Вс. Апр 21st, 2024

Облицювальний розчин – будівельна суміш, складена з в’яжучого, дрібного заповнювача, наповнювача та добавок (за потреби) води. Основні правила виготовлення та вимоги до його характеристик містяться у ГОСТі 28013-98. Призначення – ліквідація невеликих нерівностей поверхні, монтаж керамічної, скляної плитки, елементів килимової мозаїки, кам’яних плит, кахлів, затирання швів.

Вимоги до складу облицювальних розчинів загального призначення

Традиційним варіантом є цементно-піщаний облицювальний розчин. Як терпкий застосовується портландцемент марок М400 і М500. Дрібний заповнювач – пісок, крупність зерна якого має перевищувати 1,25 мм.

Облицювальні розчини: види, характеристики, застосування

Склад розчинів для облицювання

Співвідношення за обсягом цемент:пісок
Цемент М400 Цемент М500
1:5 1:6

Пластичність суміші підвищують додаванням пластифікаторів. Адгезію до базової поверхні покращують запровадженням 200 г ПВА на 10 л цементно-піщаної суміші. У продукції, що призначена для затирання швів, використовують білий або кольоровий портландцемент. У зовнішніх облицювальних роботах потрібні сульфатостійкі цементи, що забезпечують підвищену морозостійкість. У суміш може додаватися гашене вапно або його аналог MTC для запобігання «втягування» вологи та підвищення еластичності.

Увага! У облицювальних сумішах не повинні бути присутніми водорозчинні солі, що провокують появу висолів, рідке скло та хлористий кальцій, що призводять до утворення кольорових плям.

Найбільш зручним варіантом є придбання сухої суміші, приготовленої у заводських умовах, що забезпечує високу точність дозування компонентів. У продажу представлені продукція, адаптована до певної сфери застосування – для легкої або важкої плитки, облицювання вертикальної або горизонтальної поверхонь, ведення внутрішніх або зовнішніх робіт.

Облицювальні розчини: види, характеристики, застосування

Кислотостійкі облицювальні розчини – склад, характеристики

Для облицювання стін та монтажу підлогових покриттів на об’єктах хімічної індустрії та інших виробництвах з агресивними середовищами використовують спеціальні кислототривкі облицювальні розчини.

Склад кислотостійких сумішей визначається видом та ступенем агресії індустріального середовища.

Варіант складу кислотостійкого облицювального розчину:

  • В’яжуче. Натрієве або калієве рідке скло жовтуватого або коричневого кольору.
  • Заповнювач. Кварцовий пісок природного походження, а також пісок, отриманий подрібненням кислотостійких порід, керамічних виробів.
  • Наповнювач. Тонкофракційний порошок, що виготовляється з діабазової або андезитової породи, кислотостійкий цемент. Співвідношення заповнювача (піску) до наповнювача – 1:1 або 1:3.
  • Затверджувач. Тонкофракційний порошок кремнефтористого натрію.
  • Полімерні добавки. Підвищують вологостійкість покриття, його стійкість до кислих середовищ.

Цементно-глиняні облицювальні розчини

Затребувані для облицювання печей та камінів кахлями, важкою крупноформатною та стандартною керамічною плиткою. Продукція, що містить як в’яже тільки глину, відрізняється гарною вогнетривкістю, але невисокою міцністю. Характеристики міцності підвищують введенням цементу.

Зразкові об’ємні пропорції компонентів суміші, що застосовується для облицювання високотемпературних поверхонь:

  • одна частина цементу;
  • одна частина глини;
  • одна частина крейди;
  • три частини піску.

Особливістю приготування такого продукту є те, що цемент, крейда і пісок перемішуються між собою в сухому стані. Отриманий порошок потім поєднується з глиняною пульпою — глиною, розведеною водою. До приготовленої суміші оптимальної консистенції можна додати одну частину рідкого скла.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *