Вс. Июл 14th, 2024
міцність бетону

Застигання бетонного розчину-це складний хімічний процес, заснований на взаємодії суміші цементу, піску і наповнювача з водою.

Існують зовнішні фактори, що можуть прискорювати або сповільнювати цю реакцію. Наприклад, при підвищеній вологості повітря реакція буде протікати повільніше, а при сухому і жаркому повітрі – швидше.

От чего зависит прочность бетона?
Перевірка міцності бетону

Свою роль відіграє і атмосферний тиск, температура навколишнього середовища. При низьких або негативних температурах процес схоплювання відбувається повільніше через малого випаровування води. Реакція гідратації (мінералізації в’яжучих компонентів) протікає повільніше, збільшуються терміни застигання.

Не останню роль відіграє обсяг застигаючого бетону. Легкий фундамент або стяжка буде придатна для подальших робіт швидше, ніж фундамент багатоквартирного будинку.

ДО РЕЧІ, гребля Гувера, що в Колорадо, США, застигає досі, хоча побудована в 1936 році.

На промислових підприємствах, що спеціалізуються на випуску виробів з бетону застигання прискорюють штучно, поміщаючи вироби в автоклави з підвищеним тиском. Також використовуються парові камери, де пар не дає бетону зневоднюватися, а підвищена температура прискорює реакцію.

Легкий фундамент або стяжка буде придатна для подальших робіт швидше, ніж фундамент багатоквартирного будинку.

Що впливає на міцність бетону

Основні фактори, що впливають на міцність бетону, такі:

  • Процентний вміст і активність цементу;
  • Якість і характеристики наповнюючих компонентів;
  • Ущільнення;
  • Час висихання;
  • Зовнішні температурні і вологісні фактори;
  • Співвідношення твердого та рідкого компонентів.

Глинисті та органічні речовини, присутні в розчині, значно знижують міцність кінцевого продукту. Дрібнофракційний наповнювач набагато гірше зчіплюється з розчином, ніж великі фракції. Надлишки води також знижують міцність бетону, так як не до кінця випарувалася рідина утворює пори в бетонній масі.

Багато хто задається питанням, що краще: купити бетон або виготовити самому? Це залежить від обсягів проведених робіт.

Забетонована доріжка на дачній ділянці, вимощення навколо садового будиночка навряд чи зажадають приганяти бетономішалку. При малих масштабах будівництва можна обійтися власними силами.

Але якщо ведуться серйозні роботи, нехай це навіть заміський котедж, можна замовити машину бетону, щоб бригада не вела безперервну заливку, не розгинаючи спин.

Багато що залежить від типу грунту, де ведуться роботи. На хорошому скельнику потужний Моноліт навряд чи буде потрібно, тоді як на заболоченій або піщаній місцевості треба діяти за принципом «чим більше – тим краще».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *