Вс. Апр 21st, 2024

Якщо ви хочете, працюючи з бетоном, залізобетоном або каменем, придбати рівний гладкий зріз, то має сенс купівля алмазного диска для бетону. Алмазний диск по бетону призначений для такої роботи з армованим бетоном, як різання та шліфування. Якщо поверхня шорстка, це свідчить, що структура матеріалу порушена і згодом знижуються його експлуатаційні властивості. Коло має важливу роль, коли ви вирішили переробити приміщення, змінити оздоблення, коли ви працюєте з тротуарами та бордюрами. Крім того, ви можете працювати навіть з міцними гірськими породами. Алмазний диск по бетону – продукт, який буває різних діаметрів та модифікацій, витримує перепади температур під час роботи.

Різновиди алмазних дисків

Для початку потрібно визначитися з роботою, яка має бути, зрозуміти призначення кола. Від правильності вибору залежить якість виконаної роботи та час, який буде витрачено для виконання.

За формою виділяють:

 • Сегментовані для сухого різання – використовується для цегли, залізобетону, кераміки, армованого бетону, каменю, граніту та інших міцних мінералів. Забороняється розріз металу. У таких дисках алмазний сегмент кріпиться лазерним зварюванням. Абразивне коло побудоване таким чином, що під час роботи воно нагрівається повільніше, що веде за собою збільшення часу роботи. Однак виробник наполягає на тому, що використання такого кола має бути в межах 1-1,5 хвилини по каменю, після чого його слід охолодити хоча б 20 секунд. Сюди можна віднести алмазний диск із залізобетону.
 • Суцільні для мокрого розпилу – характеризуються відсутністю вирізів та забезпечують отримання більш рівних зрізів. Використовують для різання скла, мармуру або керамічної плитки та інших крихких матеріалів. У період роботи коло нагрівається швидко через широку смугу напилення, тому для охолодження частіше використовують воду, щоб матеріал просто не почав плавитися.
 • Комбіновані алмазні – універсальні диски, оскільки здатні розрізати і тверді (розріз армованого бетону), і крихкі матеріали, при цьому виходить ідеальний результат. На дисках по бетону прикріплена діамантова доріжка, яка ділиться на сегменти.
 • Шліфувальні (зачисний, алмазна чашка, диски – черепашки) – можуть бути як плоскими, так і з трохи увігнутою серединою. Такий зачистний круг гнучкий і побудований таким чином, що на решітці з кераміки розміщені алмазні гранули. Зачисний диск прибирає старе покриття, у тому числі й по каменю.

Крім форми, диски бетону можна розділити на м’які і тверді. Перший тип застосовують обробки залізобетону, мармуру, граніту, тобто. тверді матеріали. Другий варіант підходить для різання цегли та полегшених варіантів армованого бетону.

Які розміри дисків бувають?

Алмазний диск по бетону: види, розміри, сухе та мокре різання

Диск алмазний FB/M d 125 мм для бетону та високоармованого бетону.

Залежно від можливої глибини різу, існують різні за діаметром диски. Найчастіше використовують моделі з діаметром 115, 125, 180 і 230. Вони підходять для домашнього використання і не вимагають купівлі масивніших кутових шліфувальних машин. Коло з діаметрів 110 – 240 можна використовувати як професійними, так і побутовими УШМ (болгарками).

Діамантовий диск по залізобетону від 150 до 350 мм використовують для верстатного різання, не придатного для використання в домашніх умовах. Вони можуть робити різи на суттєву глибину.

Алмазні диски від 350 до 500 мм використовуються для різання асфальтів, а понад 500 мм – для мокрого різання. Важливо пам’ятати, що для кожного виробу існує певне маркування, яке описує максимальну швидкість обертання та тип матеріалу, що обробляється. Через ігнорування інструкції може статися перегрів та деформація диска.

Бувають і різні діаметри посадкового отвору:

 • кола від 155 до 230 мм мають отвір 22,2;
 • алмазний диск залізобетону від 150 до 350 – отвір 25,4 мм або 30,0;
 • 300 і вище – 25,4.

Робота з алмазними дисками

Як було зазначено раніше, алмазні диски використовуються як для способу сухого розпилу, так і для мокрого. Кожен тип має свої нюанси, якими не варто нехтувати.

Сухий спосіб

Алмазний диск по бетону: види, розміри, сухе і мокре різання

Сухий спосіб різання алмазним диском.

Сухий спосіб передбачає придбати абразивні кола, в яких для швидшого охолодження проходить повітря між сегментами, що з’являється під час обробки каменів як натурального, так і штучного типу. Дана технологія побудови виробу забезпечує відведення пилу з ріжучої зони, що полегшує роботу та збільшує її ефективність, а також прибирає пил на армованому бетоні. Частіше використовують абразивне коло з діаметрів 230, а глибина прорізу не менше, ніж 22 мм. Цього вистачає, щоб укласти проводку. Щоб створити канали для труб, слід придбати виріб діаметром 350.

Спосіб сухої обробки застосовують тоді, коли проводять ремонтно-будівельні роботи в приміщенні з вже прокладеними комунікаціями, коли використання води може призвести до незворотних наслідків. Для початку роботи поверхні очищаються від забруднень. Той, хто працює, повинен пам’ятати, що потрібно робити перерви для охолодження відрізного кола. В іншому випадку інструмент виходить з ладу. Глибина проходу поверх армованого бетону має перевищувати 25 мм. Щоб отримати глибший різ, необхідно ввести інструмент кілька разів. Також, якщо проводяться роботи із залізобетоном, необхідно робити неглибокі різи, не потрапляючи на каркас із металу. Тому доцільно застосовувати кола з діаметром від 230 мм.

Мокра різання

Цей спосіб передбачає використання цілісних (суцільних) кіл, у яких алмазне напилення нанесено зовнішній діаметр. Їх можна розподілити на звичайні та турбо, на яких нанесений додатковий шар алмазного пилу. У турбо хвилеподібна поверхня, що підвищує рівень охолодження. Алмазні диски по залізобетону турбо вважаються довговічнішими і застосовуються для різання залізобетону. В цілому мокрий спосіб є зручним у тому плані, що вода очищає місце, в якому проводиться робота та охолоджує коло, що полегшує роботу. Турбо коло не чутливе до арматури.

Алмазний диск по бетону використовують для роботи з міцними матеріалами, при цьому під час роботи відносно малий, майже безшумний, рівень гучності. Під час проведення робіт цей виріб значно менше виділяє пил і його спокійним можна використовувати під час ремонту в квартирі.

Висновок

Алмазний диск по бетону: види, розміри, сухе і мокре різання

Необхідно використовувати під час роботи респіратор, захисні окуляри та рукавички.

Успіх проведених робіт залежить не тільки від вибору правильного інструменту, а також дотримання техніки безпеки.

 • Насамперед потрібно вміти користуватися УШМ (верстатом). Перевірте машину на цілісність. Надійно закріпіть диск.
 • Не варто забувати, що диску потрібно давати перерву, щоб інструмент не перегрівався, інакше він почне деформуватися і незабаром вже буде непридатним для роботи.
 • Не потрібно сильно натискати на інструмент. Це стосується проведення робіт як з тонкими, так і з міцними матеріалами.
 • Робити різ треба за кілька підходів, а не одним махом. Так ви отримаєте більш рівний та гладкий зріз.
 • Під час роботи варто користуватися респіратором, спеціальними захисними окулярами та рукавичками. Це захистить вас від потрапляння мікроелементів до органів дихання та зору, інакше буде завдано серйозної шкоди здоров’ю. Роботи варто виконувати в одязі, який закриває всі ділянки тіла.
 • Не забувайте ознайомитися з видами дисків та їх призначенням, способом різання, щоб досягти хорошого результату. Зверніть увагу на кріплення дисків та відповідність їх з інструментом (УШМ, верстати).

Якщо на диску з’явилися тріщини, негайно викиньте його, інакше використання непридатного виробу може призвести до травмування. Пам’ятайте, що для молодого армованого бетону слід вибирати потовщені диски, тому що вони мають абразивніші властивості, ніж старі, тому диск виводиться з ладу швидше. Зробіть один розріз, щоб побачити, як поводиться інструмент у процесі роботи. Слід пам’ятати, що виробник із зарубіжних країн робить диски тоншими, ніж вітчизняний, оскільки у нас армований бетон роблять набагато щільнішим і твердішим.

За допомогою дисків з алмазним напиленням роблять отвори різного роду: для електропроводки, відведення стоків, установки систем водопостачання, для перепланування приміщень. Але не варто слухати тих, хто каже, що подібне коло може зробити розріз металу всередині залізобетону, тому що в процесі взаємодії з металом коло почне плавитися. Різання по металу заборонено. У випадку, якщо вам потрібно провести невеликий обсяг робіт, придбайте більш економний варіант алмазного диска по бетону. Коли працюєте з армованим бетоном (залізобетоном, керамікою, мармуром і т.д.), краще купити професійне алмазне відрізне коло по бетону, яке буде набагато довше, працюючи більш ефективно. Сучасний ринок надає таку цінову політику, яка підійде кожному за. Кожен виробник дає свою назву виробу, але не забувайте про інструкцію. Не забудьте дізнатися у знайомих за проведення подібних робіт, хто яким виробом користувався та який був результат.

Не треба вірити лише одній рекламі. Це буде ваше рішення, яким дискам віддати перевагу. У ситуаціях, коли відсутня впевненість у тому, що впораєтеся самі з даною роботою, краще найміть професіоналів які зроблять вам якісну роботу за відносно швидкий час.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *