Вс. Июл 14th, 2024

Цемент — суха порошкоподібна неорганічна речовина, яка при замішуванні водою стає в’язким, а потім висихає з набором міцності в повітряних і вологих середовищах. Використовується при приготуванні будівельних розчинів і бетонів. Штучний камінь на основі цього в’яжучого, затверділий в нормативних умовах, відрізняється високою міцністю і зносостійкістю.

Характеристики цементу визначаються якістю вихідної сировини і дотриманням технологічних правил при його виробництві.

Тому при покупці цього будівельного матеріалу необхідно звертати увагу на виробника і віддавати перевагу найкращому цементу від відомих перевірених брендів, особливо при будівництві об’єктів відповідального призначення.

Найбільш поширені види цементу

Портландцемент — найбільш популярна в будівництві різновид цементу. Його основа — цементний клінкер-продукт, одержуваний випалюванням сировинної суміші певного складу. Готовий портландцемент містить силікати, алюмінати, алюмоферрити кальцію, гідрат сульфату кальцію (гіпс), коригувальні добавки.

Приватні забудовники найчастіше використовують два види портландцементу:

  • ЦЕМ I 32,5 Н (таке маркування відповідає ГОСТу 31108-2016) або М400 (це маркування застосовується в гості 10178-85). Нормативна Допустиме навантаження — 400 кг/см2. Цей нормально твердне портландцемент підходить для створення конструкцій, призначених для сприйняття середніх навантажень. Його застосовують для заливки стяжок підлоги, кладок внутрішніх стін, приготування штукатурних розчинів.
  • ЦЕМ I 42,5 Н (М500). Це більш міцний вид портландцементу з допустимим навантаженням 500 кг/см2, який використовується при спорудженні фундаментів, кладці зовнішніх стін, заливці стяжок підлог, що важко навантажуються.

У будівельно-ремонтних роботах, для яких важливий естетичний результат, використовується білий портландцемент, до складу якого входить мінімальна кількість фарбувальних речовин. У продажу є продукт двох марок-М400 і М500. Білий портландцемент використовується при виготовленні елементів декору, складів для наливних підлог, в оздоблювальних роботах, при виробництві пофарбованих цементів.

За допомогою введення модифікуючих добавок отримують портландцементи швидкотвердіючі, пластифіковані, гідрофобні та інші, призначені для особливих умов експлуатації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *