Вс. Июл 14th, 2024

Зміст

Чим вище будівля або об’єкт, тим більшою міцністю і стійкістю воно повинно володіти. Оскільки Будівельні об’єкти виробляються в основному з бетону, а сам бетон хоч і має підвищену міцність і атмосферостійкість, практично не здатний реагувати на розтяг.

Ця проблема вирішується досить просто. У бетонну суміш додається арматура, яка не тільки зміцнює залізобетонну конструкцію, але і збільшує її здатність до деформації.

Кількість арматури в залізобетонних конструкціях коливається в залежності від призначення і функцій конструкції і може досягати сотні кілограм на один квадратний метр. Оскільки від якості арматури залежить міцність і довговічність будь-якого будівельного об’єкта, будь то будинок, басейн або міст, то виробництво даного типу металопрокату знаходиться під контролем відповідних державних органів і регламентується стандартами і нормами.

Види арматури

У будівельних роботах найчастіше використовуються наступні типи арматури:

 1. з гладким профілем;
 2. з періодичним профілем.

Немного об арматуре

На відміну від гладкої арматури, на поверхні якої немає насічок, періодична арматура має ребра жорсткості. Їх форма також може бути різною:

 • кільцевий;
 • серпоподібний
 • мати змішаний тип профілю.

Багатьом постійним покупцям арматури відомі такі класи арматур як А600, А800К, А400С. перша буква в цій маркуванні вказує на клас стали, а цифри на властивості арматури. Залежно від індексу маркування, арматура може бути:

 • зварюваної чи ні, про що свідчить наявність або відсутність букви з в маркуванні;
 • стійкою до корозії чи ні (буква до в маркуванні або її відсутність).

Ці показники вказують на те, які роботи можна виконувати з даної арматурою, а які ні. Наприклад, не зварювану арматуру при роботі можна тільки пов’язувати між собою дротом. Вона не годиться для зварювальних робіт, оскільки конструкції з неї виходять тендітні і ненадійні. Також при використанні арматури в будівельних роботах слід звертати увагу на технологію, за якою була виготовлена та чи інша арматура. Вона може бути:

 • гарячепрокатна або стрижнева;
 • гарячетянута або дротяна.

Крім того, арматура буває:

 1. зміцнена (пройшла додаткову термообробку);
 2. звичайна (залежить тільки від якості самої сталі, з якої виготовлена арматура).

На що звернути увагу при покупці арматури

Для того щоб придбати якісну арматуру, потрібно, в першу чергу, звернути увагу на якість сталі, наявність профілю і ребер жорсткості, її стійкості до корозії, а також на бажаний діаметр арматури.

Діаметр варіюється. Часто зустрічається арматура з діаметром до одного сантиметра, згорнута в мотки. Варіанти з більшим діаметром перетину продають у вигляді стрижнів довжиною 6 або 12 метрів. Для зручності перевезення допускається нарізка прутків до потрібної довжини.

Низьковуглецеву арматуру, отриману методом холодного витягування, використовують у виробництві сіток; високоміцна входить до складу залізобетонних виробів в якості зміцнюючого матеріалу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *