися максимальної якості і надійності і забезпечити збереження конструкції протягом тривалого часу. Як доглядати за напівсухий стяжкою, щоб забезпечити її високі характеристики?

Особливості догляду

Особливістю спорудження напівсухої стяжки є використання мінімальної кількості води, необхідного для зв’язування цементу (процесу його гідратації). Тому необхідно зберігати комфортний мікроклімат всередині розчину, щоб уникнути появи мікротріщин і порушення вологості стяжки. Для цього рекомендується відразу після вирівнювання вкрити поверхню поліетиленом. Це забезпечить швидке схоплювання і застигання розчину. У тому випадку, якщо в приміщенні закриті вікна, відсутні протяги і тримається нормальна вологість цього можна не робити. Досить раз на добу протягом перших 2-3 днів змочувати стяжку водою з лійки або просто розбризкувати її по поверхні. Але не варто лити занадто багато води, щоб не привести до зайвого зволоження стяжки. В іншому випадку надлишок води в розчині негативно позначиться на його міцності при застиганні.

Не менш важливим фактором є температура навколишнього середовища. Чим вона нижча, тим повільніше йде реакція гідратації цементу, а значить і його застигання. У разі негативних температур в приміщенні вода всередині розчину (незважаючи на її мала кількість) буде замерзати, що призведе до розтріскування внутрішньої частини і поверхні. Цемент при цьому не буде пов’язаний і процес формування цементного каменю буде частково або повністю зупинений. Навпаки — занадто висока температура призведе до швидкого випаровування води з розчину, що також завадить гідратації цементу і утворення каменю.

Оптимальна температура в перші дні висихання становить + 20С вже через 12 годин стяжка може витримувати вагу дорослої людини. На висихання з досягненням 70% міцності піде близько 3-4 днів. Після цього – за умови дотримання температурного і вологісного режиму — можна проводити укладання фінішного підлогового покриття.

Тільки правильний догляд за напівсухою стяжкою підлоги дозволяє зберегти її міцність і надійність. Тому рекомендуємо підійти до цього питання максимально уважно і ретельно. Найкраще скористатися послугами фахівців, які зможуть проконтролювати висихання і забезпечити належний догляд за поверхнею.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *