Вс. Апр 21st, 2024

Декларування бетонних сумішей стало обов’язковим від 17.06.2017. З цього дня будівельні суміші (бетонні суміші по ГОСТу 7473 і будівельні розчини по ГОСТу 28013) повинні обов’язково проходити перевірку підтвердження відповідності.

Тепер будь-який розчинний або Будівельний розчин, суха суміш і т.д. не можуть бути реалізовані без наявності супровідної документації із зазначенням даних про зареєстровану за всіма правилами декларацію. .

Що підлягає декларуванню:

  • Теплоізоляційні матеріали: з мінеральної вати, екструзійного / спіненого пінополістиролу, піноскла, пенополиизоцианурата.
  • Будівельні розчини / суміші

Декларирование бетонных (растворных) смесей

Чому потрібно робити декларування сумішей з бетону

Декларування тепер обов’язкове, недотримання закону веде до серйозних штрафів (суми відрізняються для фізичних/юридичних осіб та інших параметрів). Є три статті КоАП, які порушує виробник, якщо не виконує обов’язковий порядок дій.

Якщо в процесі перевірки будівельної компанії Держбуднаглядом виявиться, що в паспорті бетонної суміші є номер добровільного сертифіката, але немає декларації, покупець (Будь-яка будівельна організація) заплатить штраф і вимагатиме від виробника декларацію. Якщо декларація про відповідність не буде надана, штрафи накладаються на виробника.

Хто повинен робити

Питання про те, хто проводить декларування відповідності бетонних сумішей встановленим стандартам, все ще відкритий. Загальна схема така: можна здійснювати власні перевірки (при наявності потужностей для проведення досліджень) або залучати треті компанії. ГОСТ 54008-2010 рекомендує схеми 2д/3д (це протоколи випробувань, здійснених третьою стороною).

Декларирование бетонных (растворных) смесей

Але якщо виробник може підтвердити всі основні технічні характеристики і властивості бетонної суміші, можливе використання схеми декларування 1д. але багато показників (W, F) підтвердити самостійно підприємству складно (або неможливо), тому все одно доведеться звернутися в акредитовану лабораторію, яка проведе випробування. Лабораторія та органи сертифікації повинні бути акредитовані в Росаккредитації (ФСА).

Найкраще таки залучати треті сторони і отримувати всі протоколи в лабораторії, так як документи можуть перевірятися держнаглядом/держконтролем. Декларувати докази в системі ФГІС-2 можна самостійно або із залученням органу з сертифікації. За якість наданої доказової бази у всіх випадках відповідає виробник (декларант).

Порядок декларування

Вся процедура досить проста, хоч не все і визначено до теперішнього моменту.

Як проходить декларування:

  • Типовий зразок (бетонний розчин, суміш суха і т. д.) надається по кожному номінальному складу (наприклад, такому: В20 П4 W4 F1 100)
  • Проводяться випробування на відповідність ряду вимог ГОСТу
  • Видається протокол, який потрібно додати до загальної доказової бази загального порядку і для кожного найменування

Фахівці радять в разі великого числа зразків розбивати їх на групи по затребуваності і по черзі виконувати випробування. Всі протоколи оформляє лабораторія, обов’язково акредитована ФСА.
Деякі особливості декларування:

  • Порядок здійснення процедури, перелік відомостей для реєстрації та інші подробиці вказані в нормативних документах – єдиний перелік продукції затвердив наказ Мінекономрозвитку РФ від 24.11.2014 під номером 752.
  • Декларацію про відповідність можна подавати на папері особисто або відправивши рекомендованим листом з повідомленням про вручення – в федеральну державну інформаційну систему в сфері акредитації.
  • Росаккредитация протягом 1 робочого дня з моменту отримання декларації реєструють її, дає реєстраційний номер (з обов’язковою фіксацією дати, в автоматичному режимі), вносить відомості до реєстру декларації.
  • Декларації реєструють автоматично в сервісі «електронна реєстрація декларацій», який є на сайті Росаккредитації у відкритому доступі. Там же є роз’яснення про реєстрацію в електронній формі, інші важливі нюанси (розділ «державні послуги»).
  • Декларації підлягають групи складів, але протоколи випробувань потрібно робити на кожен склад.

Термін дії декларації

Термін дії декларації нічим не обмежений – в даному випадку виробник сам повинен вказувати терміни дії, несучи за це відповідальність. Найоптимальніший варіант — оформити на 3 роки для підприємства зі стабільною базою постачальників сировини, діючої сертифікованої СМЯ, регулярно оновлюється якісним обладнанням. Якщо ж всього цього немає, краще оформляти декларацію на 1 рік.

При декларуванні інспекційного контролю немає, але перевіряти/підтверджувати показники водонепроникності, морозостійкості та інші параметри відповідності зазначеному ГОСТу виробник зобов’язаний.

Декларування бетонних сумішей-важлива і обов’язкова процедура, яка повинна здійснюватися відповідно до встановленого порядку і правил. Тільки в такому випадку можна гарантувати відсутність будь-яких проблем з інспекціями і штрафами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *