Чт. Апр 25th, 2024

Великі будівельні відходи, які утворюються при руйнуванні промислових або житлових об’єктів, є суттєвою проблемою для більшості будівельних компаній. Але вирішити її можна, правильно організувавши заходи з утилізації великогабаритного будівельного сміття.

При цьому з нього можна виробляти вторинні будівельні матеріали. Для цього призначена дробарка бетону.

Дробилки для бетона и железобетона - что это такое?

Дроблення і переробка бетону

Подрібнений бетон-це вторинна будівельна сировина, яку отримують при переробці залізобетонних відходів.

При підготовці сировини для дроблення не береться до уваги наступний будівельне сміття:

 • шлакоблок;
 • ФБС-блоки;
 • ніздрюватий бетон;
 • полістиролбетон;
 • керамзитобетонні відходи;
 • бій тротуарної плитки.

Тут слід уважніше розглянути особливості процесу.

Для виготовлення подрібненого бетону використовуються тільки старі або зруйновані колони, балки, залізобетонні плити, стінові панелі, ферми та інші несучі бетонні елементи будівельних конструкцій. Для переробки також використовуються браковані вироби заводів ЗБВ, відходи після виконання Промивання бетононасосів і автоміксерів.

Основні етапи дроблення залізобетону:

 1. Доставка на виробничу площадку вторинної сировини.
 2. Візуальний огляд і сортування відходів.
 3. Перша стадія подрібнення вторсировини за допомогою гідравлічного молота і ножиць. При наявності спеціального обладнання додатково здійснюється відділення від залізобетону арматури, яка потім відправляється на переробку.
 4. Наступний етап-дроблення бетонного брухту, Витяг сторонніх компонентів. Ця процедура автоматизована і виконується на спеціальній установці, яка самостійно здійснює дроблення вторинної сировини і його сортування.
 5. Розподіл частинок по зерновому складу.

Виробництвом вторинного будівельного матеріалу із залізобетонних відходів здатна займатися не кожна будівельна компанія.

Цим займаються тільки ті, хто може собі дозволити придбати дороге дробильне обладнання. Тому такі підприємства є в Москві, але не в будь-якому регіоні РФ.

Види дробарок

Багато виробничих технологій, особливо ті, що використовуються в будівельній галузі та переробці вторинної сировини, передбачають вимоги до розміру частинок використовуваних матеріалів.

Промислова дробарка для бетону надає можливість отримувати необхідні фракції після обробки у великих кількостях, при цьому з будь-якого матеріалу: бетону, каменю, деревини, вугілля, пластмаси, гуми та іншої сировини.

У конструкцію будь-якої моделі дробарки для бетону і залізобетону входить подрібнювач, принцип роботи якого спрямований на руйнування матеріалу, що переробляється різними способами силових впливів.

Дробильні агрегати поділяють на кілька типів, які відрізняються класом крупності фракцій, одержуваних після переробки сировини.
Дробилки для бетона и железобетона - что это такое?
Параметри стандартних частинок:

 • від 30 до 10 см;
 • від 10 до 2,5 см;
 • від 2,5 до 0,5 см.

Багато моделей промислових установок здатні переробляти будівельні відходи на фракції в будь-якому діапазоні. Щоб отримати потрібний розмір частинки на виході, на обладнанні виставляються відповідні параметри.

Дробарка бетону може бути двох варіантів:

 • стаціонарний;
 • пересувна (мобільна).

Стаціонарні агрегати дроблення залізобетону встановлюють у виробничих цехах. Вони призначені для переробки великих обсягів сировини. Мобільні установки використовуються на будівельних майданчиках, безпосередньо в місцях руйнування ж/б будівель для переробки невеликих обсягів будівельних відходів відразу на місці. Їх можна при необхідності швидко переміщати з одного робочого місця на інше.

Дробилки для бетона и железобетона - что это такое?

Молотковий

Дробарки молоткового типу застосовуються для переробки бетонних уламків без арматури та інших металевих компонентів. Вони перетворюють будівельні відходи в пил. За конструкцією такі пристрої нагадують Роторні агрегати.

Подрібнення будматеріалу здійснюється миттєво послідовними ударами декількох молотків, які тримаються на обертовому роторі за допомогою шарнірів.

Переваги молоткових дробарок:

 • проста конструкція установки дозволяє легко її обслуговувати;
 • невелика вага;
 • високий ступінь подрібнення будівельних відходів, тому вторинна переробка сировини не потрібна;
 • низька витрата енергії.

Недостатки:

 • можливість використання тільки для переробки малоабразивних порід;
 • в процесі роботи утворюється велика кількість пилу;
 • відсутність додаткових пристосувань, які здатні попереджати вихід з ладу установки через попадання в сировину недробимих елементів;
 • молотки швидко зношуються при інтенсивній експлуатації обладнання.

Дробилки для бетона и железобетона - что это такое?

Щокові

Щокові установки дроблення призначені для первинної переробки великих залізобетонних відколів з подальшою сепарацією металевих включень. Це універсальні подрібнювачі, здатні переробляти будівельні відходи будь-якої структури і жорсткості.

Принцип дії щокової дробарки заснований на подрібненні сировини між двома важкими плитами. Одна міцно зафіксована на підставі, друга рухається в процесі роботи. Між плитами можна встановлювати різний зазор — від 5 мм до 1,5 м.

Недолік: знос плит агрегату відбувається нерівномірно, тому їх доводиться часто переставляти місцями.

Конусний

Принцип дії конусних дробильних агрегатів аналогічний з роботою щекових установок. Різниця тільки в тому, що тут використовуються не плоскі плити, а тривимірний конус. Основна робоча деталь розбалансована, тому при обертанні і контакті з сировиною вона його не здавлює, відбувається удар.

Найбільш надійно себе показує такий інструмент при обробці щебеню. Для підтримки його в робочому стані не потрібно великих витрат.

Роторний

Установки дроблення роторного типу (шредер) подрібнюють сировину до фракцій мінімальних розмірів. На обертовому валу обладнання закріплені била, які розколюють тверді будівельні відходи, поміщені в спеціальний барабан, потужними ударами. Осколки переробляється матеріалу відскакують після ударів в стінки установки, на яких розміщені футеровки, додатково руйнують їх.

Недоліки обладнання:

 • наявність обмежень по твердості сировини;
 • немає можливості регулювати розміри фракцій, одержуваних після дроблення.

Після переробки будівельних відходів отриманий матеріал додатково пропускають через грохоти, що допомагають розділити фракції за розміром. Такі пристрої на великих підприємствах використовуються для повторного подрібнення сировини.

Дробилки для бетона и железобетона - что это такое?

Валковий

Валкові установки дроблення бетону бувають 2 типів:

 • для отримання дрібних фракцій;
 • для отримання середніх фракцій.

Принцип дроблення: сировина подрібнюється, потрапляючи між валками, які обертаються у напрямку один до одного.

На таких пристроях можуть використовуватися валки різної форми:

 • зубчастий;
 • гладкий;
 • рельєфний;
 • з ножами різного типу.

Валкові дробарки для залізобетону використовуються для переробки пластикових відходів, деревини, гумових виробів та інших матеріалів із середніми показниками міцності.

Дробилки для бетона и железобетона - что это такое?

Рішення для дроблення пінобетону

Для подрібнення пінобетону підходить промислова установка РДІ 2/620, яка відрізняється високою продуктивністю. Будівельний блок розміром 600х250х200 мм за один прохід перетворюється в дрібні і середні фракції — від 0 до 4 см.після переробки будматеріал можна використовувати як пінобетонну щебінку.

Основна перевага подрібнювачів-дешевизна їх експлуатації та обслуговування. Витратний матеріал установки-диск. При правильній експлуатації його потрібно міняти 1 раз на рік. А якщо додатково ошпарити кромки диска електродом Т-590, його термін експлуатації істотно збільшиться.

Де купити дробарку за низькою ціною

Придбати за низькою вартістю різні моделі подрібнювачів залізобетону пропонує фірма»Тульські машини». Вона випускає як невеликі установки для обробки залізобетонних відходів, так і промислові комплекси вузлів дробарки, надає на свою продукцію сертифікат якості.

При цьому обладнання можна зробити під замовлення за вихідними параметрами клієнта. Також дешеві дробильні агрегати на російський ринок поставляє Китай.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *