Чт. Апр 25th, 2024

Замінник бетону з’явився на ринку порівняно недавно і поки ще не користується широкою популярністю у масових споживачів. Але з кожним роком склад все частіше застосовують там, де можна або потрібно уникнути негативних моментів в роботі з бетоном і швидко, якісно реалізувати завдання в сфері ремонту і будівництва.

Заміна бетону виправдана в багатьох випадках тим, що дозволяє працювати навіть при мінусових температурах, не вимагає застосування фізичної сили для виконання завдання, володіє мінімальною питомою вагою, передбачає простоту і легкість у використанні, швидко застигає, дає потрібні показники міцності і надійності.

Звичайно ж, не завжди замінитеся дійсно здатний забезпечити всі важливі властивості і характеристики, але при реалізації немасштабних завдань цілком підходить і дозволить істотно полегшити процес.

Заменитель бетона: что это такое, состав Hilst (Хиллс)

Замінник цементу являє собою матеріал спеціального призначення на базі композиту, який поставляється в форматі двокомпонентного складу (рідше – однокомпонентного), що вимагає змішування (або доступу повітря) безпосередньо перед використанням.

На російському будівельному ринку інноваційний матеріал представлений декількома варіантами: Канадський FAST 2k, а також GPN-100, Hilst, Бетоніт, Quikset вітчизняного виробництва.

Перед тим, як використовувати склади, бажано познайомитися з основними характеристиками, плюсами і мінусами кожного, технологією роботи з матеріалом і вимогами.

 • 1 що це таке-замінник бетонної суміші?
 • 2 Область застосування
 • 3 Переваги та недоліки композитного матеріалу
 • 4 Технологія роботи з матеріалом
 • 5 види замінників
  • 5.1 Hilst: ціни, характеристики, марки складів
  • 5.2 FAST 2K: експлуатаційні характеристики та ціна
  • 5.3 Quikset-монтажна маса російського виробництва
 • 6 кілька слів на завершення

Що це таке – замінник бетонної суміші?

Замінники бетону-це особливі композити, які складаються з двох упакованих окремо компонентів (зазвичай це основа і затверджувач в клмплекте до неї). Компоненти можуть поставлятися в ємностях різного об’єму – по 0.5, а також 5 і 20 літрів. У процесі змішування активні речовини починають взаємодіяти, швидко тверднуть. При цьому, склад збільшується в обсязі до 15 разів.

Суміш схоплюється в середньому протягом 5 хвилин, повністю твердне приблизно через годину. По міцності замінник навіть може перевершувати показники звичайного бетону. Застосовується матеріал найчастіше для зміцнення горизонтальних/вертикальних опор різного типу легких конструкцій (навіси, Альтанки), стовпів огорож, установки шлагбаумів, дорожніх знаків.

На російському ринку поки представлений обмежений асортимент замінників бетону, але всі вони демонструють прекрасну якість і виконують всі покладені на них функції.

Галузь застосування

Двокомпонентний композит часто використовують в лісових / гірських районах-там, де складно приготувати і застосувати звичайний бетон. Бетонозамінники дозволяють встановлювати різного типу опорні конструкції, розташовані в різних площинах.

Для чого застосовують замінник бетону:

 • Заливка опор огорож, які можуть бути зроблені з металу, бетону, натурального дерева
 • Установка опор вертикально змонтованих конструкцій (навіси, стовпи освітлення, різні проекти альтанок, конструкції дитячих атракціонів і т. д.)
 • Монтаж горизонтальних опор магістралей водо / газопостачання
 • Установка елементів кріплення дорожніх конструкцій (це можуть бути дорожні знаки і покажчики, шлагбауми, огороджувальні / Паркувальні стовпчики)
 • Зміцнення основи щогл різного призначення

Як правило, аналог бетону використовують там, де важко або недоцільно приготувати і застосувати звичайний бетон, а також відсутні серйозні механічні та несучі навантаження.

Адже часто в процесі виконання простих робіт по установці легких елементів немає сенсу викликати автобетономішалку, шукати інструменти для замісу розчину, дотримуватися технологію заливки і чекати місяць застигання.

Переваги та недоліки композитного матеріалу

Намагаючись зрозуміти, що таке замінник бетону, які особливості і властивості складу, необхідно для початку вивчити його плюси і мінуси. Незважаючи на те, що матеріал випускають різні виробники, в загальному характеристики їх схожі.

Основні переваги замінника бетону:

 • Висока швидкість монтажу-скорочення на 80% часу установки конструкцій в порівнянні з використанням звичайного бетону. І міцним матеріал стає вже через 5 хвилин після виконання заливки опори.
 • Простота і чистота монтажу – самого майстра, в зоні.
 • Відсутність необхідності в залученні додаткової робочої сили, спецтехніки, використання великої кількості інструментів і пристосувань, доставки будівельних матеріалів (щебінь, пісок, цемент, вода) на об’єкт.
 • Показник міцності вище, ніж аналогічне значення традиційного бетону.
 • Можливість істотно заощадити на часі, фінансах, робочій силі і т. д.
 • Поставка в зручній тарі, завдяки якій матеріал можна доставити на об’єкт будь-яким доступним способом.

Заменитель бетона: что это такое, состав Hilst (Хиллс)

 • Безпека та екологічність замінника.
 • Якісний захист конструкцій від гниття і корозії.
 • Можливість виконувати роботи при температурі до -25 градусів – хороша альтернатива застосування особливих бетонів з пластифікаторами, протиморозними добавками і т. д.

З недоліків складу варто відзначити, в першу чергу, те, що композит далеко не завжди здатний замінити бетон. Зазвичай сфера його застосування обмежена установкою опор і деякими іншими конструкціями.

Часто для професійного використання в якихось складних завданнях майстри, все-таки, віддають перевагу традиційному бетону. Також мінусом може стати скорочений цикл застигання складу, що може ускладнити реалізацію поставленого завдання.

Заменитель бетона: что это такое, состав Hilst (Хиллс)

Технологія роботи з матеріалом

Працювати з замінником бетону дуже просто. Спочатку потрібно викопати лунки під опори призначеного розміру. Потім акуратно змішують компоненти. Якщо планується працювати при морозі до -25 градусів, суміш потрібно витримати мінімум 2 години в кімнатній температурі, а потім замішувати (або прогріти до +25 градусів на об’єкті).

Щоб приготувати самостійно замінник бетону, потрібно влити вміст обох бутлів в чисту ємність, перемішати ретельно електричним дрилем, оснащеної насадкою-віночком. І діяти потрібно максимально швидко-не більше 45 секунд, коли вже починає проходити хімічна реакція: склад збільшується в об’ємі (схожим чином працює монтажна піна).

Через швидкого застигання композит бажано замішувати в обсязі максимум 4 літри за раз, чого зазвичай достатньо для заповнення восьми лунок середнього розміру. Опора акуратно встановлюється в лунку, з вирівнюванням по вертикалі рівнем, далі заливається розчином. Через 4 хвилини композит збільшується в об’ємі, заповнюючи яму. Потім надлишки розчину видаляють / додають по необхідності.

Заменитель бетона: что это такое, состав Hilst (Хиллс)

Опору бажано тримати вертикально перші 5 хвилин, поки розчин не набере 80% міцності. Потім дати постояти і вже через 3 години матеріал буде повністю застиглим, опору дозволено навантажувати.

Деякі сучасні виробники пропонують не тільки двокомпонентні склади, а й однокомпонентні матеріали. Вони поставляються в пластиковій заводській тарі, а процес полімеризації починається в момент контакту з повітрям.

Літр розчину дає близько 14 літрів готової монтажної суміші або можна вважати так: упаковка в 1.1 кілограм може замінити до 50 кілограмів сухого цементу.

Види замінників

Найпопулярнішими і затребуваними сьогодні є канадський замінник бетону Hilst вітчизняного виробництва і канадський склад Fast 2k. менш відома, але все одно користується попитом продукція вітчизняного виробника Quikset. У Москві і регіонах можна придбати будь-який із зазначених складів, але перш бажано вивчити особливості кожного з них.

Hilst: характеристики, марки складів

На ринку з’явився недавно, але дуже популярний і відгуки від споживачів тільки позитивні. Актуальний для зміцнення в грунті вертикальних опор і горизонтальних підстав будівель з невеликою вагою, конструкцій в процесі прокладки трубопроводів.

Існує три основні марки:

 1. Hilst Standart-обсяг упаковки 1 літр
 2. Hilst Profi – упаковка ємністю 10 літрів
 3. Hilst Expert-пакується по 40 літрів

Заменитель бетона: что это такое, состав Hilst (Хиллс)

Відмінностей в розчинах немає, крім обсягу. Технологія роботи: замішування триває 30 секунд, хімічна реакція проходить через 45 секунд, повне розширення – через 3 хвилини, набір міцності на 80% — за 5 хвилин, 100% міцності – за 3 години. Затверділий склад витримує в середньому навантаження на стиск до 660 кПа, чого цілком вистачає для легких конструкцій.

Основні переваги складу: можливість виконувати роботи при морозі до -25 градусів, хороша швидкість застигання, прекрасні діелектричні властивості, велика швидкість і простота в укладанні, прекрасні гідрофобні якості, Відмінна адгезія.

FAST 2k: експлуатаційні характеристики і ціна

Склад виробляє канадська компанія для якісної і швидкої установки опорних стовпів в огороджувальних секціях, інших вертикальних конструкціях, облаштування стовпчастих фундаментів будівель з невеликою вагою (веранди, альтанки, сільськогосподарські споруди, тераси і т.д.).

Замінник бетону являє собою двокомпонентний Гідрофобний склад на основі поліуретану. Компоненти реагують в процесі змішування, твердне суміш протягом пари хвилин, що є основною конкурентною перевагою в порівнянні з традиційним бетоном.

Заменитель бетона: что это такое, состав Hilst (Хиллс)

Особливості замінника бетону FAST 2K:

 • Поставка в пакеті вагою 1.1 кілограмів (замінює до 50 кілограмів бетону), поділеному спеціальною планкою на 2 частини. Майстер в захисних рукавичках видаляє захисну планку, рідини змішуються за 30 секунд за допомогою перевертання пакета, потім на упаковці зрізають кут, виливають масу в отвір, вирівнюють опору і фіксують ненадовго. Суміш розширюється, заповнює простір, твердне на 50% за 5 хвилин, через 20 хвилин твердне повністю і можна виконувати подальші роботи.
 • Фасовка замінника-великий пакет вагою в 1.1 кілограмів дає 20 літрів застиглого розчину, упаковка в 0.5 літра створює 9 літрів матеріалу.
 • Замінник допускається експлуатувати при температурі до -25 градусів (але не вище).
 • Для роботи зі складом не потрібно нічого – змішується розчин прямо в пакеті, потім потрібно тільки залити (навіть рукавички йдуть в комплекті, що дуже зручно).
 • Матеріал володіє прекрасними гідрофобними властивостями, захищаючи підземну частину стовпа від вологи, гниття – додаткової обробки просоченнями не потрібно.
 • В процесі роботи Склад допускається доливати, видаляючи зайве зрізанням.

Заменитель бетона: что это такое, состав Hilst (Хиллс)

Quikset-монтажна маса російського виробництва

Склад російського виробництва володіє схожими характеристиками з вищерозглянутими як у форматі упаковки і технології застосування, так і властивостей. Поставляється в двох каністрах або флаконах (тара залежить від обсягу). Компоненти змішуються в окремій ємності міксером або ручним струшуванням.

Роботи з замінником бетону Quikset виробляються так само, як з іншими складами даної категорії. Міцність набирає швидко, характеристики демонструє хороші.
Вартість аналога бетону Quikset:

 • Обсяг 300 мілілітрів — в районі 250 рублів
 • Ємність 700 мілілітрів-близько 300 рублів
 • Тара по 1000 мілілітрів — від 350 рублів

Таким чином, купувати більший обсяг складу вигідніше.

Кілька слів на завершення

Незважаючи на те, що замінники бетону ніколи не витіснять традиційну цементно-піщану суміш з ринку, для реалізації багатьох завдань склади актуальні. Легкість в приготуванні і роботі, відсутність бруду і необхідності в будь-яких інструментах, швидке застигання – все це економить час, сили і фінанси там, де мова не йде про великий несучої навантаженні і складних конструкціях.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *