Вс. Июл 14th, 2024

З чого починати штукатурку стін? Правильно, з підготовки, оскільки це запорука якісного результату всієї роботи. Це правило стосується і штукатурення стін. У цій статті ми розповімо, як правильно підготувати стіни під штукатурку.

Перший етап: очищення поверхні стін перед оштукатурюванням

Перед початком штукатурення необхідно видалити зі стін старе покриття (фарбу, шпалери), якщо воно є. Така маніпуляція забезпечить міцну адгезію (зчеплення) штукатурки зі стіною і зробить покриття більш довговічним.

Для того щоб видалити зі стін емальовану фарбу, необхідно використовувати шпатель, металеву щітку і грубозернисту наждачний папір. У випадку з видаленням старих шпалер також стане в нагоді шпатель.

Якщо раніше стіни вже були оштукатурені, то старе покриття необхідно повністю видалити, оскільки в іншому випадку Нова штукатурка може відвалитися разом зі старою. Шви між панельними стінами і зовнішньою стіною раніше зазвичай замазували штукатуркою тільки зверху. Тому варто після видалення старого шару штукатурки заповнити ці місця за допомогою монтажної піни. Важливо обов’язково перед збиванням старого покриття визначити місце розташування електропроводки і в будь-якому випадку відключити електроживлення в місці проведення робіт.

Другий етап: підготовка основи стін для штукатурення

На очищену поверхню стін наносять ґрунтовку глибокого проникнення. Вона створить спеціальну захисну плівку, яка не дозволить стінам вбирати вологу з штукатурної суміші. Це важливо для того, щоб штукатурка висихала рівномірно і в підсумку досягла своєї міцності. Також прогрунтовані стіни-це гарантія гарної адгезії розчину з основою.

У випадку з гладкими поверхнями (бетонними стінами) і з тими, у яких є западини або глибокі перепади необхідно використовувати штукатурну сітку. Для стін з цегли використання такого принципу необов’язково, оскільки Штукатурний розчин добре прилипає до такої основі.

Фінальним етапом підготовки стін перед штукатурними роботами є установка маяків. Вони потрібні для того, щоб задати товщину штукатурного шару. Виглядають такі маяки у вигляді Т-образних профілів, які виготовлені з оцинкованої сталі.

Використання маяків при оштукатурюванні стін дозволить отримати в результаті ідеально рівну поверхню. Тому установка таких профілів є дуже важливою маніпуляцією. Для неї буде потрібно будівельний рівень, довжина якого дорівнює довжині маяків (мінімум 2 м), маячкові профілі, капронова нитка.

Починати установку маяків необхідно з протилежних країв стіни. Закріплювати маяк потрібно за допомогою штукатурної суміші, відступивши від кута основи на відстань від 10 до 20 см.після аналогічну операцію потрібно провести в протилежному куті. Тут прийшла черга капронової нитки: її потрібно натягнути між встановленими на стіні маяками. Якщо не використовувати даний спосіб, то оштукатурена поверхня може вийти хвилеподібною.

Капронова нитка натягується так, щоб між нею і встановленими по краях маяками залишався зазор близько міліметра. Для цього між маяком і кутом просвердлюють отвір, в який вставляється дюбель і після закручується саморіз, капелюшок якого повинна залишатися трохи вище висоти передбачуваної вже оштукатуреної поверхні. Аналогічна конструкція створюється і з протилежного боку. Вистачить і двох капронових ниток, натягнутих зверху і знизу. Установка інших маяків відбувається так само, як і перших, тільки тепер їх рівень контролюється ще й ниткою.

Правильно встановлені маяки в результаті повинні утворити з капроновою ниткою однаковий зазор. Між сусідніми маяками потрібно залишати відстань від 1 до 1,5 м.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *