Вс. Июл 14th, 2024

За сучасними вимогами облаштування житлових приміщень і взагалі всіх будівель в них повинна бути встановлена вентиляційна система. Вона потрібна для виведення диму, вуглекислого газу, неприємних запахів і шкідливих речовин за межі приміщення. Для її монтажу використовують спеціальні залізобетонні блоки (ГОСТ 17079-88).

Конструкція вентблоков

Залізобетонні вентиляційні блоки являють собою плити з отворами. Вони широко використовуються в будівельних роботах для забезпечення циркуляції повітря в приміщенні. Виготовляють їх з різних марок – застосовують і важкий, і легкий бетон, нерідко зміцнюють арматурою.

Види вентблоков із залізобетону:

  • Збірні-монтовані за допомогою зварювання, характеризуються низькою ціною і масою, але меншою надійністю;
  • монолітні-виробляються відразу на будмайданчику, відрізняються високою стійкістю.

Конструкція бетонних вентиляційних блоків складається з одного несучого елемента і двох додаткових компонентів. Несуча частина представлена вертикальним каналом, а додаткові – похилим.

Застосування вентиляційних ЖБ-блоків

Особливості застосування блоків повністю залежать від поставлених завдань і матеріалів, з яких складається ЗБВ. На вибір виду блоку також впливають габарити, форма і міцність.

Для облаштування вентиляції горищного приміщення, наприклад, найкраще використовувати кілька видів, бажано, збірних вентблоков. При проектуванні оригінального приватного будинку краще вдатися до виготовлення специфічних бетонних блоків на замовлення за необхідним планом. У регіонах з високою сейсмічною активністю потрібно встановлювати вентиляційні блоки з посиленням з різних елементів, наприклад, зміцнює арматури.

Переваги вентблоков з бетону

Вентиляційні блоки є досить зручним і міцним виробом, що застосовується практично при будь-якому будівництві. Вони володіють також такими якостями:

  • довговічність експлуатації;
  • легкість в монтажі системи;
  • саморегульована система постійної вентиляції;
  • морозо — і вогнестійкість;
  • відсутність схильності до цвілі.

Але є і недолік. Він полягає в тому, що для установки системи вентиляції з бетонних блоків потрібне ретельне завчасне планування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *