Вс. Апр 21st, 2024

Нерідко на поверхні бетонної стіни і різних конструкцій з бетону з’являються білі плями, які викликають неприємний естетичний дискомфорт і певну заклопотаність. Крім непривабливої колірної картинки білі плями на бетоні здатні руйнувати матеріал зсередини. Зовнішні чинники від перепадів температур до зміни рівня вологості, промислові викиди — все це чинить негативний вплив на структуру бетону. Механічні впливи також накладають негативні наслідки. Хімічний склад бетонних конструкцій при цьому змінюється. Волога, яка вбирається в теплу пору року за низьких температур розбухає і відображається на поверхні у вигляді солей.

Вицвіти на бетоні за характером появи поділяють на:

  • первинні, які з’являються на етапі затвердіння буквально в перші години після заливки бетонного розчину. За рахунок витіснення гідроксиду кальцію через капілярні пори на поверхні бетону утворюється білий наліт, який не розчиняється під впливом вологи, а утворює тонку плівку на стінках бетонної конструкції — карбонат кальцію. Поступово такий хімічний процес загальмовується (приблизно через 8-10 годин після заливки) і на поверхні нових ділянок білий наліт уже не виявляється. Для того, щоб переконатися, чи є схильність залитого бетону до вицвітання, можна провести експеримент. Вибираємо певну ділянку бетону і проводимо її зволоження. Щойно поверхня почне висихати, по краях відразу проступають білясті плями. Якщо надлишку карбонату кальцію немає, то бетонна поверхня залишається чистою. Якщо експеримент проводити по закінченню 8 годин, то скоріше за все плями не зможуть утворитися на стінах бетону, тому що до цього моменту вже відбувається закупорка пір карбонату кальцію.
  • вторинне вицвітання — це природний процес, який може виникнути навіть через 12 місяців і більше після усадки. Цей наліт також є наслідком гідратаційних процесів. Серед фахівців існує думка, що білі нальоти можуть з’являтися до моменту припинення зростання міцності бетону. Наліт може як з’являтися, так і зникати з часом під впливом дощів. Клімат регіону по-своєму чинить додатковий вплив на появу або самоусунення. Найчастіше після природного самоусунення вторинне вицвітання не відбувається.

Плями можуть з’являтися при неправильному зберіганні бетонних плит на складі, особливо це характерно в місцях зіткнення плит у сирих закритих приміщеннях. Дуже часто причину появи вицвітання потрібно шукати в складі бетону. Найбільший вміст гідроксиду кальцію відзначено в марках цементу на основі портландцементного клінкеру. Такі види цементу характеризуються підвищеною міцністю, ніж їхні аналоги з найменшим вмістом гідроксиду кальцію, тому вибір марки цементу для майбутньої будови залишається за особистими уподобаннями кожного. Для зменшення ризику виникнення білих плям виробники додають до складу бетонного розчину спеціальні добавки для зв’язування карбонату кальцію. Порушення технології замішування бетону сприяє утворенню капілярів на поверхні бетонних стін, на яких згодом рідкий цементний розчин спільно з карбонатом кальцію благополучно розтікається і залишається застигати там, утворюючи білу плівку. Великий вміст піску в рідкому розчині вкрай негативно впливає на пористість бетону, тому що в ньому утворюються порожнечі, якими рідина подорожує і виходить на поверхню з тим же кальцієм. Для надання цієї проблеми варто вибирати пісок дрібної фракції. Аналогічно і з вмістом води: чим її менше, тим менша пористість капілярів.

Щоб бетон залишався естетично привабливим довгий час проводять такі заходи:

  • покриття бетону обробляють захисними просоченнями. У цьому разі найефективнішими будуть акрилові дисперсії, які закупорюють пори бетону й утворюють певну мікроплівку, перегороджуючи доступ виходу на поверхню карбонату кальцію.
  • забезпечення достатньою кількістю вуглекислого газу поблизу поверхні, що твердне. Тобто карбонізується бетонна поверхня і карбонат кальцію залишається всередині бетону.
  • сприяти нормальному мікроклімату в заводських умовах. Вміст рівня вологості має бути в межах норми.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *