Вс. Апр 21st, 2024

Конструкційний бетон-будівельний матеріал, здатний забезпечити міцність і пружність, достатні для несучих і огороджувальних елементів. Такими властивостями володіють певні види важких, легких і пористих бетонів.

Важкі Конструкційні бетони: компоненти та їх характеристики

Найпоширеніший різновид цього матеріалу-суміші на цементному компоненті.

До їх складу входять:

 • В’яжучий-цемент. Найбільш поширений портландцемент марок М400 і М500 з мінеральними добавками, кількість – не більше 20%.
 • Дрібний заповнювач-пісок. Для отримання якісних бетонних сумішей використовують сипучий матеріал, що відповідає вимогам до будівельних пісків. Вони викладені в гості 8736-93. Для цих цілей підходить пісок – кар’єрний намивний або сіяний, річковий, очищений від мулистих включень і органіки.
 • Великий заповнювач-щебінь. Для конструкційних бетонів використовують гранітний, гравійний і деякі види вапнякового щебеню. Також може використовуватися щебінь з відходів ТЕС і металургійних виробництв. Однак тільки за умови їх відповідності вимогам нормативів за хімічним складом, міцності на стиск, морозостійкості та іншим важливим експлуатаційним характеристикам. Для приготування бетонів класу міцності нижче В20 зазвичай використовують гравійний щебінь,від В22, 5 – гранітний. Обмеженням по застосуванню гранітного крупного заповнювача є високий природний фон радіації. Тому при виборі гранітного сипучого обов’язково вимагають гігієнічний сертифікат, в якому вказується клас радіоактивності матеріалу.
 • Вода. Для отримання бетонної суміші використовують воду питної якості або пройшла лабораторну перевірку на наявність домішок, що знижують якість кінцевого продукту.
 • Добавка. Застосовуються для регулювання часу схоплювання, можливості бетонування в зимових умовах, додання кінцевому продукту підвищеної водонепроникності, стійкості до певних агресивних середовищ та ін.

Важкі Конструкційні армовані бетони відрізняються міцністю, довговічністю, здатністю витримувати негативні кліматичні фактори.

Недолік-значна вага, що вимагає спорудження масивних фундаментів. Середня щільність важких бетонних матеріалів становить 2000-2500 кг/м3.

Таблиця областей застосування важких конструкційних бетонів, в залежності від міцності

Клас бетону по міцності Галузь застосування
В12, 5 Спорудження фундаментів під легкі будови.
В15 Пристрій підпірних стін, невеликих фундаментів, виготовлення бетонних сходів.
В20 Виготовлення мало навантажуваних плит перекриття і всі області застосування марки В15.
В22, 5 Спорудження фундаментів всіх типів в малоповерховому будівництві, зведення стін, виготовлення сходів.
В25 Спорудження фундаментів багатоповерхових будівель, виробництво багатопустотних плит перекриття, балок, монолітне домобудівництво, спорудження чаш басейнів, несучі колони. Цей матеріал широко затребуваний для реалізації проектів комерційних і багатоповерхових житлових будинків.
В30 і вище Мало застосовуються в звичайному будівництві, використовуються для спорудження гідротехнічних об’єктів, метро, банківських сховищ.

Види і характеристики конструкційних бетонів з легкими великими заповнювачами

Все більшу частку серед конструкційних будівельних матеріалів займають легкі бетони, які при однаковій міцності з важкими мають набагато меншу щільність. Виготовляються з гідравлічних в’яжучих і пористих компонентів, за типом яких і називаються:

 • керамзитобетон;
 • вермикулітобетон;
 • пемзобетон;
 • перлітобетон;
 • туфобетон.

За рівнем заповнення такі матеріали поділяють на бетони з повним заповненням міжзернового простору, малопіщані – з частковим заповненням проміжків між зернами, великопористі безпіщані. В якості в’яжучого використовують цемент, цемент + вапно, вапно+шлак, силікати. Середня щільність конструкційних бетонів на заповнювачах підвищеної пористості і кварцовому піску коливається в інтервалі 1,6-1,8 т/м3.

Легкі бетони пористого типу

За технологією отримання пористої структури поділяють на газо — і пінобетони. В’яжучий-портландцемент або змішане. Якщо застосовуються доменні шлаки, то кінцеві продукти називають «газошлакобетоном» і «піношлакобетоном». До конструкційних відносять ніздрюваті бетони, щільність яких перевищує 1000 кг/м3.

Конструкционные бетоны

Відмінності в отриманні піно — і газобетонів

 • Пінобетон. Отримують шляхом додавання в цементний розчин піноутворюючих реагентів, пластичний продукт ретельно перемішують. Після застигання утворюється матеріал з великою кількістю осередків, що заповнюються повітрям.
 • Газобетон. Проводиться змішуванням цементного розчину і алюмінієвої пудри. В результаті з’єднання цих компонентів відбувається хімічна реакція з утворенням губчастої структури.

Застосування легких бетонів замість важких або цегли для виготовлення несучих конструкцій дозволяє значно зменшити навантаження на основу будівлі, полегшити вантажно-розвантажувальні та монтажні роботи, знизити транспортні витрати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *