Чт. Апр 25th, 2024

Зміст

Будь-який виріб з бетону має витримувати істотні навантаження і при цьому не піддаватися руйнівному впливу зовнішніх факторів. Параметри конструкцій, при створенні яких використовується бетон, визначаються ще під час проектування. Перед початком проведення робіт фахівці встановлюють розрахунковий опір бетону.

Будівельники стверджують, що бетонні конструкції робляться з неоднорідного будматеріалу. Міцність декількох зразків, при виготовленні яких використовувалася одна і та ж суміш, може бути абсолютно різною. Саме тому перед фахівцями постає питання визначення міцності за допомогою розрахункових даних. За рахунок цих значень визначається опір бетону стисненню. Що собою являють розрахункові показники, і яким чином можна їх визначити? Які додаткові параметри і характеристики важливо враховувати при проведенні будівельних робіт?

Що таке розрахунковий опір?

Фахівці отримують показники опору будівельного матеріалу, розділяючи нормативні опору на коефіцієнти. При визначенні міцності деталей конструкцій до розрахункового опору деяких бетонних розчинів іноді зменшують або збільшують за рахунок множення на певні коефіцієнти, що враховують ряд факторів: багаторазові навантаження, тривалість впливу навантажень, спосіб виготовлення виробу, його розміри та ін.

Як проводити розрахунки?

Яким чином потрібно проводити розрахунки міцності конструкції, наприклад, на її стиснення? З цією метою будівельники використовують спеціальні розрахункові показники. Для забезпечення достатньої стійкості бетонних виробів при проведенні розрахунків, користуються параметрами міцності будматеріалу, які найчастіше нижче параметрів самих конструкцій. Такі значення називають розрахунковими. Вони залежать безпосередньо від нормативних (фактичних) значень.

Нормативний показник

Расчетное сопротивление бетона: что такое, как рассчитать и нормативы?

Кілька десятиліть тому основним показником міцності бетонних конструкцій була їх марка. За допомогою даного параметра позначають середню стійкість будматеріалу на стиск. Однак після появи нових будівельних норм і правил виникли і класи міцності виробів на їх стиск.

Клас-Нормативний опір будматеріалу осьовому стисненню кубів, еталонні розміри яких становлять 15 на 15 на 15 сантиметрів. Варто відзначити, що користуватися середніми розрахунковими показниками міцності ризиковано, оскільки існує ймовірність, що в одному з перетинів конструкції цей параметр може виявитися нижче. Разом з тим вибирати найменший показник накладніше, адже це невиправдано збільшить перетин вироби.

Головним параметром довговічності в бетоні вважається клас. У той же час крім стиснення, значення надається і осьового розтягування. Розтягнення враховується при проведенні розрахунків. Таким чином, стійкість до цього показника (якщо показник не може контролюватися) будівельники визначають по класу B. для цього існує спеціальна таблиця, в якій вказані необхідні значення з опором. У таблиці вказано клас і стійкість виробів до розтягування.

Характеристики розрахункового значення

Щоб зробити надійні і довговічні конструкції, розраховують значення з запасом. Для отримання цього значення будівельники вдаються до питомих опорів виробів: вони поділяють їх на коефіцієнт. Опір будматеріалу розтягування або стиснення обчислюють за допомогою формули, яка виглядає наступним чином: r = RN /g (g – коефіцієнт міцності). Найчастіше цей параметр дорівнює одному. Від однорідності матеріалу залежить величина коефіцієнта. При цьому виконувати відповідні розрахунки необов’язково, оскільки отримати необхідні параметри можна за допомогою таблиці.

Інші характеристики

Крім вищевказаних параметрів для виконання певних розрахунків, знадобиться ряд додаткових характеристик:

  1. Визначення питомої електричного опору бетонного розчину може знадобитися, якщо ви вирішили самостійно здійснити Обігрів суміші за допомогою електродів. І чим більше показник, тим сильніше буде нагріватися Цементний розчин.
  2. Вологопроникність сумішей дозволяє визначити найсильніший тиск рідини, якому здатний протистояти будматеріал. Іншими словами, це значення показує, чи може волога проникнути крізь бетон. Водонепроникними марками вважаються з W2 по W20. При цьому цифри вказують на тиск води, яке здатна витримати конструкція.
  3. Повітронепроникність бетонного складу буде залежати від міцності виробу. Згідно з Державним стандартом, опір бетону проникненню повітря становить 3-130 з/см3.
  4. Морозостійкість дозволяє конструкціям з бетону витримувати багаторазове замерзання, відтавання зі збереженням властивостей. На ринку будівельних матеріалів представлені марки F50-F1000 (цифри означають число циклів, які витримує будівельний матеріал). Як показує практика, в середньому морозостійкість виробів дорівнює показнику F200.
  5. Теплопровідність-важлива характеристика виробів, від якої буде залежати щільність будови. Матеріали, що містять більше пір, мають меншу теплопровідність, оскільки повітря, який їх заповнює, є прекрасним теплоізолятором. Найкраще теплоізоляцію забезпечують газоблоки або піноблоки, в структурі яких є безліч пір.

Укладення

Міцність виробів здатна відрізнятися в залежності від компонентів, що входять до складу матеріалу і їх пропорцій. Також це пояснюється тим, що будматеріал являє собою неоднорідну суміш. Незалежно від способу перемішування бетонного розчину, неможливо рівномірно розподілити компоненти. Тому при проведенні робіт необхідно враховувати розрахунковий опір.

Цей параметр є важливим для проектування несучих стін та інших конструкцій. Розрахунки значень прості: вони зводяться до поділу нормативних значень на певні коефіцієнти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *