Вс. Июл 14th, 2024

Зміст

Бетоном називають штучний матеріал, який виробляють шляхом змішування розчину з цементу, води, щебеню і піску. Однак в складі матеріалу можуть бути присутніми і додаткові компоненти. Часом, цемент можуть замінити на інші зв’язують компоненти – гіпс, полімери, силікат, керамзит та інші речовини. Однак найбільш популярним є розчин на базі цементу. Його використовують практично повсюдно, жодна будівництво або ремонт не обходиться без бетонної суміші. Однак правильно вироблений бетон, навіть при дотриманні всіх рекомендацій, ще не дає гарантії отримати якісний і міцний продукт. Знати технологічний процес і пропорції розчину мало, адже важливо і те як все це залито.

Як підготувати поверхню для заливки?

Перш ніж приступати до замішування бетонного розчину, важливо підготувати поверхню для заливки бетону. Даний етап є найважливішим у всьому технологічному процесі. Якщо необхідно, то спочатку варто виконати гідроізоляцію за допомогою спеціальної мембрани. Також в більшості випадків необхідна опалубка, а значить, її необхідно змонтувати, а після – обов’язково закріпити. Так як після заливки розчину в опалубку всередині буде сильний тиск, ТО зроблене попередньо зміцнення конструкції, не дасть їй розвалиться. Не можна забувати і про контроль рівня за допомогою маяків.

У разі, якщо планується установка армуючого каркаса або монтаж колон, тоді необхідно спочатку зварити дані каркаси і встановити. Не варто забувати і про кріплення бетону перед заливкою. Щоб це зробити, необхідно дно встелити пінопластом або мінеральною ватою.

Інструменти та обладнання для заливки

Пристосування і інструменти, необхідні, щоб заливка бетону була успішною, можуть відрізнятися. Природно, їх існує величезна кількість і їх застосування залежить від технологічного процесу. Найбільш часто використовувані:

 • армувальна сітка для заливки;
 • ринва;
 • бадья для переміщення розчину;
 • маяк.

Заливка бетону може відбуватися безпосередньо після транспортування готового розчину на потрібне місце. Можлива технологія заливки бетону, коли все відбувається на будівництві – і замішування, і заливка. Якщо вибирати перший варіант, то необхідно знати, що виробити суміш можна не пізніше, ніж через 6 годин після замішування.

Розчин транспортують за допомогою спеціальної будівельної техніки – самоскидів або машин-міксерів. Буває, є необхідність в заливці розчину під кутом. Однак важливо знати, що так можна зробити, тільки якщо виріб буде невисоким. У разі ж високої опалубки, доведеться застосовувати спеціальні пристосування-транспортери, насос, підйомні механізми з баддями. Якщо необхідно виготовити розчин прям на будівництві і в невеликій кількості, то рекомендується використання Бетономішалки.

Як технологічно правильно заливати бетон?

Перш ніж виконувати заливку, варто визначиться з використовуваною технологією. Адже для різних об’єктів необхідні різні способи і методи.

Для підлог

Заливками підлог займаються, щоб сформувати рівну поверхню або щоб створити основу для подальших робіт. Залежно від виду поверхні, планованих робіт, може знадобиться виконання гідроізоляції і установка додаткових систем.

Вельми важливо, коли заливається розчин своїми руками, вірно виконати попередні операції. Основа повинна бути ретельно прочищена від забруднень. Рекомендовано перед основним процесом прогрунтувати поверхню.

Особливо ретельно потрібно контролювати рівень підлоги. Для здійснення цього існують спеціальні пристосування – рівні і маяки. Маяки монтують на підставі рівнів, вони необхідні для заливання максимально рівній поверхні. Важливо уважно слідувати пропорціям і складу бетону. Залежно від типу покриття, в розчин можуть додаватися додаткові компоненти.

Щоб сформувати підлогу, застосовують бетон марки М150. Склад:

 • частина цементу;
 • три частини кар’єрного піску;
 • частина гравію дрібної фракції.

Під час замішування розчину необхідно робити розрахунок заливки. Його виробляють на базі товщини стяжки і площі кімнати і вимірюється в одиницях обсягу. Заливання підлоги необхідно виконати за один підхід. Це важливо, так як даний момент надає важливий вплив на міцність готового покриття. Заливка підлоги бетоном своїми руками-це відповідальна процедура, однак якщо зробити все акуратно і уважно, то ніяких проблем не виникне.

Для фундаменту

Від того, наскільки точно зроблена заливка фундаменту, залежить все зводиться будівля. Більшість людей не знає навіть яким бетоном рекомендовано виконувати подібні операції. Однак точних рекомендацій дати не можна, адже на це впливає безліч факторів:

 • граничний тиск;
 • висота будівлі;
 • сейсмічні показники місцевості;
 • вид монтируемого будівлі;
 • матеріали для монтажу та зведення;
 • особливості грунту.

Краще, щоб на даному етапі роботу виконував фахівець. Адже від вибору марки бетону залежить і склад, і метод заливки. Іноді може знадобитися додавання пластифікуючих компонентів. Розрахунок в бетоні для заливки цоколя виробляють, спираючись на значення висоти опалубки і розміру формованих підстав.

Незалежно від типу споруджуваного фундаменту, його все одно потрібно буде формувати в попередньо зробленої опалубці. Дана споруда є спеціальною формою, яка необхідна для завдання бетону необхідного положення. Опалубка ділиться на два типи:

 • стаціонарний;
 • знімний.

В опалубку

Метод роботи з виготовлення бетону за допомогою опалубки найпопулярніший. Опалубка допомагає задати розчину необхідну форму і не дати йому розтектися. Знімні моделі можна розбирати і застосовувати не по одному разу. Виготовляють їх з самих різних матеріалів – дощок, металевих листів і багато іншого.

Стаціонарне обладнання нерухомо, його не можна розібрати. Виготовляється зі спеціального полістиролу. Так як опалубка є основою вироби, то її виготовляють якомога міцніше і міцно. Вона ні в якому разі не повинна деформуватися або розвалюватися. Якщо є необхідність, то іноді опалубку можна обтягнути армуючим каркасом. Наповнювати опалубку можна за двома методами:

 • вручну;
 • автоматичний спосіб.

У воду

Заливка бетону: Інструменти, обладнання та технологіяЗведення фундаменту кесонним способом.

Виконання заливки бетонного розчину в воду — непростий процес. Його можуть виконувати за двома методами:

 • Через воронки. Допускається тільки при невеликій глибині, слабкому перебігу і невеликому тиску.
 • За допомогою кесон. Застосовується, коли глибина занадто велика, а течія занадто швидка. Розчин в них потрапляє по трубах.

Спочатку вибирається місце монтажу споруди. Далі на цьому місці встановлюються спеціальні палі, між ними необхідно за допомогою воронок помістити розчин. Конструкцію накривають брезентом і залишають настоятися. За цей час розчин схопиться і не буде розриватися під час занурення.

Форма

Форми необхідні для формування невеликих виробів з бетону. Вони бувають двох видів:

 • збірний;
 • готовий.

Форма може бути самого різного об’єму, кольору, зроблена з різного матеріалу. За матеріалом форми також мають класифікацію:

 • жорсткі моделі;
 • м’які моделі.

Будь-який з матеріалів володіє достоїнствами і недоліками, в зв’язку з цим їх використовують лише в певних умовах.

Рекомендації по заливці в холод і спеку

Заливка стін бетоном та інших конструкцій влітку

При високих температурах і низькій вологості важливо працювати швидко. Найбільший вплив дані обставини мають на ручний метод заливки. Існують деякі рекомендації, яким варто слідувати:

 • бажано застосування гідроізоляційної мембрани, вона не дасть воді піти в грунт;
 • рекомендовано залучити більше робітників, щоб швидше залити необхідну площу, а робота в той же час була безперервна;
 • якщо буде необхідно виконувати затирочні роботи, то краще для цього використовувати двох робітників, важливо щоб діяльність їх була безперервна до самого кінця;
 • можна продовжити час роботи, якщо спочатку зробити розчин більш вологим.

В час застигання бетону влітку на вулиці, його необхідно періодично поливати водою, щоб не виникло тріщин.

Заливка бетонного розчину в холодну пору року

Заливка бетону: Інструменти, обладнання та технологіяПри нульовій температурі процес схоплювання починається, як правило, тільки через 6 — 10 годин після приготування розчину

Коли навколишня температура прохолодна, розчин погано сохне і твердне. Але в той же час є час для виконання заливки. Однак мінус в тому, що для затирочних робіт доведеться дочекатися висихання конструкції. Так як в даній ситуації гідроізоляція не потрібна, це дозволяє заощадити. Адже розчин і так довго застигає, так хоч частина вологи піде в грунт.

Рекомендації по роботі в холодну пору року

При великих обсягах роботи розчин застосовують і при негативних температурах. Щоб це було здійснимо, ще на етапі замішування в розчин додають спеціальні компоненти – пластифікатори. Додатково виконується спеціальне підігрівання розчину. Якщо ви не володієте всім необхідним, то краще відкласти роботи до настання тепла. Рада:

 • необхідно уважно контролювати, щоб гравійна або щебенева основа не промерзла;
 • при роботах в приміщенні необхідно додатково обігрівати кімнату, в якій відбувається заливка;
 • для поліпшення теплоізоляції бажано після заливки накрити все плівкою.

Висновок

Роботи по заливці бетону своїми руками важкі і трудомісткі. Важливо ретельно дотримуватися вимог, інструкції та рекомендації. Незважаючи на те, що з бетоном легко працювати, не варто занадто розслаблятися.

Потрібно уважно стежити за пропорціями складу, навколишньою температурою, вологістю. Однак якщо робити все уважно, без поспіху і з дотриманням технологічного процесу, то нічого неможливого немає.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *