Чт. Апр 25th, 2024

Бетон — найбільш популярний будівельний матеріал, широко застосовується в цивільному і промисловому будівництві, при виробництві ЗБВ, пристрої та ремонті дорожніх покриттів. Являє собою штучний камінь, який утворюється в результаті заливки в форму пластичної суміші з компонентами, взятими в певних пропорціях. Виробники пропонують широкий перелік складів матеріалів, адаптованих під вирішення конкретних завдань.

Основні характеристики

Сфери застосування бетонів залежать від їх складу і технічних характеристик. Одним з основних властивостей є міцність, що визначає опірність матеріалу на стиск. Вона залежить від:

 • марки цементу і його процентного змісту;
 • водоцементного співвідношення;
 • технічний характеристик використовуваних заповнювачів;
 • якості ущільнення;
 • умов твердіння суміш.

Міцність на стиск, що вимірюється в кгс/см2, характеризується маркою або, відповідно до останнього ГОСТу 25192-2012, класом міцності.

Області застосування бетонів різних видів в залежності від марки

 • М100 (В7,5). Цей матеріал, що відноситься до категорії «худих», відрізняється низькою стійкістю на стиск і застосовується на підготовчому етапі і початкових кроках будівництва. Його використовують для влаштування підготовчого шару перед заливкою фундаменту, стін, перед арматурними роботами, в дорожньому будівництві при укладанні бордюрів.
 • М150 (В12,5). Бетон класу міцності В12, 5 затребуваний в підготовчих роботах і для заливки стяжок підлоги, пішохідних доріжок, влаштування фундаментів легких складських будівель, в якості подушок для установки бордюрного каменю.
 • М200 (В15). Ця марка часто використовується в малоповерховому будівництві для заливки фундаментів, монолітних стін, влаштування сходових конструкції, майданчиків, пішохідних доріжок.
 • М250 (В20). Бетон класу міцності В20 затребуваний на всіх етапах зведення малоповерхових будівель, в тому числі при виробництві плит покриттів і перекриттів, не призначених для сприйняття високих навантажень.
 • М300 (В22,5). Марка затребувана для проведення фундаментних робіт, виготовлення блоків несучих стін, плит перекриттів і покриттів, заливки доріжок і майданчиків, призначених для сприйняття серйозних експлуатаційних навантажень.
 • М350 (В25). Високоміцний бетон класу міцності В25 затребуваний для заливки фундаментних плит в багатоповерховому будівництві, виготовлення плит перекриття і покриття, опорних балок, несучих колон, плит покриттів аеропорту. Використовується при будівництві об’єктів комерційного і громадського призначення.
 • М400 (В30). Області застосування-виготовлення ЗБВ, призначених для використання при будівництві високонавантажуваних будівель, гідротехнічних споруд, багатоповерхових торгових центрів, виставкових комплексів, аквапарків. Застосування матеріалу обмежують його висока вартість і швидкий час схоплювання.
 • М450 (В35), М500 (В40). Використовуються при будівництві особливо відповідальних об’єктів – дамб, гребель, тунелів метро, банківських сховищ. У цивільному будівництві не застосовуються через високу вартість, складності приготування і використання.

Гідротехнічна споруда

Для будівництва гідротехнічних об’єктів затребувані суміші, до яких пред’являються високі вимоги не тільки по міцності, але і по водонепроникності, морозостійкості. Це матеріали марки 350 і вище, марки морозостійкості вище F200. В якості в’яжучого в таких сумішах використовують цементи з гідрофобними добавками. У бетонах для гідротехнічних об’єктів часто використовується зола-винесення.

Области применения бетона

Обладнання дорожніх покриттів

У дорожньому будівництві використовуються бетони з маркою міцності М350 і вище, здатні витримувати високі статичні і динамічні навантаження. У регіонах з суворим кліматом застосовуються тільки матеріали з показником морозостійкості F300 і вище.

Декоративні бетони

Декоративні характеристики бетонна суміш набуває, завдяки використанню білого цементу, кольорових пігментів, особливих заповнювачів, наприклад мармурової крихти. Такі бетони застосовують для заливки підлог, декоративних доріжок, виготовлення малих архітектурних форм.

До всіх бетонів, незалежно від класу міцності і запланованого застосування, пред’являються загальні вимоги: перед укладанням матеріал повинен мати необхідний рівень рухливості, не розшаровуватися, мати певну швидкість схоплювання і твердіння.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *