Вс. Апр 21st, 2024

Пінобетон має безліч переваг, але в арсеналі його технічних якостей існують недоліки, які здатні ускладнити етапи будівництва. Через пористої структури матеріалу, використовувати звичайні цвяхи або дюбеля не вийде. Таким чином, набувають кріпильні елементи, які не зашкодять пінобетону і не зруйнують його. Видів фіксаторів для бетону досить, головне, правильно вибрати витратний матеріал, щоб він підходив для планованих будівельних робіт.

Дюбель

Для надійного зчеплення шурупів і саморізів з поверхнею конструкції застосовують дюбель. Виготовляють його з пластмаси або металу. Дюбель має вигляд розпірної насадки з кріпленням на шуруповерт, що забезпечує міцне зчеплення з комірчастою структурою пінобетонного блоку. Дюбеля для пінобетону бувають: металеві, пластикові та дюбель цвях, який застосовується для щільного пінобетону.

Металевий

Дюбель для пінобетону металевий виконаний з оцинкованої сталі на стіну з пінобетону. Застосовується для кріплення:

 • карниз;
 • офісних меблів;
 • сушарка;
 • картина;
 • світильник;
 • дзеркало;
 • кухонного гарнітура.

Крепеж для пенобетона: анкер, дюбель, саморез и винтМеталеві дюбелі для пінобетону мають в своїй конструкції наступні складові:

 • кільця або півкільця;
 • гвинт;
 • оцинковані гвинти;
 • порожнисті цанги.

Дюбеля для пінобетонів мають в своєму складі бортик, який служить бар’єром, щоб він не провалився в зроблені отвори.

Пластиковий

При роботі з пінобетоном також використовують кріплення пластиковими дюбелями. Застосовують їх при кріпленні кріплення в каналізаційній системі, опалювальних трубах, вентиляції. Пластикові дюбеля легкі в монтажі і не пошкоджують штукатурку. Кріплення являє собою зовнішню різьбу, яка врізається в робочу поверхню і не дає їй прокручуватися.

Рамний

Дюбеля як різновид віконних комбінованих кріплень, служать фіксатором для віконних рам і дверних прорізів. Виконується деталь з будь-якого будівельного матеріалу. Рамний дюбель для кріплень на поверхні з пінобетону витримує великі навантаження, що важливо при будівництві дверних прорізів і вікон.

Поради щодо вибору

Щоб кріплення було надійним, важливо правильно підібрати відповідні витратні матеріали:

 • Цвяхи застосовують при вішання неважкого предмета, це можуть бути рамки для фотографій, картини.
 • Металеві кріплення підходять для утеплення, звукоізоляції та гідроізоляції фасадів.
 • Спеціальні дюбеля використовуються при монтажі розпірок і трубопроводів.
 • Пластмасові дюбеля застосовують для кріплення дзеркал, світильників на пінобетоні.
 • Металевий анкер підходить для великовагових елементів (побутових меблів, офісних).
 • Металеві або нейлонові фіксатори використовують для дверних і віконних рам.

Важливо пам’ятати, що будь-який кріпильний елемент має свою максимальне навантаження, яка вказана у відповідних документах Державного стандарту.

Дюбель цвях

Крепеж для пенобетона: анкер, дюбель, саморез и винт

Наскрізний монтаж з використанням дюбель цвяха.

При роботі з піноблоками великої щільності використовують дюбель цвях. Він дозволяє зробити цілісне міцне з’єднання стіни з дерев’яним брусом. Дюбеля цвяхи застосовують при фасадних роботах, так як вони здатні забезпечити міцність і надійність конструкції за рахунок своїх складових – ребра, які кріпляться до бетону, не дозволяють розхитуватися елементів.

Саморіз

Самонарезающий шуруп виконаний з стрижня з головкою і зовнішньої спеціальної різьби. Сортуються за такими параметрами:

 • довжина елемента;
 • Діаметр головки;
 • ширина різьби.

Самонарезающие шурупи вибирають за кольором, який підходить для кріплення різних елементів. Можна придбати шурупи з різнобарвною палітрою капелюшків, які покриті антикорозійним засобом. При необхідності заховати головку самонарезающего шурупа, набувають різноманітну фурнітуру, здатну замаскувати його.

Досвідчені будівельники радять в тандемі з самонарезающим шурупом використовувати пластиковий дюбель, це дозволить збільшити надійність конструкції.

Метричний шуруп

Крепеж для пенобетона: анкер, дюбель, саморез и винтМетричний кріплення являє собою всі різновиди кріпильних металевих виробів з метричною різьбою. До нього відносяться: шайби, гвинти, болти, гайки, шурупи. Метричний шуруп має вигляд стрижня з головкою і зовнішньою різьбою, за допомогою якої виходить Внутрішня різьба в отворі з з’єднується елементом. Стрижень має гладку частину і різьблення.

Гвинт М4

Гвинт служить для з’єднання деталей і їх кріплення, має форму стрижня з зовнішньою різьбою і головкою. Гвинт М4 виконаний зі сталі і має стрижень з різьбленням, з напівкруглою головкою, полупотайной, потайний або циліндричної. Механізм дії гвинта М4-відбувається загвинчування елемента в нарізається різьблення деталі.

Анкер

Анкер для пінобетону виконується з пластика або металу і являє собою універсальний кріпильний елемент, який здатний не тільки кріпитися в деталі, але і може утримувати конструкцію. Фіксують анкера наступним чином: просвердлюють отвір, прибирають утворилася пил і поміщають його в підготовлену виїмку.

Крепеж для пенобетона: анкер, дюбель, саморез и винтКріплення анкерами буває наступних видів:

 • пластиковим анкером;
 • металевий;
 • клейовим (хімічним);
 • фундаментним болтом.

Металевий

Анкер металевий забезпечує надійне кріплення і призначений для пінобетону високої щільності. Оцинковані анкера здатні нести великі навантаження, їх використовують для віконних прорізів і дверних, а також при монтажі підвісних стель. Металеві анкери виконуються з круглою головкою зі шліцом, які призначені для кріплення в бетоні, природному камені або повнотілій цеглі.

Пластиковий

Анкер пластиковий призначений для кріплення тонколистових матеріалів або деревної плити. Також використовується при монтажі цегли, бетону, гіпсокартону. Пластиковий анкер виконаний таким чином, що відсутня можливість перекручування або перетягування при його установці. Для анкера з пластика вибирається такий матеріал, який не впливає з вологістю навколишнього середовища і її змінами.

Фундаментний анкерний болт

Крепеж для пенобетона: анкер, дюбель, саморез и винтДля фіксації до пінобетону великовагових конструкцій застосовують фундаментний болт. Він має форму металевого прута зі спеціальною різьбою і закріплює капелюшком. Розміри елемента кріплення різні і від них залежить вартість фундаментного анкерного болта.

Клейовий

Застосовується клейове кріплення для бар’єрних огорож, кранбалок, шумозахисних екранів і Колон. Складається анкер зі скляної капсули і різьблення, в момент закручування шпильки в капсулі два компоненти застигають і утворюють надійну фіксацію. Клейовий анкер герметично заповнює люфти і справляється з вологим старим бетоном. Щоб встановити клейовий анкер, потрібно придбати інсталяційний агрегат і перфоратор.

Хімічний анкер

Забезпечити краще зчеплення з пінобетоном без пошкодження і розхитування зможе хімічний анкер. Для установки анкера будуть потрібні спеціальні навички та обладнання. Знадобиться свердло, щітка, насос і пістолет. Ця анкеровка володіє наступними перевагами:

 • висока Навантажувальна здатність;
 • морозостійкість;
 • універсальність;
 • безпека;
 • відносно невисока ціна;
 • екологічність.

Мінуси полягають в придбанні додаткового оснащення і наявності навченої будівельної бригади.

До складу кріпильного елемента входять:

 • додаткової втулки;
 • сталевого стрижня;
 • клеїть компонента.

Крепеж для пенобетона: анкер, дюбель, саморез и винтКрім кріпильних деталей, застосовують прямокутний Пластиковий тримач з бетоном, корпус якого наповнений морозостійким бетоном. Використовують прямокутний Пластиковий тримач з бетоном для блискавкозахисту і заземлення.

Також використовують круглий пластиковий тримач з кришкою. Кришка виконана з пластика і дозволяє уникнути руйнувань покрівлі. Існує круглий тримач без кришки і служить блискавкоприймальною сіткою на плоских покрівлях.

Як працювати з кріпленнями?

Робота з кріпильними деталями для пінобетону універсальна. Включає в себе загвинчування деталі і в подальшому його розкриття в отворі матеріалу. Складнощів при роботі не виникає. Потрібно зробити отвір за допомогою звичайної дрилі і прибрати утворилися порошинки. Вставити кріпильний елемент в виїмку і закрутити гвинт до потрібної глибини.

Висновок

Перед вибором кріпильного елемента важливо звернути увагу на навантажувальну здатність, яку вони зможуть винести і підібрати закріпне виріб для певного виду робіт.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *