Вс. Июл 14th, 2024

Спроба заощадити на будматеріалах може негативно відбитися на міцності будівлі та інших конструкцій з бетону. А оскільки від монолітного фундаменту залежить стійкість всієї будівлі, основна увага повинна приділятися закладці підстави. Щоб воно залишалося цілісним якомога довше, будівельники додають до бетону арматуру. Грамотний розрахунок каркаса з арматури вкрай важливий при проведенні робіт. Ринок стрімко розвивається, тому сьогодні все частіше застосовуються нові матеріали, які відповідають сучасним стандартам. Будівництво багатоповерхових будівель впливає на вимоги, що пред’являються до арматури, яка використовується для підвищення міцності каркаса будівлі і підстави.

Кількість арматури і її різновиди

Перед тим як почати роботи, важливо з’ясувати, чи є потреба у використанні арматури? Адже для цього знадобляться додаткові фінансові витрати та зусилля, які збільшать терміни будівельних робіт (споруда, ремонт). Вартість прутків, використовуваних для таких цілей, досить висока, і знадобитися їх може багато. Зрозуміти, наскільки виправдано застосування арматури, допоможуть її характеристики. Бетон-міцний і довговічний будівельний матеріал. Однак бетонні підстави піддаються сильним навантаженням, тому в таких випадках часто вдаються до арматурних сіток, щоб підвищити стійкість будівель.

Расход арматуры на 1 м3 бетона: количество и как рассчитать?

Арматура дротяна.

Оскільки конструкції із залізобетону можуть мати різне призначення, добавки, наповнювачі, то витрата арматурного каркаса на 1м3 бетонного розчину відрізняється в тому чи іншому випадку. Отже, кожен раз потрібно визначати, скільки матеріалу необхідно використовувати на куб суміші. Особливості витрати визначаються за допомогою державних стандартів. Крім цього, існують інші правила (ГЕСН, ФЕР). Наприклад, відповідно до ГЕСН, на п’ять м3 монолітної основи, при створенні якої використовується бетон, потрібно одна тонна металу для армування, який потрібно рівномірно розподілити в підставі. Детальніше про витрату армуючої конструкції на куб бетонної суміші можна дізнатися з ФЕР. Норма говорить: для стовпчастих основ (плити та ін.) висотою до двох метрів знадобиться сто вісімдесят сім кг на куб. метр. У той же час для плоских конструкцій із залізобетону буде потрібно наступне кількість матеріалів для армування: вісімдесят один кг на м3.

За методом виготовлення арматура буває канатної, стрижневий, дротяної:

  1. Стрижневий. Найбільш поширене армування-гарячекатані арматурні каркаси. За характеристиками будматеріал позначають А400 і т.д. термічна обробка дозволяє наблизити властивості виробу, при створенні яких застосовується вуглецевий метал, до схожих властивостей низьколегованої сталі. Таку арматуру прийнято маркувати Ат.
  2. Дротяний. Матеріал виготовляють з холоднотянутого високоміцного або міцного дроту.

Існує для виду армуючих прутів. Арматура буває сталевий, неметалевої. Остання стала альтернативою звичайним виробам з металу. Результатом використання сучасних технологій став композитний вигляд таких будматеріалів. Подібну арматуру ще полімерною. В якості основи для виробів застосовують скловолокно, додаючи до нього полімери. Склопластикові прути зовні виглядають як стрижні, діаметр яких може досягати дванадцяти міліметрів. Це новий матеріал, який знайшов застосування в промисловості.

Що враховується при розрахунку?

Перед зведенням великих об’єктів будівельники повинні проводити розрахунки, визначаючи, скільки армуючих прутів необхідно, щоб закласти фундамент. Вдаючись до правильного витраті будматеріалів, створюють міцні і надійні конструкції. Кількість арматурних каркасів в кг визначають відповідно до державних стандартів. Ці дані слід заздалегідь враховувати при виконанні проекту споруди. Однак, що робити робітникам, якщо будівельні роботи проводяться на приватній території? Яких стандартів варто дотримуватися в цьому випадку, особливо при закладці стрічкового підстави?

Кількість металевих прутів залежить від виду будови. Діаметр виробів і їх клас дозволяють визначити їх масу в кг. різний профіль, перетин допомагають встановити вагу одного метра матеріалу. Для обчислення співвідношення бетонного розчину і сталевих прутків на підставу важливо знати:

  • тип підстави (плитний та ін.);
  • особливості прутів;
  • площа основи, його товщину;
  • вид грунту;
  • масу бетонного виробу.

Як розрахувати витрати?

Матеріал укладають шарами внизу і вгорі. Висота, площа бетонної основи дозволить визначити довжину сітки, згідно марці, класу каркаса. Для правильних підрахунків витрати будматеріалу необхідно знати всі параметри. Габарити будь-якого перекриття визначаються за рахунок ширини, довжини. При будівництві стандартної будівлі ці дані можна дізнатися з СНИП (будівельні норми та правила). Спирання слід обчислювати в залежності від типу цегли або блоку, будматеріалів, ширини всередині і зовні, видів перекриття.

Існують показники, які варто враховувати при виконанні підрахунків. Перш за все, слід врахувати тип бетонної суміші. Крім того, важливо знати щільність бетонного розчину. Щільність суміші залежить безпосередньо від компонентів і типу добавок, що входять до його складу. Чим менше щільність бетону, тим більше арматури знадобиться. Крім цього, будівельники беруть до уваги параметри арматурної стрічки: глибину укладання підстави, довжину і ширину (враховуючи підстави внутрішніх стінок). Важливо знати і тип металу. Найчастіше користуються крученими прутами (А3). При закладці плитного підстави або бетонної основи дерев’яної споруди на стійкому грунті застосовують каркаси, товщина прутів яких становить до десяти міліметрів. Для масивних конструкцій, які будуються на м’якому грунті, більше підійде арматура перетином чотирнадцять-шістнадцять міліметрів. Як правило, крок досягає двадцяти сантиметрів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *