Чт. Апр 25th, 2024

Зміст

Бетонна площадка-найкращий варіант, якщо у вас є приватний будинок/Дачна ділянка в передмісті. Після того, як ви дісталися в потрібну локацію, виникає потреба в облаштуванні спеціального місця під автомобіль. Можна побудувати гараж і ставити машину туди, але, в деяких випадках, для гаража немає місця або параметри ділянки не дозволяють почати додаткове будівництво. В такому випадку можна забетонувати майданчик для вашого транспортного засобу.

Бетонувати майданчики зможе людина без будівельного досвіду. Слід лише трохи зануритися в специфіку споруди, дізнатися, яка потрібна технологія, марка бетону, пристрій додаткових інструментів.

Переваги / недоліки

Бетонування майданчика своїми руками має ряд переваг:

  • Естетичний вигляд (після того, як ви провели основні будівельні роботи, можна надати майданчикам гарний зовнішній вигляд. Використовуйте світильники, квіткові клумби, лавки, будь-який елемент декору, який буде вам до душі).
  • Зручний в’їзд (оскільки поверхня буде абсолютно рівною, ви зможете безперешкодно в’їжджати/виїжджати з ділянки).
  • Гігієнічність і легкість у використанні (подібні майданчики не вимагають особливих елементів догляду; бетон не дасть майданчику створювати багато бруду).

Зверніть увагу на деякі негативні показники бетонування:

  • трудомісткість;
  • фінансові витрати (в разі, якщо ви плануєте найняти будівельну бригаду).

Якщо ви хочете отримати якісний, міцний і довговічний результат, потрібно чітко виконувати інструкції по створенню суміші, зведення будівлі, особливостям його будови та інше. Ви можете звернутися за допомогою до професіоналів, але це вийде набагато дорожче споруди своїми руками.

Будівництво майданчика

Підготовка

Бетонирование площадки под автомобиль: уход и особенностиДля майданчика під авто досить шару розчину в 15 см.

Підготовка до будівництва проходить в кілька етапів.

  • 1 етап. Створіть розмітку майданчика (або майданчиків). Візьміть кілочки (палиці, будь-які схожі предмети), розставте їх на потрібній відстані і обтягніть мотузкою. Це будуть межі майданчика.
  • 2 етап. Вирийте шар землі довжиною в 25 сантиметрів. При необхідності, грунт можна використовувати повторно. Вирівняйте і утрамбуйте поверхню.
  • 3 етап. Створіть опалубку. Це спеціальна споруда з дощок і кілочок, воно окреслює межі, які потрібно бетонувати. Перевірте, чи рівно встановлена опалубка за допомогою будівельного рівня. Покрийте дно геотекстилем (матеріал, який може пропускати вологу лише в одному напрямку), він допоможе майбутньому розчину вбратися.
  • 4 етап. Наступний етап-піщана подушка. Вона формується з піску і цементу. Подушка складається з піску і гравію. Матеріал утрамбуйте.

Армування

Бетонирование площадки под автомобиль: уход и особенностиДля армування підійде арматура або звичайна дротяна сітка. Сітка підійде тільки для невеликих навантажень. Товщина матеріалу повинна становити 10 мм.укладайте арматурні прути поздовжньо, а потім поперечно, прямуючи по периметру. У місцях, де прути перетинаються, зв’яжіть їх м’яким дротом. Не слід використовувати зварювання для з’єднання. Каркас вийде жорстким і несумісним з грунтом. В цьому випадку на бетоні з’являться тріщини.

Установка маяків

Маяки встановлюють для того, щоб фінальний результат був рівним і чітким. Використовуйте спеціальні профілі з металу (найбільш дешевий/вигідний варіант). Створіть суміш з цементу і піску (1:4), сформуйте з неї гірки, вставте в зроблені гірки маяки. Використовуйте будівельний рівень для перевірки нахилу покриття. Максимально допустима відстань між маяками – 1 метр.

Бетонна суміш: приготування / заливка

Заливка вийде якісною, якщо використовувати спеціальну машину – бетономішалку (її можна орендувати). Залийте в машину воду, потім – цемент, потім-щебінь. Вимішуйте розчин 20 хвилин. Пропорції залежать від марки матеріалів. Дотримуйтесь пропорцій, зазначених в інструкції.

Фінішна обробка

Щоб уникнути утворення тріщин, слід дати бетону сохнути поступово. Укрийте майданчик поліетиленом і дайте їй висохнути. Якщо пристрій майданчика відбувається в жарку погоду – поливайте розчин водою. Через кілька днів розчин схопиться, перестане липнути. Зачистіть нерівності (якщо вони є) шпателем.

Правила догляду

Бетонирование площадки под автомобиль: уход и особенностиПісля бетонування необхідно почекати тиждень, а після вже паркувати автомобіль.

Перший тиждень, після того, як було проведено бетонування місця для авто, не піддавайте його сильним механічним навантаженням. Не варто відразу ж ставити туди автомобіль, тим більше-вантажну машину. Основне правило догляду-підтримуйте оптимальну вологість. Бетон в перші дні повинен знаходитися під невеликим шаром води (особливо, в разі проведення робіт влітку). Якщо температура буде занадто висока, бетон втратить властивість стійкості, буде кришитися, тріскатися. Можна залити поверхню водою до затвердіння і після. Можна придбати в будівельній магазині спеціальний розчин для догляду за бетоном. Він допоможе зміцнити бетон, зробити його якісніше, довговічніше, міцніше.

Після того, як процес будівництва п’єдесталу для авто завершено, а додаткові правила догляду виконані, будьте впевнені, що для вашого автомобіля тепер не існує загрози. Головне-правильно виконати приготування, сам процес є не таким складним, яким ви його уявляєте.

Особливості бетонування

Заливка під автомобіль повинна виконуватися в теплу пору року, оскільки через перепад температур матеріал втратить свої якості. Слід зробити вільний простір навколо місця, де сохне заливка (у міру затвердіння, бетон буде розширюватися). Якщо ви не виконаєте цю вимогу, споруди навколо авто будуть зламані.

Ви можете своїми руками ще більше зміцнити конструкцію для авто. Для цього потрібен спеціальний продукт – ущільнювальний розчин, засоби з гігроскопічної сіллю, що поглинають вологу і так далі. Можна використовувати метод залізнення. Слід залити на бетон (який вже висох) цемент і втирати його кельмою в поверхню.

Укладення

Щоб правильно залити майданчик, не потрібно спеціальних навичок або освіти. Ретельно ознайомтеся з інструкцією (при покупці потрібних матеріалів) і основними правилами побудови подібних майданчиків. Найбільш трудомістким процесом виявиться підготовка матеріалів і грунту, а ось залити бетон – найбільш просте завдання.

Ви можете скористатися послугами будівельної бригади. За вказану суму (прайс різних компаній може відрізнятися через матеріалів, кількості персоналу, якості та інше) будівельники облаштують місце під автомобіль швидко і якісно, а ви заощадите власний час.

Особливих правил по догляду за подібними конструкціями не існує. Дотримуйтесь стандартні гігієнічні правила, використовуйте спец. засоби для підтримки якості та основних функцій бетонної площадки. Якщо всі правила установки і експлуатації будуть дотримані, споруди прослужить Вам мінімум 50 років.

Обладнайте майданчик на ваш смак. Можна скористатися послугами декоратора або придбати потрібні матеріали самостійно. Можете поставити лампи, постелити навколо газон, встановити лавки, декоративні фігурки і все, чого тільки побажаєте. Обладнайте затишне місце не тільки для автомобіля, але і для себе.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *