Чт. Апр 25th, 2024

Спеціальні бетонні суміші — будівельні матеріали, що володіють властивостями, не характерними для звичайних бетонів. У їх складі часто присутні суперпластифікатори. Ці компоненти дозволяють знизити кількість води, необхідне для замішування, і збільшити міцність готового продукту. Одна з переваг застосування спеціальних бетонних сумішей – можливість зниження маси сталевої або композитної арматури.

Різновиди спеціальних бетонних сумішей і області застосування

Склад спеціальних сумішей аналогічний складу традиційних бетонів: в’яжучий, великий і дрібний заповнювачі, вода, добавки.

Розрізняються-номенклатура заповнювачів і добавок, структура і технічні характеристики матеріалу.

Особливо важкі

Призначені для захисту від радіоактивного випромінювання. Як заповнювачів застосовують магнетити, лімоніти, барити, сталевий дріб. Використання таких компонентів забезпечує поглинання жорсткого випромінювання огороджувальними конструкціями будівлі. Щільність важких бетонів-до 5 т/м3. Застосовуються для спорудження об’єктів АЕС, підприємств з виробництва радіоактивної сировини.

Гідратні

Захищають від нейтронного випромінювання. Для виконання цієї функції матеріал повинен містити хімічно пов’язану воду. Цього ефекту домагаються шляхом використання особливих в’яжучих і щебеню-змійовика в якості крупного заповнювача.

Відмітна властивість змійовика (серпентиніту) – вміст великої кількості кристалізаційної води.

Гідротехнічний

Гідротехнічні бетонні суміші використовують при будівництві споруд, постійно контактують з вологою. Це дамби, греблі, системи меліораційних каналів. Вимоги до матеріалу: водонепроникність, висока морозостійкість, хімічна нейтральність. Для підводних конструкцій використовуються суміші на базі шлакопортландцементу і пуццоланового цементу. Для влаштування об’єктів, що працюють в умовах змінного рівня води, затребувані шлакопортландцемент і портландцемент, а також спеціальні пластифікуючі добавки.

Жаростійкий

Специальные бетоны

Використовуються для виготовлення елементів і конструкцій, призначених для експлуатації при високих температурах, наприклад фундаментів металургійних печей. В’яжучі: рідке скло, шлакопортландцемент, глиноземистий цемент. Заповнювачі: шлаки, які є відходами металургійного виробництва, Базальтовий щебінь, бій керамовиробів, андезит. По стійкості до температур жаростійкі бетони поділяють на 2 групи: призначені для експлуатації при температурах до +800°C, до +1700°C. Добавки у вигляді дрібнодисперсного хромалюмінієвого порошку дозволяють отримувати склади, які забезпечують стійкість готового продукту до температур, що досягає +2000°C.

Кислототривкі і лугостійкі

Застосовуються на об’єктах хімічної індустрії для влаштування вертикальних і горизонтальних огороджувальних конструкцій. При виробництві цього матеріалу використовуються кислототривкі і лугостійкі цементи і заповнювачі.

Бетони з напруженим цементом (НЦ)

Суміші на цьому виді в’яжучого застосовуються на об’єктах, до яких пред’являються високі вимоги по тріщиностійкості, водонепроникності, морозостійкості. До таких конструкцій відносяться підземні та очисні споруди, басейни, пожежні резервуари, дороги, мости, злітні смуги.

Суміші на базі напружує цементу добре зчіплюються зі старим бетоном, тому затребувані при ремонті об’єктів, закладення великих тріщин, стиків, швів.

НЦ не слід змішувати з цементами інших видів, оскільки його особливі властивості в цьому випадку будуть втрачені.

Спеціальні бетони декоративного призначення

Для створення об’єктів декоративно-функціонального призначення використовуються бетонні суміші на основі силікатних в’яжучих з додаванням кварцового піску, пластифікуючих добавок, барвників. Якісні сировинні компоненти і нові виробничі технології дозволяють отримувати готовий продукт, для якого характерні:

  • міцність;
  • висока морозостійкість;
  • тріщиностійкість.

З таких бетонів виготовляють садові декоративно-функціональні елементи, невеликі скульптури, фасадні прикраси, тротуарну плитку.

Специальные бетоны

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *