Чт. Апр 25th, 2024

Після зведення будівлі проміжним етапом перед оздоблювальними роботами є оштукатурювання. Якщо в квартирах і невеликих приміщеннях штукатурку стін можна провести вручну, то комерційні об’єкти мають величезну площу. Завдяки автоматизації у всіх галузях промисловості на зміну ручній праці прийшла технологія: механізована штукатурка.

Технологія проведених робіт

Механизированная штукатурка на коммерческих объектах

  • Спочатку поверхню, призначена для штукатурення, готується. З неї видаляються попередні покриття, зачищається при необхідності, а потім покривається шаром грунтового покриття.
  • Перед установкою маяків-напрямних з профілю вимірюється кривизна стіни. Починаючи з кутів за допомогою лазерного рівня встановлюються маяки. Товщина мінімального шару штукатурки біля підлоги повинна становити 8 мм.
  • Приготування складу відбувається в ємності машини для штукатурки. Суха суміш подається шнековим методом, а вода подається під тиском, потім перемішується до однорідної маси і збагачується повітрям. В такому стані підтримується протягом проведення робіт.
  • Нанесення штукатурки здійснюється механічно. Потім правилом або широким шпателем вирівнюється поверхню.
  • По закінченню двох годин після нанесення шару штукатурки видаляються маяки.
  • Схопилася суміш після видалення маяків затирають. Для цього її зволожують і загладжують.
  • Фінішним етапом є глянцевание поверхні. Вона загладжується і при падінні світла під певним кутом вона відблискує.

Головна відмінність механізованого нанесення штукатурки від ручного

Механизированная штукатурка на коммерческих объектах

При ручному методі штукатурення стін відбувається накидання кельмою розчину на стіну з подальшим його розподілом по поверхні. Термін життя штукатурок становить: до 2 годин у цементно-піщаних і до 20 хвилин у гіпсових. Тому приготування розчину проводиться на місці.

Так як доводиться відволікатися на приготування суміші, оштукатурена поверхня має вигляд луски. Один шар підсох, другий сирої, а третій тільки накидається. Надалі ця нерівномірність може піти тріщинами.

Комерційні приміщення мають великі площі. А продуктивність ручного штукатурення низька. Механізована штукатурка готелів і торгових центрів дозволяє максимально підготувати всі поверхні під оздоблювальні роботи. Машини для шпаклівки виробляють штукатурні, шпаклювальні, нівелюючі роботи на стінах, підлогах і стелях зі складів на основі гіпсу, цементу, вапна.

Переваги механізованої штукатурки

Використання машин призводить до зниження кількості працівників на об’єкті через те, що:

  • замішування складу відбувається автоматично;
  • нанесення складу проводиться під тиском, тим самим збільшується адгезія з поверхнею і заповнюються всі тріщини та пори;
  • консистенція суміші підтримується протягом робочого дня.

Продуктивність праці при нанесенні механізованої штукатурки в складських приміщеннях та інших об’єктах вище ручного методу в 3 рази.
Витрата розчину при механічному нанесенні менше. Так витрата на 1 кв.м при ручній штукатурці становить 16 кг. а при механічному — 13 кг. Пов’язано це з тим, що машина насичує суміш повітрям, роблячи суміш об’ємніше.

Склад бригади 3-4 людини. Залежно від поверхні приміщення, товщини шару штукатурки за зміну бригада здатна покрити 100-150 кв. м.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *