Вс. Июл 14th, 2024

Плити із залізобетону відносяться до найнадійнішими і довговічним дорожнім покриттям. Для порівняння: монолітні бетонні дороги служать 30-50 років, із складових залізобетонних елементів – стільки ж, в середньому 40 років, а асфальтові – 4-10 років.

Що являє собою залізобетонна плита

Це плоскі вироби, як правило, прямокутної форми. Їх виробляють методом формувального лиття-заливки бетону важких марок в форму з двома арматурними сітками і затвердіння з використанням вібраційних технік.

Причини, які впливають на довговічність виробу

Термін служби плит залежить від ряду факторів:

  • На стадії виробництва-дотримання технології, а саме використання бетону з високою об’ємною вагою, стійкого до води і морозів. Дуже важливо армування, яке виконується з попередніми напругою осьових стрижнів, що має на увазі більш високу міцність, або без напруги.
  • На стадії монтажу-підготовка якісного підстави, установка еластичною прокладки між ними і стяжка плит. Це запобігає відколи і деформацію виробу.
  • На стадії експлуатації – облік навантажувальної здатності.

При дотриманні цих Умов залізобетонні дорожні плити можуть використовуватися протягом десятиліть без додаткових експлуатаційних витрат навіть в умовах суворого клімату.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *