Чт. Апр 25th, 2024

Зміст

 • Особливості та характерні властивості керамзитобетону
 • Вплив співвідношення частин керамзитобетону на його властивості
 • Оптимальне приготування керамзитобетону

Керамзитобетон — це цементний розчин, застосовуваний для заливки стяжки. При дотриманні певної технологічної схеми і необхідних пропорцій таке завдання, як приготувати керамзитобетон самостійно в домашніх умовах, цілком доступна для виконання.

Так як в якості заповнювача в керамзитобетоні замість важкого щебеню використовуються спучені глиняні гранули, підлога з нього виходить більш теплим. Це досить крихкий будівельний матеріал і для повноцінного вирівнювання масивних конструкцій не придатний. Головне його призначення — це створення легкого звуко-і теплоізоляційного шару, що не створює особливого навантаження на підставу.

Сьогодні керамзитобетон досить широко використовується в будівництві, в тому числі і в приватному, однак, існують деякі обмеження в його застосуванні.

Особливості та характерні властивості керамзитобетону

Для того, щоб відповісти на питання – де можна застосовувати керамзитобетон, а де не можна, досить врахувати його особливості:

 1. Завдяки низькій теплопровідності керамзитобетон відмінно підходить для зведення стін будинків, перекриттів, створення чорнової підлоги, іноді він використовується в якості матеріалу для перемичок.
 2. Невисока питома вага дозволяє використовувати керамзит там, де неприпустимі сильні навантаження.
 3. Вологопоглинання є негативним якістю керамзитобетону. Він непридатний у відкритих місцях для опадів, так як занадто добре вбирає рідини.

Використання керамзитобетону в якості будівельного матеріалу обмежена місцями, недоступними для атмосферних опадів. Інакше необхідна добре продумана гідроізоляція.

Керамзитобетон відмінно підходить (з грамотно організованим армуванням) для створення перекриттів і перемичок в місцях без екстремальних навантажень, а низька межа теплопровідності допомагає стінам з керамзитобетону зберігати тепло в будинку в холодну пору року.

Головною відмінністю керамзитобетону від бетону звичайного є тільки склад заповнювача, у всьому іншому – їх склад бетону і пропорції майже не відрізняються.

Керамзитобетон складається з води, піску, цементу і керамзиту. Для додання йому будь-яких певних якостей іноді додаються певні добавки, найчастіше це буває пластифікатор для додання йому пластичності.

Вплив співвідношення частин керамзитобетону на його властивості

Міцність і марка готового продукту безпосередньо залежать від пропорцій вихідних матеріалів в суміші.

Щільність керамзитобетону також залежить від фракцій керамзиту. Керамзит великих фракцій застосовується для марок бетону невеликої щільності і використовується, найчастіше, як теплоізолятор. Дрібні фракції керамзиту (в тому числі найдрібніший подрібнений керамзит), використовують конструкцій несучого і самонесучого типу і створення керамзитобетонних блоків марок М50, М75, М100 самих різних розмірів. Такі блоки успішно застосовуються для зведення і несучих стін, і перегородок.

Чим дрібніше фракції, тим щільніше і важче вийде кінцевий продукт, і значно зменшаться його теплоізолюючі якості. Щоб не позбавляти його корисних теплоізоляційних властивостей, часто для приготування керамзитобетону використовується керамзит змішаних фракцій, що дає можливість отримання золотої середини – не надто важкий керамзитобетон з хорошою теплоізоляцією.

Часто в якості пластифікатора використовується рідке мило в таких пропорціях: на одне відро цементу від 50 до 100 грам мила.

Воду додають по необхідності отримання потрібного стану суміші. Готовий керамзитобетон повинен вийти в’язким і текучим. Якщо взяти його совковою лопатою, він не повинен розтікатися. Добре вимішаний керамзитобетон гіркою залишається на лопаті.

Оптимальне приготування керамзитобетону

Щоб отримати керамзитобетон з оптимальними якостями, найкраще дотримуватися наступних порад:

 1. У приготуванні краще раціональніше використовувати промитий пісок, який покращує усадку і збільшує міцність кінцевого продукту.
 2. Для приготування якісного керамзитобетону, необхідно використання Бетономішалки. Вручну можливо, але надзвичайно важко добре його вимісити.
 3. При використанні Бетономішалки, чітко дотримуватися черговість завантаження матеріалів: спочатку воду, потім цемент, пісок, і тільки після хорошого перемішування і утворення однорідної маси, додавати керамзит.
 4. При ручному замішуванні керамзитобетону за допомогою лопати, не так важлива черговість, але керамзит, все-таки додавати в цементно-піщану суміш краще, коли вдасться її добре замішати.
 5. Не варто забувати про використання арматури, вона значно збільшує міцність керамзитобетону. Застосування склопластикової арматури допустимо.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *