Вс. Апр 21st, 2024
прогрівання підлоги струмом

В процесі бетонування в холодну пору року нерідко виникає проблема кристалізації молекул води, що призводить до порушення правильності утворення моноліту. Одним з найбільш ефективних методів боротьби з подібною особливістю вважається електропідігрів. Така обробка дозволяє збільшити інтенсивність застигання бетону, гарантуючи потрібні умови навколишнього середовища безпосередньо на будівельному майданчику. Наша компанія пропонує купити бетон в будь-якому обсязі. Ми швидко доставляємо матеріали на об’єкт і пропонуємо конкурентні ціни та вигідні умови співпраці.

Воздействие электрического тока на твердение бетона
Вплив електричного струму на твердіння бетону

Ключові особливості застосування технології електропідігріву

Технологія підігріву бетонної суміші електрикою передбачає включення свіжоукладеного розчину в електричний ланцюг як елемент активного опору. При цьому, забезпечується необхідна температура застигаючого бетону, тоді як гідратація і затвердіння композиту здійснюється під електричним, електромагнітним впливом та іншими фізико-хімічними процесами.

Основні процеси, які супроводжують прискорене твердіння бетону, включають:

  • досягнення потрібного показника температури для забезпечення правильності гідратації суміші;
  • електрофорез-переміщення дисперсних частинок в рідкому середовищі;
  • електроосмос-переміщення частинок води між електродами за умови подачі постійного струму на бетонну суміш;
  • електроліз-виділення контактної фази, що складається з водню і кисню, в процесі розкладання води під постійним впливом електроструму.

Варто відзначити, що останні три процеси відрізняються більшою інтенсивністю в порівнянні з явищами, викликаними впливом змінного струму. Такі реакції дозволяють прискорити диспергування молекул цементу і підвищити реакцію компонентів розчину. сприяючи якісній гідратації рідини і рівномірному розподілу молекул мінерального затверджувача між гранулами заповнювача.

Таким чином, електропідігрів актуальний саме в зимовий період, так як дозволяє досягти потрібної марочної міцності в задані проектом терміни. При цьому, механічні, фізичні та інші експлуатаційні властивості не погіршуються. Основний фактор, який дозволяє досягти результативності процесу – забезпечення оптимальної температури. Пов’язувати процес твердіння з електроосмосом, електролізом, електрофорезом помилково.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *