Чт. Апр 25th, 2024

Легкі розчини – будівельні матеріали, середня густина яких не перевищує 1500 кг/м3. Для їх виготовлення використовуються легкі заповнювачі неорганічного та органічного походження.

Неорганічні легкі заповнювачі

За походженням неорганічні дрібнопористі зернисті матеріали поділяють на природні та штучні:

  • Природні. До них відносяться піски, насипна щільність яких не перевищує 1400 кг/м3. Їх отримують дробленням осадових та вивержених порід. До сипких матеріалів вулканічного походження належать пемзові та туфові піски. Найкращим заповнювачем у цій категорії є пемзове сипуче. Воно має високу морозостійкість, хороші теплоізоляційні властивості. Осадове походження мають піски з черепашника, вапняного туфу, трепелу, діатоміту. За експлуатаційними характеристиками вони поступаються виверженим матеріалам, оскільки мають високе водопоглинання.
  • Штучні. Сировиною для них є керамзит, аглопорит, шлаки (відходи металургійного виробництва), спучений перліт. Шлакові матеріали виробляють із доменних та інших видів шлаків. Вони можуть мати вигляд дрібних гранул, порівнянних за розміром із звичайним піщаним зерном, які виготовляють швидкісним охолодженням та розбризкуємо шлакового розплаву на грануляторах. Гранульований шлак має малу пористість. Для отримання шлакової пемзи розплав шлаку спучують водою чи парою. Інші заповнювачі – керамзитовий, аглопоритовий, шунгізитовий, спучений перлітовий або вермікулітовий пісок. Ще один матеріал цієї групи – склопор. Ці пористі гранули з окатаними краями, отримані з рідкого скла, застосовуються в теплоізолюючих та акустичних штукатурних складах.

Органічні заповнювачі для легких будівельних розчинів – види та їх характеристики

До цього виду заповнювачів відносяться подрібнені рослинні матеріали – тирса, хвоя, мох, торф, солома.

Легкі будівельні розчини: види, характеристики, застосування

  • Висушена тирса, що не має слідів олії, – найбільш популярний варіант для акустичних та теплоізоляційних штукатурок. Для застосування в легких цементних розчинах тирсу промивають солями для нейтралізації негативного впливу на в’яжучу органіку, що міститься в деревних відходах. Насипна щільність тирси – приблизно 0,3 т/м3.
  • Солом’яна січка. Застосовується як армуючий матеріал у глиняних розчинах. Затребувана у будівництві будівель у південних районах країни.
  • Мох. Ця рослина у сухому вигляді застосовується для виготовлення штукатурних складів.

Органічні заповнювачі вигідно використовувати лише за місцем їхнього зростання, оскільки їх транспортування на далекі відстані економічно недоцільне.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *