Чт. Апр 25th, 2024

Якщо звичайні види розчину при висиханні значно втрачають в обсязі, розширюється цемент збільшується. Це дозволяє заповнити внутрішні порожнечі, закрити тріщини і досягти потрібного рівня герметизації.

В процесі виготовлення використовується глиноземистий цемент або інші види, збагачені спеціальними добавками. Ефект розширення досягається за рахунок зростання кристалів в процесі твердіння.

Товар повинен відповідати ГОСТу 11052-74.

Характеристики та види

Саморозширювальний цемент може бути декількох видів:

 • Гіпсоглиноземистий. При виробництві береться двуводний сульфат кальцію і клінкер. Два компонента дрібно перемелюються і змішуються між собою. Перші ознаки схоплювання починаються на 20 хвилині. На завершення процесу йде близько 3-4 годин в залежності від температури і навколишньої вологості. До повного затвердіння потрібно чекати не менше 70 годин. Головна перевага розчину — він безусадковий.
 • Водонепроникний. При виробництві використовується алюмінат кальцію, глиноземистий цемент і гіпс. Три компоненти подрібнюються і перемішуються. Матеріал дуже швидко схоплюється — процес починається вже на четвертій хвилині. Завдяки влагоупорности, такий вид суміші часто застосовують при зведенні і обробці підземних резервуарів.
 • Розширюється РПЦ 20. У складі ще більше компонентів — це портландцемент, доменний і глиноземистий шлак, сульфат кальцію. На схоплювання йде приблизно 12 годин. До твердіння потрібно буде чекати близько 80 годин. Пропарювання може скоротити цей час в два або два з половиною рази. Будматеріал підійде для створення гідротехнічних споруд.
 • Напружувати. Гіпс, глиноземистий і портландцемент — ось три основні компоненти цієї суміші. Головна особливість прописана в назві – вироби, створені з такого розчину можна напружувати, використовувати в трубах і на ділянках з великим тиском, сильними навантаженнями.

Переваги та недоліки

До списку переваг відносяться:

 • Добре прилягання до країв пустот за рахунок плавного розширення.
 • Адгезія до матеріалів різного типу.
 • Високий рівень морозостійкість — матеріал переживає не менше півтори тисячі циклів заморозки і розморожування.
 • Стійкість до російського клімату, можливість використання на відкритому повітрі.
 • Допустимість заливки при негативних температурах.

Расширяющийся цемент: применение и виды

У список переваг, що зумовили широке застосування розчину на цементі, що розширюється, входить його стійкість до агресивних середовищ і води.

Але є у продукту і мінуси. Основний — досить висока вартість будівельної суміші. Якщо ви купили упаковку продукту, її потрібно витратити не більше ніж за три місяці. Використання після закінчення терміну придатності і порушення герметизації упаковки не допускаються.

Купувати товар потрібно тільки у перевіреного виробника. За рахунок того, що суміш складно перевірити в момент покупки, часто надходять повідомлення про підробку.

Застосування

ТЕХНІЧНІ характеристики цементу, що розширюється, дозволяють застосовувати його в безлічі областей:

 • Закладення тріщин. Допускається робота навіть з глибокими ушкодженнями. Розчин затікає всередину, схоплюється і поступово починає розширюватися. За рахунок збільшення обсягу і поступового твердіння матеріалу рівномірно заповнюються навіть великі пошкодження.
 • Будівництво підземних споруд і резервуарів. Використання пояснюється тим, що матеріал дає малу усадку, є повністю вологонепроникні марки. Навіть при постійному контакті з грунтовими водами не відбувається розширення, появи тещин, кришення і інших дефектів.
 • Ремонт поверхонь. Особливість матеріалу дозволяє покривати нерівності будь-якого типу. З розчином зручно працювати — хороша адгезія дозволяє наносити його рівним шаром.

Расширяющийся цемент: применение и виды

Продукцію можна використовувати при створенні гідротехнічних споруд, зведенні тунелів і шахт, забезпеченні правильного прилягання залізобетонних плит. І це — тільки частина областей застосування.

Маркування

Маркування складається з поєднання букв і цифр. Букви означають тип використаного при виготовленні суміші цементу:

 • ВРЦ-водонепроникний;
 • РЦ-розширюється;
 • НЦ-напружується;
 • ГГРЦ-гіпсоглиноземистий.

Далі прописується клас міцності. Знаючи особливості різних типів продукції, можна підібрати товар під потрібну область використання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *