Чт. Апр 25th, 2024

Зміст статті:

Рухливість бетону-поняття, що позначає здатність суміші рівномірно розтікатися по поверхні, не утворюючи пустот. Іноді цю характеристику називають пластичністю.

Як визначити показник рухливості бетонної суміші?

Існує два способи визначення рухливості БГС:

  1. За допомогою усіченого конуса.
  2. Аналіз монолітної конструкції.

Особливості проведення рідкого розчину за допомогою конусоподібної конструкції

Дана методика найчастіше використовується в будівельній промисловості. Перевірка рухливості бетону здійснюється в кілька етапів:

  • розчин по частинах заливається в конусоподібну конструкцію;
  • після заливки кожної порції суміш протикається арматурним прутом, щоб мінімізувати ризик появи пустот;
  • потім конус перевертається широкою основою донизу і з максимальною акуратністю піднімається строго у вертикальній площині.

Бетонний розчин, вивільнений з конуса, починає повільно розтікатися. Різниця в початковій і кінцевій висоті називається усадкою конуса.

Контроль рухливості за показниками моноліту

Ще один спосіб визначення рухливості – аналіз монолітної конструкції. Такий метод займає досить довгий час, що обумовлює його невисоку популярність. Щоб проконтролювати показник пластичності, розчин заливається в спеціальні кубічні форми. Далі готова суміш застигає протягом 28 днів, після чого її характеристики аналізуються на відповідність затвердженим стандартам.

Марки рухливості

Виходячи з коефіцієнта усадки конуса, існує таке маркування:

  • П1 з коефіцієнтом опади від 1 до 4 см, як правило, спостерігається у сухого бетону;
  • П2 від 5 до 9 см притаманна напівсухим сумішей;
  • П3 в межах 10-15 см;
  • П4 в діапазоні 16-20 см;
  • П5 з індексом ОК 21-25 см.

Варто звернути увагу, що бетонний розчин з марками пластичності від П3 до П5 і показником усадки конуса від 10 см класифікується як товарний бетон.

Чому краще купувати бетон з високими параметрами рухливості?

Від індексу пластичності бетонної суміші в першу чергу залежить зручність кладки. БСГ з підвищеною пластичністю набагато краще розтікається по бетону, заповнюючи порожнечі. Як наслідок, така характеристика не тільки заощадить час і сили, що витрачаються на будівництво, а й істотно поліпшить експлуатаційні переваги споруджуваного будинку.

Слід звернути увагу, що перекачування за допомогою бетононасоса піддаються виключно розчини з марками рухливості не менше П4.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *