Вс. Июл 14th, 2024

Якість бетону залежить не тільки від того, наскільки правильно була складена суміш, якими характеристиками міцності характеристика володіє бетон, але також і від того, наскільки правильною було його укладання.

Не менше важливим етапом є вибір додаткових матеріалів для зміцнення бетонної суміші. Професіонали у цій галузі, завжди рекомендують використовувати фібру для бетону для досягнення оптимальної міцності та довговічності бетонних конструкцій. Фібра допомагає розподіляти навантаження у бетоні, зменшуючи ймовірність утворення тріщин та інших дефектів

Найголовніше правило говорить, що бетонна суміш повинна щільно прилягати як до опалубки, так і до арматури, а ще до заставних. Також важливо, щоб бетоном було заповнено все те, що є бетонується частиною споруди – без пустот.

Одна з найбільш загальноприйнятих схем укладання бетону має на увазі горизонтальні шари, товщина яких становить не менше 30 і не більше 50 сантиметрів. При цьому всі шари бетону повинні бути ідентичними по товщині, а укладання повинна проводитися в одному і тому ж напрямку. Важлива і безперервність бетонування на всю висоту блоку.

Ще один момент в укладанні стосується ущільнення: перед наступним шаром покладений добре ущільнюють, звертаючи увагу на час схоплювання цементу. Час укладання шарів цементу-лабораторні цифри і рекомендації, якими нехтувати не можна. У них включені не тільки безпосередньо характеристики бетону, але також і температура повітря, інші параметри. Як правило, воно не перевищує 120 хвилин.

Якщо масив укладання бетону занадто великий, то застосовують укладання ступенями, при цьому одночасно укладають по 2-3 шари. Такий спосіб не передбачає необхідності перекриття шарів по всьому масиву бетону, проте він допустимий лише тоді, коли була детально опрацьована технологія бетонування в існуючих умовах.

Важливі моменти, які стосуються бетонування:

  • відсутність змін в положенні деталей опалубки, арматури і заставних частин;
  • в процесі заливки важливо вчасно очищати опалубку або арматуру від налипає розчину;
  • важливо передбачити захист від дощу та інших опадів;
  • якщо конструкція монолітна, бажано використовувати безшовний спосіб зведення;
  • правильна закладення деформаційних швів.

Значення кожної деталі в укладанні бетону важко переоцінити-всі вони в підсумку будуть грати свою роль в конструкції. Одночасно з цим важливо правильно підбирати марку бетону, враховувати всі умови ведення будівництва. У зимові місяці на всій території країни прийнято використовувати так званий зимовий бетон-до його складу включені спеціальні добавки, які сприяють правильному набору міцності при мінусових температурах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *