Чт. Апр 25th, 2024

Хімічно стійкі бетони-матеріали, використовувані для спорудження об’єктів, які в процесі експлуатації контактують з агресивними середовищами. Застосовуються при будівництві підприємств, пов’язаних з хімічною індустрією, виробництвом целюлози, цукру, добрив. (фото) для виробництва хімічно стійких сумішей призначені спеціальні в’яжучі – синтетичні смоли, рідке скло, полімерні склади. Неможливо виготовити бетон, однаково стійкий до всіх агресивних середовищ. Тому виробляють матеріали, що проявляють стійкість до певних хімреагентів, – органічних або неорганічних кислот, лугів, нафти і нафтопродуктів, солей, розчинників.

Технічні умови на такі бетонні суміші регламентуються ГОСТом 25246-82.

Основні характеристики хімічно стійких бетонів

Один з основних показників такого матеріалу – коефіцієнт хімічної стійкості (КХС). Він дорівнює відношенню міцності зразка після впливу агресивного середовища до аналогічного показника еталонного зразка. За величиною цього коефіцієнта розрізняють наступні види бетонів:

  • КХС > 0,8-високої стійкості;
  • 0,5 < КХС < 0,8-стійкі;
  • 0,3 < КХС < 0,5 — відносно стійкі;
  • КХС < 0,3-нестійкі.

Компоненти для кислотостійких бетонів

При виробництві будівельних матеріалів, стійких до середовищ різних складів і ступенів агресивності, використовують як традиційні для цих сумішей компоненти, так і особливі:

  • В’яжучий-фурфуролацетоновая, поліефірна, фураноепоксідная, карбамідна кислота, рідке скло. Бетони на полімерних сполучних називають «полімербетонами«, а поєднують полімери і рідке скло – »полімерсилікатними». До складу складних в’яжучих може входити клінкерний портландцемент.
  • Заповнювачі-міцний, морозостійкий, вологостійкий гранітний щебінь і кварцовий пісок. В якості крупного заповнювача також може використовуватися щебінь з базальту або інших гірських порід, що володіють стійкістю до хімічно активних середовищ. Відповідно до нормативів заповнювачі можуть бути не тільки щільними, але і пористими.
  • Наповнювачі, що дозволяють заощадити на дорогих хімічно стійких в’яжучих, — андезитове або кварцове борошно.
  • Добавки-пластифікатори, фосфогіпс, нафтовий парафін.

Для підвищення стійкості до агресивних середовищ твердіють бетонні і залізобетонні елементи просочують спеціальними хімічно стійкими складами. Перелік просочень-стирол, метилметакрилат, бітуми, парафіни, рідке скло, сірка.

Химически стойкие бетоны

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *