Вс. Июл 14th, 2024

Добре обладнаний підвал в цокольному поверсі будинку може служити не тільки для технічних потреб або тривалого зберігання закруток. При грамотному спорудженні гідро і теплоізоляції він цілком замінює житлове приміщення – і це стає особливо актуальним в спекотні літні місяці.

Види підвальних приміщень

Підвал закладається на самому ранньому етапі будівництва, він же є і фундаментом майбутньої будівлі. Відразу ж визначається призначення підвального приміщення:

 • Для технічних потреб — в ньому розміщуються водонагрівальні котли, фільтри і т. д. висота такого приміщення – не більше 1,8 м.
 • Цокольний поверх — більше половини висоти його стін знаходяться вище рівня грунту. Як правило, в ньому розміщується кабінет або тренажерний зал.
 • Підвал-гараж — частина приміщення знаходиться під землею, а при спорудженні обов’язково будується похилий в’їзд.
 • Власне підвал — велика частина стін або всі стіни повністю знаходяться нижче рівня землі. Таке приміщення будується замість сараю і для зберігання продуктів без холодильника.

Для спорудження звичайного підвалу потрібно матеріал, що володіє декількома характеристиками: міцністю, довговічністю, низькою влагопропускающей здатністю. Найбільше під ці вимоги підходить високоякісний бетон.

Підготовчі роботи

При будь – якому будівництві необхідно визначити рівень грунтових вод (УГВ) — якщо вони близько до поверхні, підвальне приміщення буде постійно підтоплюватися. Визначати його потрібно навесні або восени, в періоди найвищого випадання опадів. Від передбачуваного статі підвалу до залягання грунтових вод повинно бути не менше 50 см.

Після визначення розмірів приміщення:

 1. Приступайте до риття котловану – за допомогою техніки або бригади помічників. Рекомендована глибина-2-2, 2 м, що з урахуванням товщини підстави і перекриття дасть невелике піднесення (0,5-1 м) над рівнем землі. Така висота зробить можливим спорудження маленьких віконець або продухов.
 2. Для виключення можливості розм’якшення і сповзання грунту по краях зробіть канавки з ухилом в одне місце – в ньому викопайте поглиблення або вкопати ємність для збору зайвої вологи.

Уже на цьому етапі ви повинні точно представляти призначення підвалу – і, виходячи з цього, планувати його ізоляцію від вологісних і температурних перепадів.

Спорудження підлоги

Коли котлован готовий, дотримуйтесь наступний порядок робіт:

 • Підготуйте підставу: засипте 10-15 см щебеню дрібної фракції і такий же шар піску. Щільно утрамбуйте-якщо є, використовуйте віброплити.
 • Покладіть кілька шарів руберойду або іншого ізолятора, місця стиків промажте бітумом.
 • Для приміщення з опаленням потрібен ще й теплоізолятор – якщо підвал холодний, то такий шар укладається на стельові плити перекриття.
 • По периметру встановіть опалубку-висота не вище 20-30 см.
 • Наступний етап-укладання арматури, крок якої в межах 15-20 см.
 • Кінці арматури по краях загніть вгору-для полегшення прив’язки при спорудженні стіни.
 • Заливайте готовий бетон шаром не менше 20 см.

Швидкість застигання звичайної бетонної суміші-28 днів. Ці терміни можуть бути зменшені при підвищенні температури.

Якщо ви хочете домогтися посилення якісних характеристик, придбайте спеціальні добавки: пластифікуючі, протиморозні, воздухововлекающие і ін.Їх можна вводити навіть в готовий бетон, виготовлений на заводі.

Зведення стін

Товщина стін підвалу залежить від декількох показників: розмірів і глибини приміщення, товщини стін всієї будівлі, використовуваної марки цементу. Оскільки підвал є і підставою будинку, товщина його стін повинна перевищувати товщину стін надземної частини на 20-30 см. після застигання підлоги:

 • Встановіть вертикальні прути арматури і зробіть поперечну перев’язку.
 • Спорудити опалубку по периметру і зміцните її розпірками і брусами.
 • Заливайте бетонну суміш шарами, кожен наступний шар-не раніше, ніж схопиться попередній.

На завершальному етапі укладіть зовні стін шар гідроізоляції з бітумним просоченням швів.

Порада. Досвідчені будівельники рекомендують укладати теплоізоляцію навіть в неопалюваному підвалі – це захистить його від промерзання. Найкраще підходить екструдований пінополістирол.

І ще один необхідний штрих-вентиляція, примусова або природна. В останньому випадку досить встановити дві труби в різних кінцях приміщення: одну під стелею, іншу біля підлоги.

На нашому сайті ви можете замовити бетон з доставкою. Для цього достатньо відправити
номер телефону і ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *