Вс. Июл 14th, 2024

Білий цемент — різновид портландцементу, яка відрізняється від аналога сірого кольору складом клінкеру, деякими особливостями виробництва, сферами використання. Клінкерна суміш містить мінімальну кількість залізовмісних сполук, хрому, марганцю. Також для білизни в сировину додають гіпс, вапняк, хлорнуваті солі. Один з відбілюючих компонентів — діоксид титану в кількості не більше 1% від загальної маси цементного розчину або бетону.

Основні характеристики

Високоякісний клінкер з мінімізованим вмістом шкідливих хімічних речовин обумовлює не тільки білий колір в’яжучого, але і його прекрасні експлуатаційні властивості, такі як:

 • Швидке твердіння на початковій стадії. За перші 15 годин цемент білого кольору, завдяки підвищеному вмісту гіпсу, набуває 65% марочної міцності. В’яжучий сірого кольору, що має традиційний склад, набирає цей відсоток міцності набагато довше.
 • Стійкість до негативних природних факторів. Матеріал зберігає первісний білий колір і міцність протягом тривалого часу.
 • Екологічність. При виробництві матеріалу використовуються виключно природні компоненти.
 • Стійкість бетонних елементів, виготовлених з використанням білого цементу, до сколів і утворення тріщин.
 • Естетичність. Вироби з цього в’яжучого красиво поєднуються з кольоровими декоративними матеріалами.

У клінкер, призначений для виробництва білого цементу, можна додати будь-який фарбувальний пігмент, що дозволяє отримувати декоративні штукатурки і вироби, затирочні склади. Сіре в’яжучий пофарбувати за такою технологією не вийде.

За ступенем білизни в’яжучий розділяється на 3 сорти за коефіцієнтом відображення:

 • перший-80%;
 • другий-75%;
 • третій-68%.

Великі компанії-виробники виготовляють також матеріал класу преміум, коефіцієнт відбиття в якому становить 90%. По міцності білий цемент має такі ж марки, як і сірий, – М300, М400, М500, М600.

Галузь застосування

Білий цемент коштує дорожче сірого, але є багато областей застосування, в яких потрібен саме він:

 • Виробництво сухих сумішей, з яких шляхом замішування водою виготовляються оздоблювальні штукатурні розчини, клейові і затирочні склади, матеріали для влаштування наливної підлоги.

Белый цемент - область применения, характеристики и состав

 • Виробництво високоміцних фасадних цементних розчинів, що використовуються на складних поверхнях.
 • Приготування білого бетону, використовуваного для ЖБ конструкцій – сходів, балконів, огорож.
 • Виробництво облицювальної фасадної плитки та цегли. При змішуванні білого портландцементу з керамзитовим гравієм, мармуровим або гранітним щебенем, пігментом потрібного відтінку домагаються подібності одержуваного продукту з різними видами натурального каменю.
 • Виготовлення декоративних і декоративно-конструктивних елементів-скульптур, ліпнини, колон.

Белый цемент - область применения, характеристики и состав

Завдяки прекрасним естетичним і експлуатаційним характеристикам білий цемент надає будівельникам і архітекторам широкі можливості в будівництві та декорі унікальних будівель, виготовленні архітектурних форм. Завдяки високій відбивної здатності і хорошим характеристикам міцності, в’яжучий використовується для розмітки покриттів аеродромів і автомобільних доріг.

Особливості виробництва

Дроблення сировинних компонентів і помел клінкеру, утвореного в результаті випалу сировини, відбувається в Млинах, футерованих особливо міцними плитами. Тонкість помелу білого цементу (4500 см2/г) набагато вище тонкощі помелу сірого в’яжучого (3500 г/см2).

Білизну і міцність цементу підвищують різким охолодженням обпаленого при високій температурі клінкеру в середовищі при відсутності кисню або у воді. Після охолодження у воді матеріал просушується в сушильному барабані.

Як готують білий цемент?

Як і сіре в’яжучий, його виготовляють сухим або мокрим способом.

 • Сухий. Ця технологія застосовується при низькій вологості вихідної сировини. Компоненти дроблять, сушать, змішують за допомогою стисненого повітря і подають на випал в шахтні печі. Обпалений клінкер перемелюють, фасують, відправляють у продаж.
 • Мокрий. Ця технологія дозволяє забезпечити високу точність складу при великій неоднорідності компонентів. Вихідна сировинна суміш (шлам) являє собою продукт, що містить 40% вологи. Пропорції компонентів білого цементу точно коригуються в спеціальних технологічних басейнах. Відкоригований шлам обпалюють в обертових печах.

Як користуватися білим цементом: особливості роботи з декоративним в’язким

Колір будматеріалу накладає обмеження на компоненти, інструмент і обладнання, використовувані при виготовленні цементних розчинів і бетонів.

 • В якості дрібного заповнювача може використовуватися пісок з низьким вмістом заліза, без інших фарбувальних домішок, мармурова крихта. Рекомендована фракція — до 2 мм.вміст сульфідів має бути виключено. Вода повинна бути очищена від фарбувальних компонентів.
 • Інструмент та обладнання, з поверхнями яких стикається матеріал, повинні бути очищеними від іржі та інших забруднень. Ця вимога поширюється і на бетонозмішувач.
 • При виготовленні ЗБВ і конструкцій необхідно подбати про те, щоб відстань від арматури до поверхні бетонного елемента було не менше 3 см.інакше іржа від сталевої арматури з часом може зіпсувати зовнішній вигляд споруди або вироби через появу рудих плям.

Розчини і бетонні суміші, приготовані на базі декоративного в’яжучого з урахуванням всіх технологічних правил, дозволяють створювати красиві будівлі і архітектурні форми.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *