Чт. Апр 25th, 2024

Для специфічних областей застосування розроблено будівельні розчини зі спеціальними складами, а отже, властивостями, які відрізняються від традиційних. Такі матеріали використовуються у будівництві промислових будівель, об’єктів особливого призначення, підприємств нафтопродуктозабезпечення.

Основні види розчинів спеціального призначення – жаростійкі, теплоізоляційні, гідроізоляційні, акустичні.

Жаростійкі матеріали для промислових та побутових печей

Цей різновид будівельних матеріалів затребуваний у будівництві промислових нагрівальних агрегатів та плавильних печей, побутових печей, камінів.

За складом розрізняють розчини:

  • Цементно-шамотні. Такі матеріали, здатні витримати температуру до +1200 ° C, застосовуються у будівництві печей виробничого та побутового призначення. Як в’яже в них використовується портландцемент з добавками пластифікаторів або без них. Як пластифікуючі компоненти застосовуються — сульфітно-дрожжева бражка, бетонитова глина, вогнетривка глина. Функції заповнювача виконують шлюб і брухт шамотної продукції, що перемелюються на порошок.
  • Шамотно-бокситові. Ці спеціальні розчини застосовують у будівництві промислових нагрівальних печей, експлуатованих при температурах до +1350°C. Функції в’яжучого виконує рідке натрієве скло.
  • Шамотно-глиноземисті. Для виготовлення таких складів використовується цемент глиноземистий, який відноситься до групи гідравлічних в’яжучих. Матеріал потрібний для монтажу доменних агрегатів.

Теплоізоляційні спеціальні розчини – основні види наповнювачів

Такі матеріали потрібні для монтажу блоків і плит з високими теплоізоляційними властивостями з піно-або газобетону, газосилікату. Як в’яжучий використовується портландцемент. Заповнювачі – керамзитовий пісок, спучений перлітовий пісок (один із найлегших заповнювачів для розчинів та бетонів), деревна зола.

Спеціальні будівельні розчини: види, склад, застосування

Як заповнювач для штукатурок з високими теплоізоляційними та акустичними властивостями застосовуються тирсу. Якщо функції в’яжучого виконує портландцемент, тирсу занурюють у сольові розчини (наприклад, кальцію). Завдяки мінералізації цемент у таких штукатурках захищений від негативного впливу розчинних у воді органічних компонентів, присутніх у деревних відходах.

Будівельні розчини з підвищеними гідроізоляційними характеристиками

Для виготовлення цих матеріалів в’яжучого зазвичай використовуються спеціальні цементи або традиційний портландцемент високих марок з добавками, що зменшують пори в готовому продукті і/або гідрофобні характеристики, що надають йому. Як дрібний заповнювач використовується пісок кварцовий або вироблений дробленням щільних гірських порід.

Для розчинів, які в процесі експлуатації контактуватимуть з агресивними середовищами, використовується сульфатостійкий або сульфатостійкий портландцемент. Для затирання тріщин та отворів у бетонній поверхні та її оштукатурювання використовуються склади на основі портландцементу з добавками бітумних емульсій або полімерів – ПВА, акрилатів, синтетичних каучуків.

Матеріали на рідкому склі виробляють на поверхнях покриття, стійкі до дії не лише води, та й нафтопродуктів. Рідке скло розбавляють водою, а потім додають в суху ЦПС. Плівка, що утворюється, має низьку стійкість до CO2 повітря. Для її захисту роблять накривку із жирного цементного розчину. Покриття після висихання залізнят – затирають сухим цементом.

Спеціальні будівельні розчини: види, склад, застосування

Акустичні спеціальні розчини

Застосування таких матеріалів дозволяє суттєво підвищити звукоізоляційні характеристики приміщень, наприклад, звукозаписних студій та репетиційних залів. У виробництві використовують пористий пісок (розмір зерна 3-5 мм), отриманий з шлаків, пемзи, керамзиту, спученого перліту. Функції в’яжучого може виконувати гіпс, що використовується в комплексі із сповільнювачами твердіння. Щільність таких розчинів становить 06-12 т/м3.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *