Вс. Июл 14th, 2024

Арматурний каркас є необхідною частиною в залізобетонних конструкціях. Мета його використання-посилення і підвищення міцності бетонних виробів. Арматурний каркас виготовляється із сталевих прутів або готової металевої сітки. Необхідна кількість посилення розраховується з урахуванням можливих навантажень і впливів на виріб. Розрахункова арматура називається робочою. При зміцненні в конструктивних або технологічних цілях проводиться монтажне армування. Найчастіше використовуються обидва типи для забезпечення більш рівномірного розподілу зусиль між окремими елементами арматурного каркаса. Арматура витримує навантаження від усадки, коливань температур та інших впливів.

Армування бетону

Міцність на злам, підвищена надійність є основними характеристиками, яким наділяється залізобетонна конструкція при армуванні. Сталевий каркас багаторазово підсилює витривалість матеріалу, розширюючи область його застосування. Гарячекатана сталь використовується для армування в залізобетоні. Вона наділена максимальною стійкістю до негативних впливів і корозії.

Зварений скелет з арматури розміщується всередині бетону. Однак недостатньо просто помістити його туди. Щоб армування виконувало своє призначення, потрібні спеціальний розрахунок посилення бетону, відповідний мінімальному і максимальному відсотку.

Мінімальний армуючий відсоток

Процент армирования железобетонных конструкций: минимальный и максимальный

Розрахункова схема нормального перетину залізобетонного елемента із зовнішнім армуванням.

Під гранично мінімальним армуючим відсотком прийнято розуміти ступінь перетворення бетону в Залізобетон. Недостатня величина цього параметра не дає права вважати виріб посиленим до ЗБВ. Це буде простим зміцненням конструкційного типу. Площі перетину бетонного вироби враховуються в мінімальному відсотку посилення при використанні поздовжнього армування в обов’язковому порядку:

  1. Посилення прутами буде відповідати 0,05 відсоткам від площі розрізу вироби з бетону. Це актуально для об’єктів з позацентрово згинаються і розтягнутими навантаженнями, коли виявляється поздовжнє тиск за межами дійсної висоти.
  2. Армування прутами одно не менше 0,06 відсоткам, коли тиск у позацентрово розтягнутих виробах здійснюється на простір між армуючими прутами.
  3. Зміцнення становитиме 0,1-0,25 відсотка, якщо залізобетонні матеріали посилюються у позацентрово стиснутих частинах, тобто між арматурами.

При розташуванні поздовжнього посилення по периметру перетину, тобто рівномірно, ступінь армування повинна дорівнювати величинам, удвічі більшим зазначених для всіх перерахованих вище випадків. Це правило аналогічно і для посилення центрально-розтягнутих виробів.

Максимальний армуючий відсоток

При армуванні не можна зміцнювати бетонну конструкцію занадто великою кількістю прутів. Це призведе до істотного погіршення технічних показників залізобетонного матеріалу. ГОСТ пропонує певні нормативи максимального відсотка армування.

Максимально допустима величина посилення, незалежно від марки бетону і типу арматури, не повинна перевищувати п’яти відсотків. Йдеться про розташування в розріз перетину вироби з колонами. Для інших виробів допускається максимально чотири відсотки. При заливці арматурного каркаса, бетонний розчин повинен проходити крізь кожен окремий конструкційний елемент.

Захисний шар бетону

Процент армирования железобетонных конструкций: минимальный и максимальный

Армування елементів монолітних залізобетонних будівель.

Для захисту арматури від корозії, вологи та інших несприятливих зовнішній впливів, бетон повинен повністю покривати сталевий каркас. Товщина бетонного пласта над металевим скелетом в монолітних стінах більше 10 см повинна становити максимально 1,5 см. для плит товщиною до 10 см величина шару становить 1 см. якщо мова йде про 25-сантиметрових ребрах, шар бетону повинен досягати 2 см. при армуванні балок до 25 см пласт цементного розчину дорівнює 1,5 см, але для балок в фундаментах — 3 см. для Колон стандартних розмірів слід заливати бетон шаром більше 2 см.

Що стосується фундаментів, то для монолітних конструкцій з прошарком з цементу необхідна товщина шару над арматурним каркасом становить 3,5 см.при облаштуванні збірних основ — 3 см. монолітні бази без подушки вимагають 7-сантиметровий шар бетону над скелетом з арматури. При використанні товстих захисних шарів бетону рекомендується проводити додаткове посилення. Для цього використовується сталевий дріт, в’язана у вигляді сітки.

При подальшій обробці залізобетонних конструкцій алмазними колами важливо враховувати розташування кожного армуючого елемента і структуру його скелета. Це особливо стосується процесів свердління отворів в залізобетоні і його різання. Така обробка матеріалів може знизити потенційну міцність виробу. Коли Залізобетон демонтується повністю, облік перерахованих вище вимог не проводиться.

Укладення

Індивідуальне будівництво немислимо без використання бетонних розчинів. Для підвищення надійності і міцності споруджуваних конструкцій армування є важливою умовою.

При наявності базових знань і досвідчених помічників посилення бетонних об’єктів не складе труднощів. У цій справі важливо виконувати вимоги і слідувати правилам розташування арматури. Тільки так можна отримати гарантовано довговічні і надійні залізобетонні конструкції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *