Вс. Июл 14th, 2024

Зміст статті:

Випробування бетону-обов’язковий процес, який відбувається перед початком будівництва, а також при контролі вже зведених конструкцій. Перевірка якості матеріалу дає можливість визначити показники міцності і оптимальність використання розчину для виготовлення тих чи інших виробів. Крім іншого, обчислюються причини можливої деформації і способи запобігання руйнування будівель.

Так як з часом бетон втрачає свою міцність під впливом безлічі факторів (передчасне зняття опалубної конструкції, надмірна вологість, підвищені статичні і динамічні навантаження), випробування дозволяють виявити можливі ризики і способи їх запобігання. Існують руйнівні і неруйнівні методи контролю бетонних виробів.

Руйнівний метод

Руйнівна методика може проводитися двома способами:

  • у лабораторних умовах за допомогою гідравлічного преса;
  • з використанням приладів руйнівного контролю, наприклад, «Скол».

Основна перевага подібних методів полягає в граничній точності і достовірності одержуваних результатів. Недоліком механічного випробування вважається складність реалізації. Як правило, неможливо вилучити з уже зведеної конструкції кубічний зразок, не порушивши при цьому цілісність будови і не залишивши мікроскопічні тріщини. Також можуть виникнути труднощі, викликані нерівною поверхнею заготовки, що може спричинити за собою розрахункові похибки.

Саме тому руйнівна методика випробування бетону на міцність найчастіше застосовується тоді, коли у забудовника в наявності зразки кожної партії, використаної при будівельних роботах. Також методи актуальні перед початком будівництва, коли є можливість виготовлення керна з матеріалу.

Неруйнівні методи

Застосування неруйнівних методів випробування бетону не впливає на придатність конструкції і не змінює її характеристики. Така методика набагато простіше, ніж контроль на гідравлічному пресі, проте володіє одним недоліком – зниженням точності. Саме з цієї причини контроль міцності зразків передбачає використання комбінації декількох способів:

  • відриву зі сколом;
  • відколу ребра бетону;
  • відриву сталевого диска;
  • ударний імпульс;
  • пружного відскоку;
  • пластичної деформації;
  • ультразвукового методу.

Варто звернути увагу, що точність визначення міцності бетону неруйнівними методами безпосередньо залежить від можливостей використовуваного обладнання, а також кваліфікації фахівців. Рекомендується проводити випробування в лабораторних умовах, де є можливість отримання максимально достовірного і вичерпного результату.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *