Вс. Апр 21st, 2024

Бетон з маркуванням М450 відноситься до категорії «важких бетонів», що дозволяє використовувати його в композиціях з великим навантаженням. У будівельників він не користується популярністю в порівнянні зі своїми попередниками, так як має маленький спектр використання, при цьому ціна на даний цементобетон досить висока.

ХАРАКТЕРИСТИКИ бетону М450

  • Рухливість суміші — від П3 до П5;
  • Морозостійкість-F300;
  • Водонепроникність-від W8 до W12 (дозволяє зводити споруди з прямим контактом з рідиною).

Всі представлені вище характеристики можна збільшити, додавши у суміш на етапі замісу модифікатори.

Склад бетонної суміші М450

В основі всіх будматеріалів з даним маркуванням, що виготовляються на заводі, лежить ГОСТ 26633. Кожна партія сухої суміші перед транспортуванням у будмагазин проходить суворий лабораторний контроль за якістю виготовленої продукції.
«Золотий склад» бетону М450 (розрахунки замісу на 1 м3) виглядає так:

  1. Кар’єрний пісок – 860 кілограм (матеріал повинен відповідати ГОСТу 8736-93, заздалегідь очищений, без будь-яких домішок);
  2. Цемент — 405 кілограм (маркування має бути не менше М500. Власне, через цей компонент і зростає ціна на бетон);
  3. Щебінь гранітний – 1075 кілограм (фракції від 5 до 20 міліметрів);
  4. Вода – 184 літри (без будь-яких домішок);
  5. Пластифікатори — не більше 9,5 кілограмів (підбираються в залежності від призначення майбутньої споруди).

Бетон М450 можна виготовити тільки при наявності автоміксера, яким доведеться перемішувати суміш до повного завершення роботи, адже даний будматеріал схильний до швидкого затвердіння.

ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ

Бетон М450 варто укладати в опалубку невеликими шарами (від 15 до 20 сантиметрів). Також необхідно користуватися вібраторами для ущільнення. Представлений матеріал швидко твердне (протягом 2 годин), поетом слід виконувати всі маніпуляції швидко. Після закінчення 12 годин з моменту заливки фундаменту, його варто обернути вологозахисними плівками.

ЗАСТОСУВАННЯ БЕТОНУ М450

На відміну від своїх попередників, представлена маркування має дуже високий показник міцності, через це ціна на матеріал набагато зростає. У зведенні житлових будинків такий бетон використовується вкрай рідко, в основному його використовують для будівництва спеціальних об’єктів з великим навантаженням, наприклад: злітно-посадкових смуг для аеропортів, мостів, автомагістралей, бомбосховищ і тд.

ВАРТІСТЬ БУДМАТЕРІАЛУ

Ціна в різних регіонах встановлюється з обліку вартості: сировини, праці співробітників, лабораторних перевірок і багато іншого.
Середня ціна на бетон М450 варіюється від 2200 до 2600 грн.

Купувати представлений в даній статті бетон для виконання не глобальних проектів вкрай нерозумно, так як він несе в собі маленький спектр використання, при цьому досить примхливий.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *